• Prace konkursowe leżą na stoliku przy wejściu do szkoły.
          • Konkurs na "Wesołą dynię" rozstrzygnięty!

          • Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu na „Wesołą dynię”.  Wszystkie prace były wykonane bardzo ładnie. Każda z nich wymagała ogromnego wkładu pracy zarówno dzieci, jak i rodziców, więc oceniający mieli wielki problem z wybraniem tej najpiękniejszej. Po długich obradach jury w składzie p. Zofia Dąbrowiecka, p. Katarzyna Furczyk, p. Celina Gonet oraz p. Iwona Sieracka ustaliło  następujące  wyniki:

            I miejsce – Wiktoria Jekiełek
            II miejsce – Zuzanna Olek
            III miejsce – Gniewomir Pajda

            Gratulujemy !

            Dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Wręczenie nagród ufundowanych przez Radę Rodziców nastąpi podczas uroczystego apelu. Wszystkie dzieci otrzymają dyplomy oraz nagrodę niespodziankę!

        • Pani dietetyk stoi wraz z uczniami. Dzieci prezentują swoje prace.
          • Zdrowo się odżywiam- spotkanie z p. dietetyk

          • 26 października uczniowie klasy 1a i 1b mieli zaszczyt gościć specjalistę w dziedzinie żywienia, panią Patrycję Jezioro. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się oraz na zdrowy styl życia. Dzieci wspólnie z panią Patrycją tworzyły „zdrowe śniadaniówki” – uczniowie mieli mnóstwo pomysłów na to, co może się w niej znaleźć.

            Pierwszoklasiści aktywnie uczestniczyli w warsztatach, chętnie wypowiadali się na temat zdrowego odżywiania oraz prezentowali swoje prace. Na koniec spotkania otrzymali broszurki, w których znalazły się cenne podpowiedzi, jak skomponować dobrą śniadaniówkę.

            Bardzo dziękujemy pani Patrycji za wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia.

        • Certyfikat uczestnictwa w Codeweek 2023.
          • Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole

          • Po raz 11 europejskie państwa w terminie 7- 22 października 2023 rywalizowały ze sobą w ramach CodeWeek 2023 – Europejski Tydzień Kodowania. Jest to inicjatywa społeczna, polegająca na zorganizowaniu wydarzeń związanych z programowaniem.
            Uczniowie klasy 1a wzięli udział w tym wydarzeniu, w ramach projektu eTwinning „Work of art”. Dzieci z różnych państw (Portugalia, Turcja, Rumunia, Serbia, Węgry i Gruzja) na lekcjach informatyki oraz zajęciach rozwijających wykonywali różne zadania związane z kodowaniem czy programowaniem, rozwijając uniwersalne kompetencje takie jak logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Akcja promuje także kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracę przy programowaniu, a także inne działania związane z technologią.

        • Uczniowie stoją w kole, w rekach trzymają owoce.
          • Zdrowo i kolorowo- świętujemy dzień owoców i warzyw

          • 20 października br. obchodzony był Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji  Samorząd Uczniowski zachęcał do spożywania zdrowych przekąsek.

            W śniadaniówkach uczniów znalazły się  warzywa i owoce. Na lekcjach dzieci rozmawiały o tym, że spożywanie odpowiedniej ilości warzyw i owoców ma działanie ochronne, przeciwdziała rozwojowi różnych chorób, wspomaga leczenie otyłości, poprawia wygląd cery i paznokci, poprawia samopoczucie.

            Najbardziej zaangażowały się klasy młodsze, m.in.: 3a przygotowywała świeżo wyciskane soki owocowo-warzywne, a 3b robiła sałatki owocowe.

            Cieszymy się z tak dużego zainteresowania zdrowym stylem życia!

        • Uczniowie klasy czwartej stoją z tyłu klasy i pokazują swoje prace.
          • Kleksografia i przędzenie liter w klasie IV

          • 19 października 2023 r. uczniowie klasy IVa przenieśli się do magicznego świata Ambrożego Kleksa, bohatera słynnej książki Jana Brzechwy. Jak pamiętamy, niezwykły pedagog w nietypowy sposób kształcił swoich podopiecznych, prowadząc m. in. lekcje przędzenia liter i kleksografii. W podobnych (nieco zmodyfikowanych) zajęciach uczestniczyli czwartoklasiści. Podczas warsztatów przędzenia liter dzieci z kolorowej włóczki układały swoje imiona. Każdy miał swoja wizję i pomysł, jak wykonać to zadanie. Powstały bardzo kolorowe i fantazyjne prace.

            Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także lekcja kleksografii. Uczniowie z dużym zaangażowaniem robili kleksy na kartce, którą następnie składali na połowę. Na podstawie stworzonych w ten sposób obrazków wymyślali i zapisywali historyjki. Każda praca wyglądała inaczej-powstały zwierzęta, przedmioty, rośliny. Co ciekawe, oglądając tę samą pracę, każde dziecko widziało coś innego, co świadczy o nieograniczonej wyobraźni uczniów.

            Niewątpliwie, lekcje w Akademii pana Kleksa przypadły czwartoklasistom do gustu!

        • Uczniowie w strochach dla nauczycieli stoją w sali gimnastycznej.
          • "Całe życie jest szkołą"-akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

          • 17 października uczniowie klasy szóstej zaprezentowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

            Na początku szóstoklasiści przypomnieli okoliczności powołania Komisji Edukacji Narodowej. W dalszej części zaprosili zgromadzoną w sali gimnastycznej publiczność na niezwykły pokaz mody dla nauczycieli. Jak zapewnił prowadzący, wszystkie modele zyskały aprobatę MEN i są pomocne we wdrażaniu podstawy programowej na różnych poziomach kształecenia:) Projektanci przygotowali kreacje dla nauczycieli matematyki, biologii, historii, geografii, wychowania fizycznego, plastyki, fizyki, chemii, języków obcych, muzyki i języka polskiego. Zaprezentowane stroje  budziły uśmiech na twarzach zarówno uczniów, jak i pedagogów.

            Na zakończenie Amelia i Karolina zaprezentowały układ taneczny, przygotowany specjalnie na tę okoliczność. Nie zabrakło również życzeń i upominków przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.

        • Pani Dyrektor wręcza pierwszoklasistom pamiątkowe pióra.
          • Witajcie w naszej szkole!

          • 17 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej.

            W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze, a nawet tańczyć poloneza.

            Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.

            Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych!

        • Po lewej stronie muralu stoją dwie uczennice klasy szóstej, a po prawej stronie stoi jedna szóstoklasistka, która trzyma projekty logo.
          • ErasmusDays 2023 w naszej szkole

          • #ErasmusDays to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. Przez 6 dni, od 9 do 14 października, na całym świecie miały miejsce wydarzenia w ramach #ErasmusDays.

            Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tej akcji, tworząc nowy mural, którego znaczącym elementem jest logo zaprojektowane przez uczennicę klasy szóstej- Annę Jurzak.

            Ani serdecznie gratulujemy pomysłu i zapraszamy do obejrzenia dzieła  naszych artystów.

        • Uczniowie wraz z wychowawcą siedzą na ławeczkach. W tle jesienna dekoracja.
          • Być uczniem pana Kleksa...

          • Chyba każdy uczeń, który czytał „Akademię pana Kleksa”, marzył o tym, by choć przez kilka godzin zostać podopiecznym niezwykłego pedagoga i odwiedzić jego niesamowitą szkołę… Taka okazja nadarzyła się czwartoklasistom! 12 października odwiedzili oni wyjątkowe miejsce- Bajkę Pana Kleksa w Katowicach. I choć to wyjątkowe centrum zabawy i nauki mieści się przy ulicy Porcelanowej, to po przekroczeniu progu budynku, można odnieść wrażenie, że przenosimy się do słynnej akademii przy ulicy Czekoladowej. Wszystko kojarzy się ze znaną książką Jana Brzechwy.

            Na początku uczniowie zostali przywitani przez Adasia Niezgódkę, który poprosił ich o pomoc panu Kleksowi w odnalezieniu trzech cennych dla niego rzeczy, tj. guzika z czapki bogdychanów, magicznego kałamarza oraz szmaragdowej szkatułki. Poszukiwania rozpoczęły się w Krainie Szpaka Mateusza, gdzie dzieci dodatkowy uczyły się leczenia chorych sprzętów i zaglądały do szuflad, w których pana Kleks trzyma swoje sekrety. Ponadto otwierały furtki do różnych bajek.

            Następnie dzieci trafiły do Psiego Raju. Tam mogły się wyskakać, powspinać i pochodzić na czworakach, słowem poczuć się jak pieski. Kolejnym miejscem budzącym spore zainteresowanie była Bajdocja, kraina związana z filmem pt. „Podróże pana Kleksa”. Czwartoklasiści żeglowali statkiem Ambrożego Kleksa oraz nauczyli się łączyć liny w węzeł przyjaźni.

            To jeszcze nie był koniec atrakcji! Dzieci odwiedziły również Fantazję, planetę przedstawioną w filmie „Pan Kleks w Kosmosie”. W ten sposób zapoznały się z przestrzenią kosmiczną i sprawdziły na własnej skórze, jak działa przyciąganie ziemskie. Ciekawym miejscem okazało się również Złomowisko Robotów. Warto podkreślić, że czwartoklasiści bez problemu znaleźli wszystkie ważne dla pana Kleksa przedmioty.

            Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty naukowe. Po zajęciach dzieci udały się do Podwodnego Świata Królowej Aby, pełnego pięknych stworzeń i roślin. Czwartoklasiści pomagali władczyni uchronić morską głębinę przed katastrofą klimatyczną, korzystając m.in. z machinarium.

            Wycieczka do Bajki Pana Kleksa okazała się strzałem w dziesiątkę! Dzieci świetnie się bawiły, chętnie wykonywały wszystkie zadania, a przy okazji utrwaliły sobie treść książki Jana Brzechwy.

        • W małej sali gimnastycznej stoją szóstoklasiści z p. M. Bulandrą. W tle drabinki.
          • Niech moc będzie z Tobą-spotkanie z M. Bulandrą

          • 10 października 2023 r. uczniowie klasy szóstej wzięli udział w spotkaniu z finalistą programu telewizyjnego Ninja Warrior Polska, panem Mariuszem Bulandrą.

            Uczniowie mieli okazję poczuć się jak uczestnicy programu i, pod czujnym okiem profesjonalisty, pokonać przeszkody, które dla nich przygotował. Co ciekawe nie tylko chłopcy chętnie wykonywali ćwiczenia, ale i dziewczynki dobrze się bawiły, próbując swoich sił. Przy okazji szóstoklasiści sporo dowiedzieli się o kulisach tego popularnego reality show.

            Serdecznie dziękujemy p. Magdalenie Wróbel za zorganizowanie ciekawego spotkania😊

        • Dzieci stoją w bibliotece. W tle regały z książkami.
          • Cześć Górom!

          • 9 października w filii Biblioteki Gminnej w Bestwince odbyło się ciekawe spotkanie z p. Sławomirem Dawidkiem i p. Antonim Kubikiem, którzy w ramach lekcji geografii opowiedzieli o Koronie Gór Polski. Panowie przedstawili uczniom klasy czwartej i piątej 28 najwyższych szczytów w wyznaczonych pasmach górskich. Opowiadali o sprzęcie potrzebnym w trakcie wypraw, trudnych podejściach i ogromnej satysfakcji. To była wspaniała zachęta i inspiracja do górskich wędrówek. Serdecznie dziękujemy!

        • Nauczycielka siedzi na ławce z czworgiem dzieci. Uśmiecha się lekko. Pokazuje dzieciom obrazki w książce.
          • Konsultacje dla Rodziców

          • Zapraszamy Państwa na pierwsze w tym roku szkolnym konsultacje, które będą odbywać się 11 października (środa) od godziny 17.00 do 18.00.

        • Dzieci stoja obok drzew w lesie i słuchają pani leśniczy.
          • W lesie o... lesie

          • 3 października br. uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą i nauczycielem biologii wybrali się na zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej do lasu w okolice Wapienicy. Warsztaty prowadziła p. Irena Polok, pracownik Nadleśnictwa Bielsko.

            Zajęcia leśne obejmowały tematykę dotyczącą funkcji i roli lasu oraz znaczenia martwych i żywych drzew dla zwierząt. Uczniowie przypomnieli sobie także warstwy lasu i budowę drzewa. Usłyszeli również o zwierzętach typowych dla kolejnych pięter lasu oraz w grupach budowali ich mieszkania.

            To była bardzo udana żywa lekcja przyrody!

        • Plakat propagujący 6. edycję akcji #SprzątamyDlaPolski
          • #SprzątamyDlaPolski w naszej szkole

          • Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Nazwa akcji sugeruje, że w trosce o środowisko przejawia się współczesny patriotyzm.

            Uczniowie klas IV-VIII wyruszyli na ulice naszej miejscowości wyposażeni w rękawice i worki, aby pozbierać pozostawione tam śmieci. Dzięki sprawnej pracy udało się ich zebrać dość sporo. W workach znalazły się m.in. stare telefony, zniszczone kołpaki czy połamane krzesło wiklinowe.

            Jesteśmy przekonani, że takie działania uwrażliwiają naszą społeczność na to, aby dbać o ekologię.

        • Uczennice stoją pod tablicą interaktywną. Założone mają krawaty.
          • Dzień Chłopaka w naszej szkole

          • 2 października Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Krawata. Udział w zabawie został połączony z obchodami Dnia Chłopaka oraz wliczony do konkursu Klasa z klasą.

            Chłopcy i dziewczynki biorący udział w wesołej akcji założyli w tym dniu eleganckie krawaty i kolorowe muszki. Śmiechu było co niemiara. Cieszymy się, że do akcji włączyli się również nauczyciele.

      • Kontakt

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwince, ul. Dworkowa 3
        • (32) 2149280, (32) 2157186
        • ul.Dworkowa 3 43-512 Bestwinka Poland
        • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz: 7.00 – 15.00
      • Logowanie