Zapraszamy Państwa na konsultacje, które będą odbywać się 13 listopada (środa) od godziny 17.00 do 18.00.
"Magia dźwięku-sekrety muzyki na ekranie”-lekcja w kinie
6 listopada 2024 r. czwartoklasiści, piątoklasiści i szóstoklasiści uczestniczyli w multimedialnej lekcji połączonej z seansem filmowym. Zajęcia pt. Magia dźwięku-sekrety muzyki na ekranie odbyły się w czechowickim Multikinie.
Na początku prowadząca zajęcia przedstawiła uczniom początki muzyki filmowej oraz wyjaśniła, kim był taper. Podkreśliła, że ścieżka dźwiękowa jest szerokim pojęciem i obejmuje muzykę, dźwięki, towarzyszące scenom, dialogi oraz ciszę. Przy okazji dzieci dowiedziały się, że pierwszym dziełem, do którego powstała muzyka, był francuski krótkometrażowy niemy film kostiumowy z 1908 roku pt. Zabójstwo księcia Gwizjusza. W dalszej kolejności prelegentka omówiła poszczególne funkcje, jakie może pełnić muzyka. Wśród nich nie zabrakło budowania emocji, tworzenia atmosfery i klimatu, charakterystyki postaci, opowiadania historii za pomocą piosenek. Dodatkowo uczniowie poznali najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej, w tym Jana A. P. Kaczmarka, laureata Nagrody Akademii Filmowej za muzykę do filmu Marzyciel.
Po części lekcyjnej nastąpiła projekcja filmu „Młodzi detektywi i zagadka nosorożca”.
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...
31 października 2024 r. grupa miłośników teatru zobaczyła II część „Dziadów” Adama Mickiewicza. Sztuka została wystawiona przez aktorów Teatru Polskiego w Bielsku-Białej oraz młodzież z Centrum Edukacji Artystycznej PROSCENION.
Przedstawienie odbyło się w niezwykłej scenerii cmentarza żydowskiego w Bielsku-Białej- Aleksandrowicach, który został założony w połowie XIX wieku. Spoczywają tam osoby zasłużone dla rozwoju miasta, m.in. architekt Karol Korn, projektant sądu, dworca kolejowego, hotelu President oraz kamienic przy ulicy 3 Maja i 11 Listopada.
W sali ceremonii domu pogrzebowego, zgodnie z tekstem Mickiewicza, pojawiają się kolejno duchy dzieci Józia i Rózi, widmo Złego Pana oraz duch młodej pasterki, Zosi. Zjawy uświadamiają żyjącym, że aby dostać się do nieba, trzeba zaznać na ziemi cierpienia, nie można być bezlitosnym, nie wolno także odrzucać miłości. Czy wskazówki te są nadal aktualne we współczesnym świecie? Jak żyć, aby w pełni być człowiekiem? Niewątpliwie spektakl skłania do odpowiedzi na te fundamentalne pytania.
Widowisko wywarło ogromne wrażenie na uczniach. Z całą pewnością inscenizacja ułatwiła im zrozumienie dramatu Adama Mickiewicza.
„Muzyczne uniwersum, czyli o filmowych emocjach”-lekcja w kinie
29 października 2024 r. siódmoklasiści i ósmoklasiści uczestniczyli w multimedialnej lekcji połączonej z seansem filmowym. Zajęcia pt. Muzyczne uniwersum, czyli o filmowych emocjach odbyły się w czechowickim Multikinie.
Na początku prowadzący zajęcia, p. Tomasz Korczyk, przedstawił uczniom początki muzyki filmowej oraz wyjaśnił, kim był taper. Podkreślił, że ścieżka dźwiękowa jest szerokim pojęciem i obejmuje muzykę, dźwięki, towarzyszące scenom, dialogi oraz ciszę. Przy okazji młodzież dowiedziała się, że pierwszym dziełem, do którego powstała muzyka, był francuski krótkometrażowy niemy film kostiumowy z 1908 roku pt. Zabójstwo księcia Gwizjusza. W dalszej kolejności prelegent omówił poszczególne funkcje, jakie może pełnić muzyka. Wśród nich nie zabrakło budowania emocji, tworzenia atmosfery i klimatu, charakterystyki postaci, opowiadania historii za pomocą piosenek. Dodatkowo uczniowie poznali najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej, w tym Jana A. P. Kaczmarka, laureata Nagrody Akademii Filmowej za muzykę do filmu Marzyciel.
Po części lekcyjnej nastąpiła projekcja filmu „Mój mundial”.
Włóczykije na Koziej Górce
29 października Szkolne Koło PTT Włóczykije skorzystało z pięknej, jesiennej pogody i wybrało się na wycieczkę na Kozią Górkę. Szlakiem prowadził nas Przodownik Turystyki Górskiej Sławomir Dawidek, przekazując wiele ciekawych informacji dotyczących Cygańskiego Lasu, Olszówki i samej Koziej Górki (Stefanki).Na trasie posililiśmy się kiełbaską upieczoną na ognisku.To była udana wycieczka.
Szlakiem krasnali-wycieczka siódmoklasistów do Wrocławia
24 i 25 października uczniowie klasy siódmej zwiedzali stolicę województwa dolnośląskiego- Wrocław. Dwudniowa wycieczka odbyła się w ramach programu „Podróże z klasą”.
Siódmoklasiści rozpoczęli poznawanie miasta od najstarszego i największego pod względem liczby prezentowanych zwierząt ogrodu zoologicznego. Spacer urokliwymi alejkami ZOO w promieniach jesiennego słońca dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń. Młodzież miała okazję zobaczyć, z całkiem bliskiej odległości, jednego z czterech tygrysków sumatrzańskich, o narodzinach których było niedawno głośno w całej Polsce. W całej okazałości zaprezentował się również uczestnikom wycieczki wilk szary, co podobno nieczęsto się zdarza... Oczywiście, będąc w ZOO, nie można pominąć Afrykarium- jedynego obiektu na świecie poświęconego zwierzętom Czarnego Lądu. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w karmieniu kotików afrykańskich, podziwiali m.in. krokodyla nilowego, hipopotama, pingwiny, manaty, żółwie oraz rekiny. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Hali Stulecia, w której odbywają się różne imprezy kulturalne. Warto dodać, że to nie był koniec atrakcji w tym dniu! Uczniowie zobaczyli także pokaz Fontanny Multimedialnej z wykorzystaniem wody i muzyki. Widowisko bardzo się im podobało. Wzruszające dźwięki, piękna sceneria pozwoliły oddać się kontemplacji otaczającej przyrody. Wielkie wrażenie na młodzieży zrobiła również Panorama Racławicka- ogromne płótno przedstawiające rozegraną w 1794 r. bitwę Polaków z Rosjanami.
Drugi dzień wycieczki siódmoklasiści zaczęli od wjazdu windą na 49. piętro Sky Tower, skąd mieli okazję przyjrzeć się budzącemu się do życia miastu. Następnie udali się do najstarszej, zabytkowej części miasta-Ostrowa Tumskiego, gdzie zatrzymali się przy gotyckiej katedrze św. Jana Chrzciciela oraz kościele Świętego Krzyża. Ponadto zobaczyli pomnik św. Jana Nepomucena i Bramę Kluskową, przy której wysłuchali legendy związanej z tym obiektem. Nie mogło zabraknąć również spaceru po urokliwym Moście Tumskim. Kolejnym punktem programu była wizyta na Starym Mieście. Pani przewodnik pokazała uczniom gotycki ratusz, pręgierz z piaskowca, pomnik Aleksandra Fredry, kościół św. Elżbiety oraz dwie małe kamieniczki (Jasia i Małgosię). W trakcie spaceru młodzież uważnie rozglądała się za najmniejszymi mieszkańcami Wrocławia-krasnoludkami, które stały się symbolem miasta. Siódmoklasiści odwiedzili również Aulę Leopoldina, reprezentacyjne pomieszczenie mieszczące się w głównym gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Będąc we Wrocławiu, nie sposób pominąć Muzeum Narodowego, dlatego uczniowie również i tam skierowali swe kroki.
