W dniach od 16 do 20 sierpnia 2021 roku sekretariat ZSP w Bestwince będzie nieczynny.
Przerwa w pracy sekretariatu
Dodatkowa rekrutacja
Dodatkowa rekrutacja do Szkoły Podstawowej w Bestwince odbędzie się w dniach od 16 do 20 sierpnia 2021 roku (wniosek do pobrania na stronie internetowej szkoły w zakładce Rekrutacja SP lub w przedsionku budynku). Wypełnione dokumenty można przesłać mailowo na adres zspbestwinka@bestwina.pl lub złożyć do pudełka, w przedsionku szkoły.
W związku z tym, iż Przedszkole Publiczne w Bestwince nie dysponuje wolnymi miejscami, rekrutacja dodatkowa nie będzie przeprowadzana.
Konkurs poetycki
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
25 czerwca br. w naszej szkole zakończono kolejny nietypowy rok pracy. Z uwagi na obowiązujący reżim sanitarny uczniowie spotkali się tylko z wychowawcami, by odebrać nagrody i świadectwa.
Za nami trudne miesiące zdalnego nauczania. Dziękujemy Rodzicom za współpracę i działalność na rzecz szkoły oraz Uczniom za wywiązywanie się ze swoich obowiązków. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!
W zdrowym ciele zdrowy duch-Dzień Sportu w naszej szkole
24 czerwca br. w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany przez wszystkich Dzień Sportu. Tym razem miał on formę podchodów. Przygotowano pięć stanowisk, które zostały ulokowane nie tylko na terenie obiektów przyszkolnych, ale i na ulicach Bestwinki. Dzień był wyjątkowo upalny, dlatego tym bardziej dziękujemy Radzie Rodziców, która zadbała o napoje i słodkie przekąski.
Przy każdym stanowisku uczniowie wykonywali różnorodne zadania wymagające zarówno sprawności fizycznej, jak i wiedzy. Jednym z nich było pokonanie zwinnościowego toru przeszkód z prowadzeniem piłki kijem hokejowym. Kolejne wyzwanie to udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące zasad pierwszej pomocy. Nieodzowna okazała się także znajomość gatunków drzew, które należało rozpoznać po liściach. Najwięcej problemów przysporzyła uczniom… lipa (często mylona z brzozą). Niełatwe było również wykonanie rzutów do celu na czas. Ostatnia konkurencja polegała na rzucaniu piłką do kosza. Po podsumowaniu wyników okazało się, że najlepiej z wyznaczonymi zadaniami poradziły sobie klasy: 5, 6a i 7a. Gratulujemy😊
16
„Do zobaczenia w dorosłym życiu…”- pożegnanie absolwentów
23 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie 30 uczniów klas ósmych. Z uwagi na obowiązujący reżim sanitarny spotkanie miało charakter kameralny.
Na początku p. dyrektor, R. Cichowska-Gaździak, omówiła wyniki klasyfikacji końcowej w poszczególnych klasach, przedstawiła uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki nauczania i odnieśli sukcesy w konkursach. Odczytała także nazwiska absolwentów wyróżnionych wpisem do Złotej Księgi. Podziękowała również wszystkim Rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły. Ponadto do swoich podopiecznych zwróciły się wychowawczynie, dziękując indywidualnie każdemu uczniowi za to, co jest w nim wyjątkowe i niepowtarzalne. Głos zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców, p. Aneta Wróbel.
Następnie wystąpili ósmoklasiści. W programie artystycznym wyrazili wdzięczność zarówno rodzicom, jak i nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie i edukację. Potem starszych kolegów pożegnali siódmoklasiści. W formie prezentacji podsumowali osiem lat, które absolwenci spędzili w naszej szkole. Na pamiątkę wręczyli im zabawne „dyplómy” i kubki ze zdjęciem klasowym.
Będziemy za Wami tęsknić!
24
Warsztaty profilaktyczne dla klas ósmych
W poniedziałek 21 czerwca uczniowie klas ósmych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez pana Dariusza Pietrka ze Śląskiego Centrum Profilaktyki. Tematyka zajęć obejmowała zagadnienia związane z życiem i nauką w czasie pandemii. Młodzież dowiedziała się o sposobach radzenia sobie ze stresem, pracą on-line, lękiem czy fake newsem. Poruszono również zagadnienia postrzegania własnej osoby w oparciu o budowaniu poczucia swojej wartości. Ponadto warsztaty obfitowały w treści profilaktyczne związane z szeroko rozumianym tematem uzależnień.
„Pozdrowienia z gminy Bestwina”-wyniki konkursu
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w konkursie na pocztówkę „Pozdrowienia z gminy Bestwina”. Zadanie polegało na wykonaniu widokówki prezentującej walory przyrodniczo-krajobrazowe naszej małej ojczyzny.
