Konkurs plastyczny " Co w trawie piszczy - mieszkańcy łąki"

07.04.2024 20:34

Przyszła wiosna i przyroda budzi się ze snu. Zapraszamy do wychodzenia na spacery- spacery wśród traw, wyjścia na łąki. Zapraszamy do obserwacji mieszkańców tych miejsc i uchwycenia ich piękna, kolorów oraz kształtów.

Gdy już dzieciom uda się ta niełatwa sztuka prosimy o przyniesienie do nas swoich prac i wzięcia udziału w organizowanym konkursie plastycznym
          Co w trawie piszczy - mieszkańcy łąki.

Uczestnicząc w konkursie dzieci będą mogły szerzej zapoznać się z otaczającą nas przyrodą, jak również rozwijać swoje zainteresowania oraz zdolności plastyczne i zaprezentować je na forum naszego przedszkola.

Co_w_trawie_piszczy_-_regulamin_konkursu.docx

Warsztaty ogrodnicze - Centrum Ogrodnicze Szarotka z Bielska Białej

19.03.2024 12:28

We wtorek w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ogrodnicze prowadzone przez Centrum Ogrodnicze "Szarotka" z Bielska Białej. Dzieci dowiedziały się jak dbać o planetę i redukcję śladu węglowego. Została również przekazana wiedza o ogrodnictwie, ekologii, florze i faunie. Po prelekcji każde dziecko mogło zasądzić swoją cebulkę, którą zabrało do domu.

Dziękujemy za przybycie i przekazaną wiedzę podczas warsztatów.

Zapraszamy znowu :)

Więcej zdjęć w: ALBUM FOTOGRAFICZNY Zapraszamy :)

Rekrutacja do publicznych przedszkoli na rok szkolny 2024/2025

25.02.2024 22:17

REKRUTACJA DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI

NA ROK SZKOLNY 2024/2025

1. ETAP REKRUTACJI:

W dniu 1 marca 2024 o godz. 8.00 dla rodziców, którzy chcą zapisać dziecko do przedszkola bądź zmienić dotychczasowe przedszkole, zostanie uruchomiona strona internetowa:

gminabestwina.przedszkola.vnabor.pl

na której będzie można sprawdzić ofertę wszystkich przedszkoli oraz dokonać zapisu dziecka do przedszkola.

System zostanie zamknięty w dniu 15.03.2024 r. o godz. 15.00.

Po wprowadzeniu do systemu „Wniosku o przyjęcie kandydata do przedszkola prowadzonego przez Gminę Bestwinanależy wydrukować kartę zapisu i dostarczyć ją wraz z oświadczeniami do przedszkola pierwszego wyboru (czyli do przedszkola znajdującego się na pierwszym miejscu na liście przedszkoli, do których rodzic dziecka stara się o jego przyjęcie) do 15 marca 2024r. do godz. 15.00.

1. POTWIERDZENIE WOLI PRZYJĘCIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA

W terminie od 3 do 10 kwietnia 2024r. rodzice/opiekunowie prawni potwierdzają wolę zapisu dziecka w przedszkolu, do którego dziecko zostało zakwalifikowane. Brak takiego potwierdzenia będzie równoznaczne z wykreśleniem dziecka z listy dzieci przydzielonych przez system do placówki. Rodzice/opiekunowie prawni, którzy rezygnują z miejsca w przedszkolu mają obowiązek niezwłocznego powiadomienia o tym fakcie dyrektora przedszkola.

Informacja_o_naborze_do_przedszkoli.pdf

Dyżur wakacyjny 2024

07.02.2024 10:00

w sprawie ogłoszenia zapisów na dyżur wakacyjny 2024

1. W roku szkolnym 2023/2024 dyżur wakacyjny będzie organizowany
            we wszystkich przedszkolach na terenie Gminy Bestwina.

2. Ze względów organizacyjnych, w każdej placówce maksymalnie może zostać utworzona następująca ilość oddziałów:

Siedziba placówki

Liczba oddziałów

lipiec/sierpień

Bestwina

Bestwinka

Janowice

Kaniów

1. Dyżur będzie zorganizowany w dniach od 01.07.2024 r. do 02.08.2024 r.

2. Na dyżur może zostać zapisane dziecko, które w roku szkolnym 2023/2024 uczęszczało do przedszkola w Bestwince.

3. Pierwszeństwo w przyjęciu na dyżur wakacyjny ma dziecko, którego obydwoje rodzice w wyżej wymienionym czasie pracują zawodowo.

4. Karty zgłoszenia na dyżur wakacyjny zostały przesłane przez dziennik, jak również będą dostępne na stronie internetowej przedszkola
            oraz w sekretariacie.

5. Wypełnione Karty zgłoszenia na dyżur wakacyjny można składać od 12 lutego 2024 do 15 marca 2024 r. w sekretariacie.

Karta_zgloszenia_dyzur_wakacyjny_2024_B-ka.docx

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu

07.02.2024 09:47

W dniu 26 stycznia 2024r w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszyscy zaproszeni goście zgromadzili się na sali gimnastycznej naszej szkoły, i z niecierpliwością czekali na występy swoich ukochanych wnucząt, którzy przygotowali program artystyczny „Jasełka".

Występy były podzielone na dwie grupy wiekowe. Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z grup młodszych: Biedronki, Żabki i Mrówki. Po swoim występie zaproszeni Goście wraz z wnukami udali się do swoich sal przedszkolnych, gdzie zostały wręczone pamiątkowe upominki. Po występach dzieci młodszych scena należała do dzieci starszych: Tygrysków i Sówek.

Dzieci z każdej grupy przygotowały specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały kolędy i piosenki. Nasi mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Nasze występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Najdroższym Babciom i kochanym Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i samych pięknych chwil, spędzonych w towarzystwie swoich wnuków.