Największe wrażenie zrobił na nich obraz namalowany w 1893 r. przez Jana Matejkę pt. Śluby Jana Kazimierza. Scena historyczna z czasów potopu szwedzkiego została ukazana na płótnie o imponujących rozmiarach 500 × 315 cm. Ponadto młodzież podziwiała dzieła Stanisława Wyspiańskiego, Jacka Malczewskiego, Juliusza Kossaka, Artura Grottgera i Piotra Michałowskiego.
Dwa dni pobytu we Wrocławiu minęły jak okamgnienie... Na szczęście, wspomnienia pięknych chwil spędzonych w tym urokliwym mieście zostaną z uczniami na długo...
36
Pan Kleks oczami uczniów klasy 4b
W ramach lekcji języka polskiego uczniowie klasy 4b wykonali ilustracje przedstawiające pana Kleksa, który jest bohaterem omawianej podczas zajęć książki Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa”.
Aby zmierzyć się z tym zadaniem, należało najpierw odnaleźć właściwy fragment powieści, przeczytać tekst ze zrozumieniem i wydobyć istotne szczegóły dotyczące wyglądu niezwykłego profesora.
Jak widać na załączonych zdjęciach, dzieci ochoczo przystąpiły do pracy i stworzyły piękne portrety bohatera.
Kto wie, może wśród czwartoklasistów kryje się przyszły ilustrator książek?
Pierwszoklasiści w Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej
25 października uczniowie klas pierwszych byli na wycieczce w Pszczynie. Dzieci brały udział w pięknej lekcji historii w Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej.
Obiekty architektury drewnianej z pobliskich rejonów zrobiły na pierwszoklasistach duże wrażenie. Uważnie oglądały dawne przedmioty, których używano w gospodarstwach wiejskich. Ponadto uczniowie uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich o tematyce przyrodniczo-ekologicznej. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie wykonali świece z węzy pszczelej.
Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni. Wspólnie spędzony czas był doskonałą okazją do integracji klasowej.
Klasa 2a klasą patronacką eTwinning
Z radością informujemy, że klasa 2a otrzymała tytuł klasy patronackiej eTwinning. Jej koordynatorem jest pani Magdalena Kraus. To wyjątkowe wyróżnienie, ponieważ to jedyna klasa patronacka w powiecie bielskim i jedna z siedmiu w województwie śląskim. Warto dodać, że zaledwie 10 z 52 klas patronackich w Polsce to oddziały 1-3.
W ramach klasy patronackiej uczniowie klasy 2a będą realizować autorski program zajęć pani Magdaleny Kraus, którego częścią jest międzynarodowy projekt eTwinning „STEAM for Wellbeing: Healthy Minds, Creative Futures”. W projekcie biorą udział szkoły z Grecji, Czech, Słowacji, Litwy, Rumunii, Chorwacji, Włoch oraz Turcji. Projekt ten łączy edukację STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka) z tematyką zdrowia psychicznego, dostarczając uczniom wiedzy o tym, jak nauka i sztuka mogą wspierać ich dobrostan psychiczny.
Projekt rozwija zarówno umiejętności techniczne, kompetencje z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), językowe, jak również zdolność do samoregulacji, radzenia sobie ze stresem i wyrażania emocji.
Jesteśmy dumni, że nasza szkoła dołączyła do programu, który stawia na innowacyjność, kreatywność i współpracę międzynarodową, przyczyniając się do dalszego rozwoju społeczności szkolnej.
Z wizytą u pana Kleksa
22 października br. uczniowie klas czwartych mieli niezwykłą przyjemność przenieść się choć na kilka godzin do magicznego świata Ambrożego Kleksa, bohatera słynnej książki Jana Brzechwy. Było to możliwe dzięki wycieczce do Bajki Pana Kleksa w Katowicach.
To wyjątkowe centrum nauki i zabawy zawiera interaktywne i multimedialne ekspozycje podzielone aż na 8 stref tematycznych inspirowanych krainami z serii przygód o panu Kleksie. Uczestnicy wyprawy, odwiedzając kolejne interaktywne sale pod czujnym okiem animatorów, musieli wykazać się zręcznością, odwagą, sprytem i wyobraźnią. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji!
