• Czterech uczniów prezentuje swoje fryzury, stojąc na tle gazetki w sali lekcyjej.
          • Dzień Szalonej Fryzury w naszej szkole

          • W związku z tym, że w kwietniu przypada Światowy Dzień Innowacji i Kreatywności, Samorząd Uczniowski postanowił sprawdzić, jak kreatywna jest nasza społeczność, więc ogłosił  piątek 28 kwietnia  Dniem Szalonej Fryzury.  Tego dnia należało przyjść do szkoły uczesanym inaczej niż zwykle.  Pomysłów nie brakowało: kolorowe włosy, rogi, baloniki, warkoczyki i wiele ciekawych, szalonych i fantazyjnych upięć na głowach! 

            Cieszymy się z odwagi naszych uczniów, jak też nauczycieli i dziękujemy za wspólną zabawę! Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć, które są  jedynie  dowodem tego, że nasza społeczność celująco zdała egzamin z kreatywności.

        • Uczniowie stoją przy ścianie, na której wiszą kolorowe guziki.
          • Czwartoklasiści w Bajce Pana Kleksa

          • Chyba każdy uczeń, który czytał „Akademię pana Kleksa”, marzył o tym, by choć przez kilka godzin zostać podopiecznym niezwykłego pedagoga i odwiedzić jego niesamowitą szkołę… Taka okazja nadarzyła się czwartoklasistom! 27 kwietnia odwiedzili oni wyjątkowe miejsce- Bajkę Pana Kleksa w Katowicach. I choć to wyjątkowe centrum zabawy i nauki mieści się przy ulicy Porcelanowej, to po przekroczeniu progu budynku, można odnieść wrażenie, że przenosimy się do słynnej akademii przy ulicy Czekoladowej. Wszystko kojarzy się ze znaną książką Jana Brzechwy.

            Na początku uczniowie zostali przywitani przez Adasia Niezgódkę, który poprosił ich o pomoc panu Kleksowi w odnalezieniu trzech cennych dla niego rzeczy, tj. guzika z czapki bogdychanów, magicznego kałamarza oraz szmaragdowej szkatułki. Poszukiwania rozpoczęły się w Krainie Szpaka Mateusza, gdzie dzieci dodatkowy uczyły się leczenia chorych sprzętów i zaglądały do szuflad, w których pana Kleks trzyma swoje sekrety. Ponadto otwierały furtki do różnych bajek.

            Następnie dzieci trafiły do Psiego Raju. Tam mogły się wyskakać, powspinać i pochodzić na czworakach, słowem poczuć się jak pieski. Kolejnym miejscem budzącym spore zainteresowanie była Bajdocja, kraina związana z filmem pt. „Podróże pana Kleksa”. Czwartoklasiści żeglowali statkiem Ambrożego Kleksa oraz nauczyli się łączyć liny w węzeł przyjaźni.

            To jeszcze nie był koniec atrakcji! Dzieci odwiedziły również Fantazję, planetę przedstawioną w filmie „Pan Kleks w Kosmosie”. W ten sposób zapoznały się z przestrzenią kosmiczną i sprawdziły na własnej skórze, jak działa przyciąganie ziemskie. Ciekawym miejscem okazało się również Złomowisko Robotów. Warto podkreślić, że czwartoklasiści bez problemu znaleźli wszystkie ważne dla pana Kleksa przedmioty.

            Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty naukowe. Po zajęciach dzieci udały się do Podwodnego Świata Królowej Aby, pełnego pięknych stworzeń i roślin. Czwartoklasiści pomagali władczyni uchronić morską głębinę przed katastrofą klimatyczną, korzystając m.in. z machinarium.

            Wycieczka do Bajki Pana Kleksa okazała się strzałem w dziesiątkę! Dzieci świetnie się bawiły, chętnie wykonywały wszystkie zadania, a przy okazji utrwaliły sobie treść książki Jana Brzechwy.