Pierwsze miejsce jury przyznało Małgorzacie Buda za pracę „Pozdrowienia z Bestwinki”. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Miłosz Szwajkowski oraz Damian Prymula. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wizyta uczniów klasy II w muzeum w Bestwinie
17 czerwca uczniowie klasy drugiej odwiedzili Regionalne Muzeum w Bestwinie. Podczas zajęć w Pasiece Słowiańskiej dowiedzieli się, jak powstaje miód, poznali dzieje bartnictwa i pszczelarstwa, a także usłyszeli wiele ciekawostek o pszczelej rodzinie. Na zakończenie z powodzeniem odpowiadali na pytania zawarte w quizie sprawdzającym zdobyte wiadomości.
Wycieczka uczniów klas szóstych na Magurkę
16 czerwca odbyła się klasowa wycieczka szóstoklasistów na Magurkę. Z Przegibka udaliśmy się szlakiem w górę aż do schroniska. Po drodze podziwialiśmy przepiękne widoki. Pogoda nam sprzyjała, więc bez większych przeszkód dotarliśmy na miejsce. Dzieci miło spędziły czas na wspólnych grach i zabawach. Mimo lekkiego zmęczenia, wszyscy byli zadowoleni z wędrówki. Już planujemy kolejny wyjazd!
Wycieczka uczniów klasy 7b do Cieszyna
Wtorek 15 czerwca był dla uczniów klasy 7b pełen wrażeń, gdyż po długim okresie nauki zdalnej wreszcie mogli wspólnie spędzić czas nie tylko w szkole. Młodzież udała się do Cieszyna- jednego z najstarszych śląskich miast.
Pobyt w tym pięknym miejscu był okazją do poznania najważniejszych zabytków, które znajdowały się na Wzgórzu Zamkowym –Rotundy św. Mikołaja z XI wieku znanej z banknotu 20 zł, Wieży Piastowskiej z XIV wieku, do której można wspiąć się po jej 121 schodkach i stanąć na tarasie widokowym, by podziwiać panoramę Cieszyna i Beskidów, ruin zamku czy pałacu Habsburgów.
Będąc w Cieszynie, nie można było pominąć też miejsca, z którym wiąże się chyba najbardziej znana cieszyńska legenda – o założeniu miasta, czyli Studni Trzech Braci. Jeżeli byłaby ona zgodna z prawdą, Cieszyn zostałby uznany za najstarsze miasto w Polsce.
Poza tym uczniowie odwiedzili też jedno z najstarszych muzeów w Europie - Muzeum Śląska Cieszyńskiego, które posiada w swoich zbiorach ponad 70 tys. eksponatów, prezentowanych w działach: Sztuki, Archeologii, Etnografii, Historii, Techniki i Fotografii.
Oprócz zwiedzania młodzież mogła się zrelaksować na cieszyńskim rynku, jedząc pyszne lody i wsłuchując się w szum wody wydobywający się z XVII- wiecznej fontanny z figurą św. Floriana.
Przeuroczy spacer po słonecznym Cieszynie, wspaniałe zabytki, bogate walory przyrodnicze miasta spowodowały, że wycieczkę uczniowie zaliczyli do bardzo udanych.
11
Ósmoklasiści w terenie-zajęcia interdyscyplinarne
14 czerwca br. uczniowie klas ósmych wzięli udział w zajęciach interdyscyplinarnych, podczas których wykorzystali wiedzę z zakresu geografii oraz edukacji dla bezpieczeństwa. Warsztaty zostały zorganizowane przez nauczycieli wspomnianych przedmiotów.
Ósmoklasiści musieli wykazać się znajomością topografii, znaków informacyjnych oraz umiejętnością rozróżniania gatunków drzew. Przydatne okazały się wiadomości dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia odbywały się w spokojnych zakątkach Bestwinki w otoczeniu pięknej przyrody. Młodzież poradziła sobie z zadaniami śpiewająco! Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali słodki upominek.
1
Obchody setnej rocznicy poświęcenia Polski NSPJ na lekcji religii
W związku z setną rocznicą zawierzenia naszego narodu Sercu Pana Jezusa, uczniowie klas I- III, w ramach lekcji religii, wykonali przepiękne kompozycje. Dzieci zrobiły bardzo różnorodne i oryginalne prace. Brawa dla naszych młodych artystów :)
Wycieczka uczniów klasy II do Ustronia
9 czerwca klasa druga uczestniczyła w wycieczce do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji: oglądanie i karmienie zwierząt, aleja bajkowa, ścieżka drapieżników, zwiedzanie Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, figle na placu zabaw i przede wszystkim pokaz lotów ptaków drapieżnych, który na długo zostanie w dziecięcej pamięci.