Na początku uczniowie zostali poproszeni o odnalezienie trzech cennych przedmiotów pana Kleksa, tj. guzika z czapki bogdychanów, magicznego kałamarza oraz szmaragdowej szkatułki. Poszukiwania rozpoczęły się w Krainie Szpaka Mateusza, gdzie dzieci dodatkowo uczyły się leczenia chorych sprzętów i zaglądały do szuflad, w których pan Kleks trzyma swoje sekrety.
Następnie dzieci trafiły do Psiego Raju. Tam mogły się wyskakać, powspinać, pozjeżdżać na zjeżdżalni i poprzytulać maskotki różnych psów.
Kolejnym miejscem budzącym spore zainteresowanie była Bajdocja, kraina związana z filmem pt. „Podróże pana Kleksa”. Czwartoklasiści żeglowali statkiem Ambrożego Kleksa oraz nauczyli się wykonywać różne węzły.
Później dzieci odwiedziły również Fantazję, planetę przedstawioną w filmie „Pan Kleks w Kosmosie”. W ten sposób zapoznały się z przestrzenią kosmiczną, wzięły udział w quizie wiedzy o Kosmosie, wypróbowały fotele do symulacji stanu nieważkości i sprawdziły na własnej skórze, jak działa przyciąganie ziemskie.
Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty chemiczne, podczas których uczestnicy poznali m.in. zasady spalania nadmanganianu potasu oraz dowiedzieli się wielu innych ciekawych rzeczy.
Na koniec dzieci udały się do Podwodnego Świata Królowej Aby, pełnego pięknych morskich stworzeń i roślin. Tam czwartoklasiści pomagali władczyni uchronić morską głębinę przed katastrofą ekologiczną.
Niewątpliwie wyjazd do Bajki Pana Kleksa sprawił wszystkim uczestnikom wiele radości i będziemy bardzo miło wspominać tę wycieczkę!
7
Bezpieczeństwo w górach - spotkanie z przewodnikiem górskim
Bezpieczeństwo w górach zawsze powinno być na pierwszym miejscu. Dlatego też członkowie naszego szkolnego koła PTT Włóczykije wzięli sobie do serca ważne porady przewodnika górskiego, Pana Sławomira Dawidka.
Pan Sławek mówił o rzeczach przydatnych w trakcie wycieczek górskich. Wspomniał o wygodnych butach z twardą podeszwą, pelerynie i apteczce. Podkreślił, że ważnym elementem jest mapa oraz naładowany telefon, aby w razie potrzeby wezwać pomoc.
Uczniowie dowiedzieli się również, czym różnią się raki od raczków, do czego służy koc ratunkowy i czekan, a także przed czym uchroni nas kask. Przewodnik zaznaczył, że w góry warto ruszać z rana i na bieżąco sprawdzać pogodę, ponieważ burza i lawiny są na tym terenie ogromnym zagrożeniem. To było bardzo ciekawe i wartościowe spotkanie przed naszymi górskimi wędrówkami😊
Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej
W piątek, 11 października, uczniowie klas szóstych zaprezentowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Na początku uroczystości Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych- gości, pracowników szkoły i uczniów. W części oficjalnej odśpiewany został hymn. Następnie szóstoklasiści rozpoczęli swój występ na prawdziwej scenie! Najpierw recytowali okolicznościowe wiesze z wykorzystaniem rekwizytów, a następnie przedstawili humorystyczną scenkę z życia szkoły.
Program artystyczny urozmaicony został występem muzycznym uczniów klas młodszych, którzy zagrali na dzwonkach. W czasie akademii usłyszeliśmy też dwie przygotowane na tę okoliczność piosenki, wykonane przez szkolny chór.
Po występie szóstoklasistów w imieniu Samorządu Uczniowskiego głos zabrała przewodnicząca, Natalia Mynarska, która złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Dodatkowo rozdane zostały zabawne drobne upominki, wykonane przez SU. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor rozdała nagrody wyróżnionym w tym roku nauczycielom.
Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.
Witajcie w naszej szkole!