        • Uczniowie klasy piątej stoją przed budynkiem Banialuki
          • Piątoklasiści w świecie smoków

          • 24 kwietnia uczniowie klasy piątej, w ramach realizacji postawy programowej z języka polskiego, odwiedzili Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej. Tym razem dzieci miały przyjemność obejrzeć spektakl „Smoki” w reżyserii Anny Nowickiej. Premiera przedstawienia odbyła się 26 września 2021 roku.

            W widowisku wystąpili: M. Bulska, D. Kaczmarek, D. Włoszek-Rabska, K. Ignatowski, W. Pohl, Z. Ptaszkowski, R. Sadowski, P. Starczak oraz T. Sylwestrzak. Muzykę skomponował M. Cempura, a przykuwające wzrok projekcje przygotował M. Jankowski.

            Spektakl opowiada o niezwykłym spotkaniu przedstawicieli dwóch odrębnych światów- człowieka Karola i jego towarzysza Prosiaka ze smokiem Roarem. Co ciekawe, w trakcie rozwoju akcji okazuje się, że te dwie tak różne od siebie rzeczywistości mają ze sobą wiele wspólnego… Smoki chodzą do szkoły, pracują, mają rząd i prezydenta, czyli żyją tak jak my…

            Sztuka uświadomiła uczniom, że warto stawiać pytania i dochodzić samemu do prawdy, nie bazować na stereotypach i utartych osądach. W życiu ważna jest ciekawość w poznawaniu świata, tolerancja i szacunek dla tego, co inne (co nie znaczy, że gorsze).

        • Uczestnicy akcji sprzątania naszej miejscowości stoją na placu przy OSP w Bestwince
          • Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole

          • W tym roku obchody święta naszej planety trwały niemalże cały trzeci tydzień kwietnia. Poszczególne sale lekcyjne zostały przystrojone niebiesko-zielonymi kulami ziemskimi, które wszystkim przypominały o zbliżającym się Dniu Ziemi.

            Uczniowie klas I-III mogli się wykazać wiedzą dotyczącą ekologii i ochrony środowiska, uczestnicząc w konkursie. Zwróceniu uwagi dzieci na potrzebę segregacji śmieci i możliwość ich powtórnego wykorzystania służył kolejny konkurs, tym razem plastyczny, polegający na wykonaniu Ekoludka z odpadów. Jedną z przerw lekcyjnych najmłodsi spędzili w efektywny sposób, rozwiązując ekozagadki, malując Ziemię oraz oglądając film na temat ekologii.

            Z kolei dla starszych uczniów zorganizowano szkolny konkurs recytatorski „Zagłębieni w przyrodzie”, którego celem było m. in. propagowanie szacunku dla przyrody. Okazało się, że natura była źródłem inspiracji dla wielu twórców, m. in. L. Staffa, J. Brzechwy, M. Konopnickiej, A. Asnyka. Natomiast uczniowie-poeci spróbowali swoich sił w twórczej aktywności w zakresie tematyki przyrodniczej, pisząc wiersze w ramach szkolnego konkursu literackiego „Poezja w przyrodzie”. Przy tej okazji ujawniło się kilka talentów! Ponadto uczniowie klasy czwartej, Wiktoria Życzkowska i Dawid Urbanowicz, reprezentowali naszą szkołę w konkursie „Edukacja przyrodniczo-ekologiczna w teorii i praktyce”, organizowanym przez SP nr 10 im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej. Warto podkreślić, że czwartoklasiści zdobyli zasłużone I miejsce!

            W przeddzień Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole zrobiło się zielono, a to za sprawą akcji zorganizowanej przez SU, która polegała na założeniu przynajmniej jednego elementu garderoby  w tym kolorze. Zarówno starsi, jaki i młodsi podkreślili w ten prosty sposób, że dobro naszej planety leży im na sercu. Tego dnia również najstarsze grupy przedszkolne wybrały się na sprzątanie okolicy.

