Drodzy Rodzice i Uczniowie, z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam radości z przebywania z bliskimi, rodzinnego ciepła i spokoju ducha. Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen niezapomnianych chwil, które zostaną z Wami na długo... Wesołych Świąt!
Spotkanie z Mr Scrooge’em
16 grudnia uczniowie klas szóstych i siódmej udali się do Teatru Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej, by uczestniczyć w spektaklu pt. Mr Scrooge. Sztukę opartą na słynnej „Opowieści wigilijnej” Ch. Dickensa wyreżyserował Marian Pecko.
Pomimo tego, że historia zgorzkniałego mężczyzny nienawidzącego Bożego Narodzenia była uczniom znana, oglądali oni spektakl z ogromnym zainteresowaniem. Ich uwagę przykuły białe anioły wchodzące na scenę z widowni. Rzekome szczudła, na których się poruszały, okazały się za chwilę być... małymi mebelkami tworzącymi scenografię. Takich niespodzianek było znacznie więcej! Warto podkreślić, że na deskach teatru pojawiły się nie tylko lalki. Zagrali również aktorzy, co niewątpliwie było dużym atutem spektaklu.
Przedstawienie wprowadziło uczniów w klimat zbliżającego się Bożego Narodzenia i pozwoliło przypomnieć sobie, co tak naprawdę jest ważne podczas tych świątecznych dni.
Plakat teatralny na lekcjach języka polskiego w klasie siódmej
W ramach podsumowania pracy z II częścią „Dziadów” A. Mickiewicza uczniowie klasy siódmej wykonali na lekcjach plakaty teatralne dotyczące tego dramatu.
Tworząc swoje prace, siódmoklasiści posłużyli się głównie ciemną kolorystyką, oddając w ten sposób tajemniczy i mroczny nastrój dzieła Adama Mickiewicza. Popularnym elementem graficznym była kaplica cmentarna, w której to toczy się akcja utworu. Na plakatach nie zabrakło również duchów, będących bohaterami lektury, wśród nich zobaczyć można Aniołki, Zosię, Widmo Złego Pana. Niektórzy uczniowie narysowali ptaki, wchodzące w skład Chóru ptaków nocnych.
Warto zauważyć, że dzieła siódmoklasistów są różnorodne, przemyślane i niewątpliwie dowodzą znajomości treści lektury.
Konkurs na logo Szkolnego Koła PTT rozstrzygnięty
Początkiem listopada Szkolne Koło PTT Włóczykije ogłosiło konkurs na LOGO koła. Napłynęło 19 ciekawych prac. Zwycięzcą został uczeń klasy 8a, Wojciech Malarz, którego projekt nawiązywał do czapki Włóczykija. Gratulujemy pomysłu! Logo zostało wydrukowane na fladze, która będzie nam towarzyszyć podczas każdej górskiej wycieczki.
Podsumowanie zbiórki żołędzi i nasion
W listopadzie nasi uczniowie wzięli udział w zbiórce żołędzi i nasion, organizowanej przez Koło Łowieckie Bażant. Łącznie udało się nam zebrać ok. 1600 kg żołędzi i 500 kg ziaren. Najwięcej żołędzi zebrali:
1. Ksawery Wamposzyc 140 kg
2. Wiktoria Kubiczek 115 kg
3. Stanisław Szuler 85 kg
4. Łucja Pala 67,5 kg
5. Franciszek Howaniec 51 kg
Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez myśliwych. Gratulujemy!
Martyna Wąsik autorką „Najpiękniejszej kartki świątecznej w Gminie Bestwina”
Martyna Wąsik, uczennica klasy 6a, zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza kartka świąteczna w Gminie Bestwina 2024 rok”, którego organizatorem był Wójt Gminy Bestwina - Referat Sportu i Promocji Urzędu Gminy Bestwina przy udziale Zespołów Szkolno-Przedszkolnych z terenu Gminy Bestwina.
Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu oryginalnej kartki bożonarodzeniowej promującej Gminę Bestwina, a najważniejsze cele przyświecające konkursowi to:
- podtrzymywanie i kultywowanie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia,
- edukacja w zakresie poznawania obyczajów i znaczenia świątecznej symboliki,
- rozbudzenie twórczej inwencji i kreatywności dzieci,
- kultywowanie cennych aspektów życia mieszkańców wsi i obszarów wiejskich,
- podniesienie atrakcyjności z uwzględnieniem walorów kulturowych, przyrodniczych i dziedzictwa historycznego Gminy Bestwina.
Kartki oceniła Komisja Konkursowa pod przewodnictwem fundatora nagród, wójta Grzegorza Bobonia oraz sekretarza Arkadiusza Maja. Zwycięska praca Martyny została wydrukowana w formie pocztówki i została oficjalną gminną kartką świąteczną. Gratulujemy!
Włóczykije na Czuplu
3 grudnia 2024 roku nasze Szkolne Koło PTT Włóczykije wyruszyło na kolejną górską wycieczkę. Tym razem wybraliśmy się na najwyższy szczyt Beskidu Małego, czyli Czupel.
Swoją wyprawę zaczęliśmy z Przełęczy Przegibek. Towarzyszył nam Przodownik Sławomir Dawidek, który opowiedział kilka ciekawostek dotyczących m.in. ruin stacji turystycznej wybudowanej na początku lat trzydziestych XX w. przez Roberta Urbanke. Wspomniał również o schronisku PTTK na Magurce Wilkowickiej, które ma związek z Bestwiną. Po krótkim odpoczynku i zabawie na śniegu ruszyliśmy na szczyt Czupla. Tam przybiliśmy w książeczkach pieczątki i ruszyliśmy w stronę Łodygowic.
Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Kolejna wycieczka już po Nowym Roku!
1
Laureatki Powiatowego Konkursu Plastycznego „Magia Beskidów”
Mamy ogromną przyjemność poinformować, że uczennice naszej szkoły, Ania Jurzak i Marta Miarka, zostały laureatkami VI edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Magia Beskidów”, zorganizowanego pod patronatem Starosty Bielskiego przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „ART.” w Czechowicach-Dziedzicach i Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.
Celem konkursu było: zainteresowanie uczniów regionem, w którym mieszkają, kształtowanie poszanowania wobec tradycji, odkrywanie miejsc nieznanych i zapomnianych, rozwijanie kreatywności, zdolności plastycznych, kształtowanie wyobraźni i poczucia estetyki oraz integracja środowisk szkolnych.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy w dowolnej technice, od malarstwa, rysunku, po rzeźbę, ceramikę, fotografię, a także grafikę warsztatową i komputerową.
Komisja Konkursowa oceniła 346 prac z 31 szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu bielskiego, przyznając 28 nagród i 31 wyróżnień.
Nagrodzono pracę Ani Jurzak, uczennicy klasy VII, która zdobyła V miejsce w kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych. Wyróżniono także Martę Miarkę, uczennicę klasy IIa, której praca została zakwalifikowana do wystawy.
Dziewczynki wraz z rodzicami wzięły udział w uroczystym podsumowaniu Konkursu, które odbyło się 2 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach. Zwyciężczyniom gratulujemy oraz zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca i obejrzenia pięknej wystawy, składającej się ze wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych prac.
Dziękujemy również pozostałym uczniom, którzy wzięli udział w Konkursie. Byli to: Jan Pudełko i Piotr Sałamun z klasy Ia, Kaja Jabczyńska z klasy IIa oraz Daniel Pawełko, uczeń klasy IIIb.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie