• Na gałązkach dębu wiszą brązowe żołędzie
          • Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę!

• W naszej szkole jak co roku będzie organizowana zbiórka żołędzi i ziaren zbóż pod hasłem: „Pomoc dzieci w zimowym dokarmianiu zwierząt dziko żyjących”,  organizowana przez Koło Łowieckie Bażant.

Zebrane i zważone żołędzie oraz ziarna można będzie złożyć pod zadaszeniem na rowery w dniach 14-17 listopada. O ilości dostarczonych ziaren i żołędzi należy poinformować wychowawców lub nauczyciela biologii.  Prosimy, aby nie przynosić kasztanów.

Dla osób, które zbiorą największą ilość żołędzi, przewidziane są atrakcyjne nagrody! Zachęcamy do udziału w akcji!

• Uczniowie stoją pod gazetka Samorządu Uczniowskiego.
          • Mamy nowy Samorząd Uczniowski

• 25 września 2023 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą przeprowadzoną przez kandydatów. Komisja wyborcza dokonała obliczenia głosów.

Największym zaufaniem obdarzeni zostali:

Natalia Mynarska z klasy 7a - Przewodnicząca SU

Arkadiusz Kędzior z klasy 5b - Zastępca Przewodniczącej SU

Amelia Wąsik z klasy 6a - skarbnik SU

Wiktoria Tekieli z klasy 8a - sekretarz SU.

Nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy i życzymy owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym.

• Klasa 1 B z funkcjonariuszem policji,
          • Europejski Dzień bez Samochodu w naszej szkole

• 22 września br. społeczność naszej szkoły wzięła udział w Europejskim Dniu bez Samochodu. Z tej racji gościliśmy dzielnicowego, sierż. szt. Dominika Piechę, który przybliżył uczniom kl.1b podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Ponadto najmłodsi utrwalili sobie zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Chętne dzieci zadawały funkcjonariuszowi pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami.
            Warto podkreślić, że każdy, kto przyjechał tego dnia rowerem, hulajnogą bądź przybył do szkoły pieszo otrzymał odblask.

Serdecznie dziękujemy Panu dzielnicowemu za wizytę w naszej szkole😊

• Żółte żonkile na tle zieleni
          • Dziękujemy!

• Uczniowie naszej szkoły, poprzez organizowanie kiermaszów i kwest, aktywnie uczestniczą w ogólnopolskim programie „Pola Nadziei”. Przypomina on o osobach nieuleczalnie chorych, cierpiących w domach i hospicjach. Propaguje postawę otwartą na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka. Symbolem akcji są żonkile.

W dniach 13-15 września 2023 r., jak co roku, uczniowie-wolontariusze przeprowadzili charytatywną sprzedaż słodyczy wśród rodziców i uczniów, pod hasłem „Krówka za złotówkę”. Dochód został przeznaczony na funkcjonowanie stacjonarnego hospicjum przy ul. Zdrojowej 10 w Bielsku-Białej.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

• Na trawie widnieją cienie czterech postaci
          • Zbiórka makulatury

• Zachęcamy do udziału w zbiórce makulatury, która zostanie zorganizowana w naszej szkole 26 i 27 września. Zważoną makulaturę prosimy zostawiać w kontenerze, który będzie podstawiony w pobliżu bocznego wejścia do szkoły (od strony zachodniej).

Uczniowie, którzy włączą się do akcji, są proszeni o przekazanie tej informacji wychowawcy klasy w celu odnotowania udziału w zbiórce w dzienniku elektronicznym.

• Plakat propagujący Światowy Dzień bez Samochodu
          • Przyłączmy się do akcji!

• 22 września 2023 r. nasza szkoła weźmie udział w Europejskim Dniu bez Samochodu. Akcja ta propaguje zdrowy styl życia i ma  charakter proekologiczny. Jej celem jest zmniejszenie ilości spalin wytwarzanych przez auta.
            Prosimy, aby w tym dniu uczniowie przyjechali do szkoły na rowerach. Dzieci z młodszych klas mogą przyjechać pod opieką osoby dorosłej bądź przyjść do szkoły na piechotę. Wszyscy, którzy przyłączą się do akcji, otrzymają odblaski. Zachęcamy do udziału!

• Nauczycielka w białej bluzce stoi z założonym rękami. W tle zielona tablica.
          • Zebranie rodziców

• Szanowni Rodzice, serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie, które odbędzie się 13 września 2023 roku (środa). Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej.

• Na podłodze w sali gimnastycznej stoją sztalugi, pokryte granatowym materiałem, na którym widać kolorowy napis: Witajcie uczniowie. Przy sztalugach stoją kolorowe kredki.
          • Witaj, szkoło! Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Nietypowo, bo 4 września, nasza społeczność zainaugurowała nowy rok szkolny. Wszyscy cieszyli się ze spotkania po ponad dwumiesięcznej przerwie.

Na początku uroczystości p. dyrektor dr Renata Cichowska-Gaździak serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do 31 pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli edukację w naszej placówce. Nie zapomniała również o  nowych uczniach, przybyłych do nas z innych szkół. Następnie przedstawiła pedagogów i życzyła wszystkim samych dobrych ocen i wielu sukcesów.