            Niewątpliwie zwieńczeniem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi było sobotnie sprzątanie naszej miejscowości, w którym wzięło udział 70 uczniów naszej szkoły, nauczyciele, dyrekcja, rodzice, OSP wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą, przedstawiciele Rady Sołectwa Bestwinka oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Dzięki ich działaniom przydroża oraz okoliczne zagajniki zostały oczyszczone ze śmieci. Można powiedzieć, że sama natura odwdzięczyła się uczestnikom akcji promieniami wiosennego słońca, które pobudzały do działania. Po zakończeniu sprzątania naszej miejscowości przy OSP w Bestwince odbyła się wspólna biesiada.

            Z całą pewnością wszystkie inicjatywy, w których uczestniczyli uczniowie, uczą odpowiedzialności za naszą planetę. Warto pamiętać o słowach  A. de Saint-Exupéry’ego: „Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci”.

        • Uczniowie zbierają śmieci wzdłuż drogi. Trzymają worki do segregacji.
          • „Sprzątamy dla Polski”

          • W tym roku nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski, której celem jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliższej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Patronat nad przedsięwzięciem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Minister Edukacji i Nauki.
            Siedemdziesięcioro dzieci otrzymało rękawice, worki foliowe i z wielką energią pod opieką nauczycieli przystąpiło do sprzątania naszej miejscowości. Wszystkim uczestnikom akcji bardzo dziękujemy i zachęcamy do dbania o środowisko każdego dnia.

        • Grupa dzieci stoi w sali na tle mebli, trzymając modele czerwonych krzesel
          • Magia czerwonego krzesła - projekt polonistyczny w klasie 4a

          • W ostatnim czasie podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy 4a  omawiali przygody bohaterów książki Andrzeja Maleszki pod tytułem „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”.  Powieść ta bardzo spodobała się dzieciom i rozpaliła ich wyobraźnię,  dlatego  chętnie włączyli się w realizację projektu polegającego na  wykonaniu modelu tytułowego przedmiotu według własnego pomysłu . Poza tym należało napisać na karteczce też własne życzenie i przymocować je do  krzesełka.

            Prezentacja projektu nastąpiła 21 kwietnia podczas lekcji języka polskiego. I choć wszystkie krzesła były czerwone, każde wyglądało  inaczej!  Do wykonania modeli posłużyły czwartoklasistom  różnorodne materiały: tektura, bibuła, drewno, plastelina, a nawet czerwone puszki po napojach.

            Dzieci z wielka radością i satysfakcją prezentowały swoje magiczne krzesełka i chyba każdy na chwilkę uwierzył, że ma w swoich dłoniach magiczną moc! 

        • Ekran w sali kinowej. Napis" Dziękujemy za udział w Lekcji w kinie!"
          • „Odsłaniamy świat reklamy!”-lekcja w kinie

          • 20 kwietnia 2023 r. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w multimedialnej lekcji połączonej z seansem filmowym. Zajęcia pt. Odsłaniamyy świat reklamy! odbyły się w czechowickim Multikinie.

            Na początku uczniowie usłyszeli, że reklamy opierają się na działaniach zachęcających do kupienia produktu. Ich twórcy robią naprawdę wiele, aby zapadły nam w pamięć. Następnie prowadzący skupił się na mechanizmach wykorzystywanych w reklamach. Zwrócił uwagę na emocje, które często są celowo wywoływane przez tego rodzaju przekazy.

             Omówił również kwestie związane z językiem. Uczniowie dowiedzieli się, że zadaniem sloganów reklamowych jest przede wszystkim zainteresowanie nas produktem. Często hasła te przenikają do potocznego języka i stają się bardzo popularne. Ich autorzy wykorzystują rymy, dzięki czemu łatwo się je zapamiętuje.

            W dalszej części uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak powstaje reklama lodów i  pysznej pizzy z ciągnącym się serem. Okazało się, że lody są robione z ziemniaków, a smakowicie wyglądający ser to… zwykły klej!