W piątek, 11 października, w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Pietrzykowskiego w Bestwince. Mimo stresu związanego z występem, dzieci doskonale sobie poradziły. Pierwszoklasiści wykazali się wieloma umiejętnościami, zdali egzamin podczas występów i mogli być przyjęci do grona społeczności szkolnej.
Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci dostały słodkie upominki od starszych i młodszych kolegów i koleżanek oraz od swoich rodziców. Nie zabrakło gratulacji i pamiątkowych zdjęć.
Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci całej naszej szkolnej rodziny.
Życzenia dla Nauczycieli
Na beskidzkich szlakach-Rajd "Brązowego Liścia"
5 października uczestniczyliśmy w XXII Powiatowym Jesiennym Rajdzie "Brązowego Liścia", organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej oraz oddział PTTK Podbeskidzie. Reprezentowało nas 34 uczniów wraz z opiekunami. W tym roku trasa biegła od Goczałkowic, koroną zapory aż do stadionu im. H. Puzonia w Zabrzegu.
Pogoda była niepewna, temperatura nas nie rozpieszczała, na szczęście, na miejscu powitano nas ciepłym posiłkiem. Uczniowie chętnie brali udział w różnych konkurencjach, m. in. odbijaniu piłeczką tenisową, zwisie na drążku, podciąganiu się, śpiewie itp. Niektórzy zajmowali miejsca na podium, otrzymując atrakcyjne nagrody. Młodsi uczestnicy wykonywali magnesy, przypinki i bransoletki.
Rajd zaliczamy do udanych i z niecierpliwością czekamy na następny!
Wizyta uczniów z Czech w naszej szkole
Od 30 września do 4 października gościliśmy 8 uczniów i 3 nauczycieli z czeskiej szkoły podstawowej położonej w miejscowości Kamenický Šenov w kraju Libereckim. Czesi realizowali u nas swój projekt Erasmus+ - „Education for cooperation”. Współpraca została nawiązana przy okazji realizacji naszego projektu Erasmus+ „DziałajMy razem”.
Program przygotowany dla naszych czeskich przyjaciół był bardzo bogaty i obfitował w wiele ciekawych zajęć i wycieczek. Pierwszego dnia uczniowie mieli szansę lepiej się poznać dzięki zajęciom integracyjnym i sportowym. We wtorek nasi goście wyjechali na wycieczkę do Pszczyny. Zwiedzili zagrodę żubrów, przespacerowali się urokliwymi alejkami parku pszczyńskiego, aby później podziwiać zamek w Pszczynie. Po wizycie na rynku udali się na zaporę w Goczałkowicach. Środa upłynęła pod znakiem warsztatów artystyczno – ekologicznych. Zarówno uczniowie polscy, jak i czescy wykonali las w słoiku, zakładki do książek z suszonych kwiatów i roślin. Ponadto nasi goście pokazali nam, jak wykorzystać stare koszulki do stworzenia torby z recyklingu. Czwartek spędziliśmy w Ojcowskim Parku Narodowym, gdzie zwiedziliśmy Grotę Łokietka, spacerowaliśmy Doliną Prądnika, podziwiając Bramę Krakowską, Maczugę Herkulesa oraz zamek na Pieskowej Skale. Na koniec pełnego wrażeń dnia udaliśmy się na Pustynię Błędowską. W ostatnim dniu pobytu w Bestwince, uczniowie czescy mieli szansę zapoznać się z naszym dziedzictwem kulturowym, poznając historię gminy i uczestnicząc w warsztatach zorganizowanych w Muzeum Regionalnym w Bestwinie. Po krótkiej uroczystości podsumowującej wspólnie spędzony tydzień i wręczeniu certyfikatów uczestnictwa przyszedł czas na pożegnanie.
Nasi czescy goście zapewnili nas, że był to niezapomniany pobyt pełen wspaniałych chwil i wzruszeń. Dzięki projektowi mieli szansę lepiej poznać Polskę, swojego sąsiada, a wszystko, co tu zobaczyli i czego doświadczyli, wywarło na nich ogromne wrażenie. Po raz kolejny udowodniliśmy, że udział w europejskich projektach poszerza nasze horyzonty, uczy współpracy i tolerancji oraz daje możliwość rozwoju zarówno uczniom, jak i nauczycielom.
