• O projekcie

Najważniejszymi celami naszego projektu Erasmus + są:

1. Edukacja włączająca- zapewnienie równych szans rozwoju dla wszystkich uczniów, w tym uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz imigrantów i uchodźców.

2. Kształtowanie postawy charakteryzującej się rozumieniem innych osób, akceptowaniem ich różnorodności i umiejętnością współpracy.

3. Budowanie europejskiego wymiaru szkoły poprzez wielokulturowość i wielojęzyczność.

4. Przyjmowanie postawy proekologicznej.

5. Efektywne wykorzystanie sprzętu IC.

Projekt obejmuje dwie mobilności uczniów: do Hiszpanii oraz do Republiki Czeskiej.

Na mobilność do Hiszpanii planujemy wysłać 6 uczniów z dwoma opiekunami (październik 2023 r.). Przed mobilnością wszyscy uczestnicy odbędą przygotowanie kulturowe, przygotują prezentację o naszej szkole, projektach, które realizujemy, a także informacje o regionie, gdzie mieszkamy oraz wszystkie niezbędne materiały, jakie potrzebne będą do przeprowadzenia warsztatów w grupach międzynarodowych. W trakcie mobilności planujemy zabawy integracyjne, wykonanie balonowych globusów z zaznaczeniem swoich lokalizacji, zapoznanie się z działalnością wulkanów, wykonanie modeli wulkanów z materiałów odpadowych, biżuterii, zawieszek i breloków z odpadów (korki, kapsle, opakowania) oraz ekologicznych mydełek i świec.  Planujemy wspólnie ze szkołą hiszpańską wycieczkę do Madrytu.

Na mobilność w Czechach chcemy wysłać 5 uczniów i 2 opiekunów (maj 2024 r.). W trakcie wspólnych zadań warsztatowych uczniowie wykonają ptasią stołówkę (karmniki, poidełka), oczywiście wszystko z odpadów (puszek, butelek i innych opakowań), zakładki do książek z wykorzystaniem odpadów i suszonych roślin oraz „kamienie ekologiczne”, które posłużą do prezentacji zależności w ekosystemach. Planujemy również  wycieczkę do pobliskiego parku narodowego oraz wspólne zwiedzanie stolicy-Pragi. Oprócz uczniów z Czech, w trakcie tej mobilności będą także obecni uczniowie z Hiszpanii, którzy w tym samym czasie realizują projekt ze szkołą czeską. A ponieważ tematyka naszych projektów jest podobna szkoła czeska zgodziła się na wspólna realizację naszych projektów.