            Później dzieci dowiedziały się, czym jest product placement, czyli lokowanie produktu. Mechanizm ten polega na zachęcaniu do kupna produktu bez przekazywania oczywistej
            i otwartej reklamy. Podczas warsztatów nie zabrakło również informacji o roli reklamy społecznej. Po części lekcyjnej nastąpiła projekcja filmu „Chłopiec z chmur”.

            Niewątpliwie udział w warsztatach pozytywnie wpłynął na świadomość konsumencką uczniów.

        • Grupa uczniów stoi w holu Planetarium Śląskiego.
          • Z wizytą w planetarium i palmiarni

          • 20 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy szóstej i siódmej wzięli udział w wycieczce do Planetarium Śląskiego w Chorzowie oraz Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. W planetarium młodzież poszerzyła swoją wiedzę z zakresu astronomii podczas obserwacji nieba w pierwszych dniach poszczególnych pór roku. Ponadto analizowała ruch obrotowy i obiegowy Ziemi.

            Z kolei w palmiarni uczniowie zobaczyli, jak rosną znane im banany, pomarańcze, awokado czy bawełna. Dodatkowo obejrzeli rośliny owadożerne, ogromne palmy oraz różnokształtne sukulenty. Nie brakowało także zwierząt, m.in.: egzotycznych ptaków, gekonów, żółwia skórzastego, ryb a także wiewiórki. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych.

        • Dzieci stoją, trzymając dyplomy i nagrody. Z tyłu stoją organizatorzy konkursu.
          • Sukces naszych przyrodników

          • 19 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy czwartej, Wiktoria Życzkowska i Dawid Urbanowicz, reprezentowali naszą szkołę w konkursie „Edukacja przyrodniczo-ekologiczna w teorii i praktyce”, organizowanym w ramach obchodów Dnia Ziemi. Spotkanie odbyło się w SP nr 10 im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej.

            Rywalizacja polegała na rozwiązywaniu zadań problemowych wymagających logicznego, twórczego i krytycznego myślenia. Nasza drużyna wykazała się dużym zaangażowaniem, zdobywając pierwsze miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

        • Uczeń bierze udział w doświadczeniu, pozostali uczniowie siedzą i obserwują zdarzenie
          • Ósmoklasiści w Bielskiej Szkole Przemysłowej

          • 13 kwietnia 2023 r. ósmoklasiści pod opieką wychowawczyń  uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Bielskiej Szkole Przemysłowej. Warsztaty prowadzili uczniowie klasy technik analityk.

            Podczas lekcji młodzież zobaczyła ciekawe doświadczenia chemiczne zaprezentowane przez starszych kolegów i, co ważniejsze, miała okazję samodzielnie wykonać niektóre z nich. Zajęcia te pozwoliły spojrzeć na chemię inaczej, od strony doświadczalnej i praktycznej. Uczniowie przekonali się również, jak wyglądają lekcje na takich kierunkach jak technik przemysłu mody czy technik grafiki i poligrafii cyfrowej.  

            Wizyta w Bielskiej Szkole Przemysłowej była też bardzo dobrą okazją do zwiedzenia placówki i rozmowy ze starszymi kolegami przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze dalszego kierunku kształcenia.

        • Pani dyrektor i przedstawiciel firmy "Orion" wręcza nagrodzonym stypendia.
          • Podziękowania dla firmy „Orion”

          • Serdecznie dziękujemy firmie „Orion” Błażej Hess za ufundowanie stypendiów za osiągnięcia w nauce lub osiągnięcia sportowe. Nagrody przyznano już po raz drugi.

            Cieszymy się, że w gronie nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły, a wśród nich Karolina Capek, uczennica klasy szóstej, która w I semestrze bieżącego roku szkolnego osiągnęła najwyższą średnią w szkole- 5,67. Laureatka otrzymała 1.200 zł. Pozostałe dziewczynki, tj.  Amelia Jonkisz, Anna Jurzak, Wiktoria Kubiczek, Marcelina Lasek i Julia Patka zostały obdarowane talonami stypendialnymi w formie refundacji opłat internetowych.

            Patrząc na twarze nagrodzonych podczas wręczania stypendiów, trudno było nie zgodzić się ze zdaniem Pliniusza Młodszego, że „Nauka dostarcza i radości, i pociechy”. Uczennicom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że pozostali uczniowie naszej szkoły pójdą w ich ślady😊Na pewno warto!

        • Na łące siedzi króliczek. Przed nim leżą kolorowe pisanki.
          • Święta tuż, tuż...

          • Drodzy Rodzice i Uczniowie, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Wam pogody ducha, niegasnącej nadziei, ciepła i otuchy płynącej od bliskich. Radosnych Świąt!

        • Nauczycielka siedzi na ławce z czworgiem dzieci. Uśmiecha się lekko. Pokazuje dzieciom obrazki w książce.
          • Konsultacje dla Rodziców

          • Szanowni Państwo, zaplanowane na 12 kwietnia konsultacje nie odbędą się z uwagi na szkolenie RP. Prosimy o skorzystanie z godzin dostępności nauczycieli i kontakt poprzez dziennik elektroniczny.

        • Na zdjęciu widać uczniów klasy 1a oraz 2a na tle gazetki tematycznej
          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

          • 2 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji p. Anna Kowalska, p. Dagmara Sikora oraz p. Edyta Buchacz przeprowadziły warsztaty związane z tą tematyką. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I-III.

            Najpierw dzieci obejrzały krótki filmik, obrazujący jak na co dzień funkcjonują osoby autystyczne. Dowiedziały się, z jakimi problemami borykają się każdego dnia, co im przeszkadza, a co pomaga w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach.

            Dodatkowo najmłodsi sami mogli się przekonać o tym, jak to jest rozwiązywać zadania matematyczne w hałasie (nadwrażliwość na dzięki) lub wycinać różne elementy w rękawicach (umiejętności motoryczne). Uczniowie sami oceniali, co było dla nich łatwe, a co sprawiało im trudność. Dzięki temu zrozumieli, że różnice między nami dotyczą nie tylko wyglądu zewnętrznego, ale także, a może przede wszystkim, odmiennego spostrzegania świata, możliwości, zdolności i ograniczeń.

            Charakterystycznym symbolem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest kolor niebieski. Warto zaznaczyć, że w tym szczególnym dniu zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zadbali o to, aby przynajmniej jeden element ich stroju był we wspomnianym kolorze.

            Wszyscy jesteśmy różni i to sprawia, że stajemy się inni , wyjątkowi… dlatego tak ważna jest potrzeba uwzględniania  złożoności, różnorodności  i indywidualności osób autystycznych.

        • Uczniowie klasy piątej siedzą na dywanie w bibliotece publicznej. Słuchają wypowiedzi p. J. Łapińskiego.
          • Dlaczego warto czytać?-spotkanie z p. Jackiem Łapińskim

          • 30 marca 2023 roku uczniowie klasy piątej, szóstej i siódmej odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Bestwince, by uczestniczyć w spotkaniu z p. Jackiem Łapińskim- wykładowcą akademickim, autorem książek „Z uśmiechem Ci do twarzy. Dobry humor na lepsze życie”, „Dlaczego warto czytać”, „Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym”.

            W trakcie spotkania pisarz zachęcał uczniów do czytania, do podejmowania działań i znalezienia pasji w życiu. Prelegent podkreślił, że nowoczesne technologie zajmują czas, niewiele dając w zamian. Nierzadko prowadzą do uzależnienia, dlatego należy z nich korzystać z umiarem. Twórca starał się uświadomić uczestnikom spotkania, że aby coś w życiu osiągnąć, trzeba mieć wiedzę i być oczytanym. Można to uzyskać dzięki czytaniu książek.

            Pozostaje tylko mieć nadzieję, że słowa gościa zapadły uczniom głęboko w pamięć i skłoniły do refleksji.

        • Uczniowie klasy piątej siedzą na krzesłach i uczestniczą w spotkaniu online z uczniami ze szkoły w Oviedo. Przy biurku przed laptopem siedzi nauczyciel i jeden z uczniów.
          • Hola Amigos! Spotkanie online z hiszpańskimi uczniami

          • W czwartek, 23 marca uczniowie klasy piątej uczestniczyli w spotkaniu online z uczniami szkoły hiszpańskiej CEIP Baudilio Arce w Oviedo, które zostało zorganizowane w ramach projektu eTwinning „Amazing Countries” realizowanego przez uczniów klasy piątej na zajęciach rozwijających z języka angielskiego. W wideokonferencji oprócz uczniów brała także udział pani Belén Castaño Carús, autorka projektu, a także nauczycielka języka angielskiego i koordynatorka programu dwujęzycznego w szkole hiszpańskiej.

            W trakcie spotkania odbywającego się na platformie Teams dzieci miały możliwość poznania swoich hiszpańskich rówieśników. Ponadto sporo dowiedziały się o szkole, do której uczęszczają. Wydarzenie było świetną okazją do rozwijania umiejętności posługiwania się językiem angielskim, gdyż każdy uczestnik mógł się przedstawić, opowiedzieć o swoich zainteresowaniach i zadać pytania hiszpańskim kolegom. 

            Dodatkowo nasi uczniowie przekonali się, że nie różnią się od swoich rówieśników, gdyż dzielą te same zainteresowania i pasje, tak jak oni lubią sport, szczególnie piłkę nożną, kibicują tym samym drużynom piłkarskim i lubią podobne przedmioty szkolne.

            Wspólnie spędzony czas stał się okazją do  świetnej zabawy zarówno dla nas, jak i dla hiszpańskich uczniów. Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie odbędzie się już wkrótce.

        • Uczniowie siedzą w kole na podłodze w sali gimnastycznej.
          • Niepełnosprawni są wśród nas- warsztaty profilaktyczne

          • 22 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach, które odbyły się w ramach projektu „Dostępna Szkoła”. Zajęcia prowadził p. Maciej Knap.

            Uczestnicy przekonali się, z jakimi problemami borykają się ludzie z różnego rodzaju niepełnosprawnością. Niektórzy doświadczyli na własnej skórze, jak może czuć się osoba niewidoma. Z zasłoniętymi oczyma trudno było im wrzucić piłkę do kosza, nawet z pomocą kolegi, który dokładnie instruował, jak to zrobić. Samodzielne poruszanie się po sali było poza ich zasięgiem. Pomoc opiekuna okazała się w tej sytuacji nieodzowna. Uczniowie dowiedzieli się również, jak można pomóc osobie niewidomej, którą spotkamy np. przy przejściu dla pieszych.

            Dzieci uświadomiły sobie jednocześnie, że niewiele ich różni od osób niepełnosprawnych. Z ludźmi jeżdżącymi na wózkach można bez problemu zagrać w piłkę, tylko trzeba usiąść na podłodze!

        • Nogi dzieci w skarpetach nie do pary
          • Dzień Kolorowej Skarpetki

          • We wtorek 21 marca odbył się w naszej szkole kolejny dzień tematyczny zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, czyli  Dzień Kolorowej Skarpetki.

            Data nie została wybrana  przypadkowo, gdyż  tego pierwszego dnia   wiosny obchodzony jest również Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa i  nawiązuje do obecności u tych osób dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

            Cieszy fakt, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele chętnie włączyli się do akcji i  przyszli do szkoły  w kolorowych skarpetkach nie do pary, pokazując, że różni nas tak niewiele od osób z Zespołem Downa, jeden dodatkowy  niepasujący chromosom – tak jak nasza niepasująca skarpetka.

            Mamy nadzieję, że cel  akcji  został osiągnięty i tym drobnym gestem pokazaliśmy, że każdy  ma prawo do inności, marzeń,  akceptacji, szacunku i tolerancji.

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwince, ul. Dworkowa 3
      • (32) 2149280, (32) 2157186
      • ul.Dworkowa 3 43-512 Bestwinka Poland
      • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz: 7.00 – 15.00
    • Logowanie