6
Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę
W naszej szkole jak co roku będzie organizowana zbiórka żołędzi i ziaren zbóż pod hasłem: „Pomoc dzieci w zimowym dokarmianiu zwierząt dziko żyjących”, organizowana przez Koło Łowieckie Bażant.
Zebrane i zważone żołędzie oraz ziarna można będzie złożyć pod zadaszeniem na rowery w dniach 18-21 listopada. O ilości dostarczonych ziaren i żołędzi należy poinformować wychowawców lub nauczyciela biologii. Prosimy, aby nie przynosić kasztanów.
Dla osób, które zbiorą największą ilość żołędzi, przewidziane są atrakcyjne nagrody! Zachęcamy do udziału w akcji!
Czas na podsumowanie projektu Erasmus+
2 października w naszej szkole odbyła się konferencja podsumowująca krótkoterminowe projekty mobilności uczniów i pracowników w sektorze „Edukacja szkolna” (KA122-SCH) organizowane w ramach programu Erasmus+.
W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół Gminy Bestwina: pani mgr Angelika Gościk, pani mgr Dorota Kuminek, nauczyciele języków obcych uczący w okolicznych placówkach oraz uczestnicy programu. Ponadto obecni byli nauczyciele z Czech, którzy wraz z uczniami przybyli do nas na kilkudniowy pobyt.
Głównymi celami projektu było podwyższenie jakości pracy szkoły w sektorze edukacji włączającej, wzrost kompetencji uczniów i nauczycieli, rozwój postawy proekologicznej oraz efektywne wykorzystanie technologii ICT.
Na początku konferencji pani mgr Anna Tomaszczyk przybliżyła zebranym zrealizowane zadania projektowe. Wspomniała o przygotowaniu do mobilności uczniów w Toledo i Kamenický Šenov poprzez organizację warsztatów szkolnych, wyjazdach uczniów do Toledo w Hiszpanii oraz do Republiki Czeskiej, job shadowingu (w ramach którego czterech nauczycieli odwiedziło Toledo w Hiszpanii), szkoleniach interkulturowych prezentujących historię, kulturę Teneryfy i Cypru oraz o wyjazdach kadry nauczycielskiej w ramach mobilności międzynarodowej na kursy metodyczne (Francja, Austria) oraz doskonalące (Teneryfa, Cypr). Jednym z ważniejszych zadań było także dzielenie się z zdobytą wiedzą i doświadczeniem.
Następnie prowadząca zwróciła uwagę na osiągnięte cele, wśród których wymieniła:
- Poszerzenie umiejętności pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami.
- Kształtowanie postawy charakteryzującej się rozumieniem innych osób, akceptowaniem ich różnorodności i umiejętnością współpracy.
- Budowanie europejskiego wymiaru szkoły poprzez wielokulturowość i wielojęzyczność.
- Wzrost świadomości proekologicznej.
- Wzrost kompetencji językowych uczniów i nauczycieli.
- Wzrost umiejętności efektywnego wykorzystania technologii ICT.
- Zapoznanie się z innowacyjnymi metodami nauczania oraz nowoczesnymi narzędziami pracy.
- Nawiązania kontaktów z nauczycielami z innych krajów - wymiana doświadczeń.
- Poszerzenie wiedzy na temat historii i kultury Hiszpanii, Republiki Czeskiej, Francji, Austrii, Teneryfy, Cypru.
W dalszej części spotkania pani mgr Magdalena Kraus, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, zaprezentowała efekty projektów eTwinning, które realizowała zarówno w przedszkolu, jak i w szkole podstawowej. Możemy poszczycić się Europejskimi Odznakami Jakości eTwinning, a dzieci uczą się poprzez zabawę, realizując europejskie programy.
Po prelekcjach nadszedł czas na dyskusję, wymianę doświadczeń i wrażeń. Na zakończenie dyrektor ZSP w Bestwince pani dr Renata Cichowska-Gaździak podziękowała zebranym za udział i zachęciła do udziału w europejskich projektach, które przynoszą wiele korzyści całej społeczności szkolnej.
Wszystkiego najlepszego
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie