• Dwóch chłopców i jedna dziewczynka kwestują przy kościele w Bestwince
          • Graliśmy z WOŚP

• 29 stycznia 2023 r. odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Tym razem pieniądze zbierano pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą!”. Zebrane  środki zostaną przekazane na zakup urządzeń pozwalających na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co umożliwi lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

W gronie ponad 120 tysięcy wolontariuszy znaleźli się uczniowie naszej szkoły, tj. Julita Góra, Zofia Greń, Wiktoria Tekieli, Wiktor Antosz, Paweł Lubański, Mateusz Pilorz, Dominik Smorąg oraz Kamil Sokołowski. Młodzież kwestowała przy Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Sebastiana w Bestwince. Udało nam się zebrać 2.738,85 zł!

Wszystkim mieszkańcom Bestwinki serdecznie dziękujemy za uśmiech, miłe słowa i  wsparcie tej szczytnej akcji. Jesteście wspaniali!

• Zimowisko 2023 w gminie Bestwina

• Zawody górnika, policjanta, listonosza, bibliotekarza i ornitologa nie mają już tajemnic przed dziećmi uczestniczącymi w zimowisku, które trwało w dniach 16 - 27 stycznia. W dwóch turnusach udział wzięło 135 osób z całej gminy, a „bazą wypadową” był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bestwince.

Podczas obu turnusów zorganizowano szereg bardzo atrakcyjnych – bliskich i dalekich – wyjazdów. „Kozia Zagroda” w Brennej, kopalnia węgla kamiennego ,,Guido” w Zabrzu, sala zabaw ,,Fmily Fun” w Oświęcimiu , „Fanzeum” w Gliwicach, seans filmowy w czechowickim „Multikinie”, przedstawienie lalkowe – w teatrze „Banialuka” w Bielsku – Białej. Spotkanie z historią zapewniła Izba Regionalna przy MDK w Czechowicach, z kolei pobliski komisariat Policji otworzył przed kolonistami swoje podwoje, zapraszając do poznania tajników służby policyjnej.

• Uczniowie klasy piątej siedzą na dywanie w bibliotece. Przed nimi stoi p. bibliotekarka i tłumaczy zasady gry.
          • Biblioteka pełna zagadek

• 12 stycznia uczniowie klasy piątej odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Bestwince. Tym razem piątoklasiści wzięli udział w interaktywnej zabawie, polegającej na rozwiązaniu szeregu zagadek, które przygotowała dla nich p. Marta Mańdok-Bury.

Zadania dotyczyły różnych dziedzin wiedzy i wymagały od uczestników m. in. logicznego myślenia i współpracy. Ważna okazała się także spostrzegawczość. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie, a przy okazji zapoznały się z zasobami biblioteki.

Dziękujemy p. Marcie za zaproszenie i przygotowanie ciekawych zajęć😊