1
Warsztaty profilaktyczne
Dobra i skuteczna profilaktyka powinna bazować na zrozumieniu problemów, mieć solidne podstawy naukowe (oparte o wyniki badań, uwzględniające teorie profilaktyczne),a jednocześnie bazować na doświadczeniu i umiejętności dostosowania strategii adekwatnej do możliwości poznawczych i emocjonalnych młodych ludzi. W dniach 2 i 9 czerwca 2021r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne. Zajęcia prowadził pan Wojciech Piszczek, który jest certyfikowanym psychoterapeutą uzależnień, socjoterapeutą, doradcą rodzinnym, a na co dzień pracuje jako terapeuta i wychowawca w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Młodzieży w Bielsku-Białej. Podczas warsztatów klasy VI zgłębiały temat: „Ważne, aby być sobą - o budowaniu poczucia własnej wartości”, klasy VII pracowały nad zagadnieniem: „Twórcze rozwiązywanie konfliktów”, a klasy VIII mierzyły się z profilaktyką uzależnień „Kiedy decyzje są trudne – alkohol czy relacje”. Warsztaty bardzo podobały się młodzieży, poszerzyły ich wiedzę i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Podczas zajęć odbywały się również treningi integracyjne, które odbudowywały i wzmacniały relacje rówieśnicze, pobudzały młodzież do twórczej współpracy i scalały zespoły klasowe. W ocenie uczniów pojawiały się refleksje o częstszej potrzebie organizowania takich zajęć, które były ciekawe i prowadzone z dużym zaangażowaniem i z jednoczesnym zastrzykiem niezbędnej wiedzy, przekazanej w przystępny sposób. Jeden z uczniów napisał „Uważam że zajęcia były super. Pan Wojtek to mega sympatyczna osoba i ma duże poczucie humoru oraz ma coś takiego że fajnie się go słuchało. Najlepsze było to zadanie z karteczkami, ponieważ było przy nim dużo śmiechu”. Panie Wojtku – bardzo dziękujemy i liczymy na stałą współpracę!
Dzień Dziecka w klasie II
1 czerwca klasa druga zorganizowała Klasową Olimpiadę Sportową. Dzieci walczyły w trzech konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Każdy uczestnik zawodów dał z siebie wszystko, pamiętając o zasadach fair play! Wielką radość sprawiły dzieciom medale ufundowane przez Radę Rodziców i słodki poczęstunek. Uczniowie nie mogą się już doczekać kolejnego Dnia Dziecka!
Podziękowanie
Torby jak malowane
Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami… Najwyższy czas przypomnieć sobie treść lektur, których znajomość jest warunkiem uzyskania dobrego wyniku z testu. Jak to zrobić w ciekawy i jednocześnie efektywny sposób? Dobrym pomysłem okazało się tworzenie toreb z elementami graficznymi nawiązującymi do fabuły książek. W projekcie uczestniczyli uczniowie klasy 8b. Tworząc swoje dzieła, ósmoklasiści, chcąc nie chcąc, musieli przypomnieć sobie omawiane podczas lekcji lektury, co z pewnością będzie procentowało w trakcie egzaminu.
Witaj, majowa jutrzenko!
Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klas szóstych przygotowali prezentację, która zostanie odtworzona 4 maja br. podczas zdalnych lekcji wychowawczych.
W ten sposób szóstoklasiści przybliżyli swoim koleżankom i kolegom okoliczności uchwalenia ustawy zasadniczej oraz zapisy, które zostały w niej zawarte. Nie zapomnieli również wspomnieć o autorach tego ważnego dokumentu. Ponadto przypomnieli polskie symbole narodowe oraz zasady zachowania podczas śpiewania hymnu.
ZARZĄDZENIE Nr 27/2020/2021 Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwince z dnia 30 kwietnia 2021 r. ws. organizacji i funkcjonowania Szkoły Podstawowej w ZSP w Bestwince
na podstawie: Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz.910 i1378 oraz z 2021 r. poz.4), ustawy o systemie oświaty (Dz.U. 2019 r., poz.1481,1818 i 2197), rozporządzenia MEiN z dnia 29 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Statutu Szkoły Podstawowej w Bestwince, zarządzam, co następuje:
§ 1
- Przedłuża się ograniczenie funkcjonowania klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Bestwince do dnia 16 maja 2021 r .
§ 2
- Utrzymuje się realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość dla uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Bestwince do 16 maja 2021 r.
§ 3
- Od dnia 4 maja 2021 r. klasy 1-3 Szkoły Podstawowej w Bestwince uczą się w trybie stacjonarnym w szkole.
§ 4
- Od 17 do 30 maja 2021 r. uczniowie klas 4-8 uczą się w trybie hybrydowym, przy czym zajęcia odbywają się w taki sposób, że:
1) nie więcej niż 50% uczniów realizuje zajęcia odpowiednio w szkole
oraz
2) co najmniej 50% uczniów realizuje zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
§ 5
- Od 4 do 30 maja 2021 r. dla uczniów klas 4-8, którzy ze względu na niepełnosprawność nie mogą realizować zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania, zostaną zorganizowane zajęcia na terenie szkoły.
§ 6
- W przypadku uczniów klas 4-8, którzy z uwagi na brak możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania, dyrektor szkoły może umożliwić tym uczniom realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.
§ 7
- Od 4 do 24 maja 2021 r. dla uczniów klas ósmych dyrektor szkoły może zorganizować konsultacje indywidualne lub grupowe z przedmiotów egzaminacyjnych.
§ 8
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Dyrektor ZSP w Bestwince
dr Renata Cichowska-Gaździak
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie