• Chodź, poczytaj mi bajeczkę

• W świetlicy szkolnej obywają się cyklicznie zajęcia czytelnicze. Uczestniczą w nich uczniowie klasy III, korzystający ze świetlicy szkolnej. Zajęcia odbywają się regularnie, w każdy wtorek. Na każdym spotkaniu dzieci wraz z opiekunem czytają oraz omawiają jedną z bajek, wykonują ilustracje, którą dołączają do tworzonej indywidualnie “Księgi bajek”.

Zajęcia mają na celu wspomaganie rozwoju czytelniczego, emocjonalnego a także społecznego (kształtowanie nawyków wzajemnej pomocy, zwracanie uwagi na potrzeby i uczucia innych osób, ułatwienie mówienia o problemach oraz poszukiwanie możliwości ich rozwiązywania), zapobieganie zachowaniom niepożądanym oraz nieakceptowanym społecznie (odreagowanie napięć, wyzwolenie emocji, wzmocnienie wiary w siebie i swoje możliwości ) oraz profilaktykę uzależnień od telewizji, komputera oraz telefonu.

Dzięki książkom dzieci poszerzają swoją wiedzę, miło spędzają czas przy lekturze. Stają się małymi twórcami książek - pisarzami, ilustratorami oraz introligatorami.

Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach. Dzielą się swoimi przeżyciami, zastanawiają nad zachowaniem bohaterów. Dbają również o estetykę prac, tworzone przez nich księgi są estetyczne i kolorowe.

Więcej zdjęć w albumie fotograficzym. Zapraszamy!