• Na stoliku leży dyplom dla Pauliny Pudełko za zajęcie II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „I ty możesz zostać projektantem mody”, który po raz siódmy zorganizowała Bielska Szkoła Przemysłowa
          • „I ty możesz zostać projektantem mody”- wyniki VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu

          • Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy ósmej, Paulina Pudełko, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „I ty możesz zostać projektantem mody”, który po raz siódmy zorganizowała Bielska Szkoła Przemysłowa. Celem konkursu jest zachęcenie do uczestniczenia w kulturze oraz stwarzanie okazji do indywidualnych działań pobudzających kreatywność.

            Zadaniem uczestników było przygotowanie minikolekcji ubiorów, składającej się z trzech projektów plastycznych. Tematem była moda szkolna. Organizatorki konkursu podkreślają, że „ubiór szkolny też może zachwycać”. Trudno się z nimi nie zgodzić, patrząc na prace Pauliny.

            Ósmoklasistka stworzyła ciekawe kreacje. Jak sama przyznaje, projekty powstały pod wpływem inspiracji przedmiotami szkolnymi: językiem polskim, chemią oraz wychowaniem fizycznym. Chyba każdy chciałby pokazać się w szkole choć w jednej z jej propozycji.

            Paulinie serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, nie tylko w świecie mody!

        • Puszysty mały króliczek siedzi na łące. Przed nim leżą kolorowe pisanki.
          • Święta tuż, tuż…

          • Drodzy Rodzice i Uczniowie, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Wam pogody ducha, niegasnącej nadziei, ciepła i otuchy płynącej od bliskich. Radosnych Świąt!

        • Uczniowie klasy ósmej siedzą na krzesłach w bibliotece publicznej. Słuchają wystąpienia stojącej przed nimi pani bibliotekarki.
          • VI Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

          • 6 kwietnia 2022 r. nasza szkoła we współpracy z Biblioteką w Bestwince wzięła udział w VI Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady- serii książek Małgorzaty Musierowicz. Akcja czytelnicza, w której braliśmy udział, została zorganizowana przez Wydawnictwo Akapit Press.

            Fragmenty książek dla młodzieży czytali uczniowie klas ósmych, którzy wprowadzili swoje koleżanki i kolegów w świat nastolatków z minionej epoki wkraczających w dorosłe życie, przeżywających pierwsze miłości, przyjaźnie, nieporozumienia czy konflikty. Jak się okazało, problemy i pełne humoru sytuacje z życia codziennego ówczesnej młodzieży nie są nam zupełnie obce i mogą zdarzyć się w domu każdego z nas.

            Dziękujemy Pani Marcie Mańdok-Bury za przygotowanie dla nas ciekawostek na tematautorki, pięknej wystawy oraz za to, że mogliśmy miło spędzić czas. 

        • Na sztalugach wisi niebieski napis:" Dzień wody". Pod napisem widnieją materiały przygotowane przez uczniów: teksty i plakaty..
          • Światowy Dzień Wody w naszej szkole

          • Nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Wody z PAH. W klasach przeprowadzono lekcje tematyczne „Oszczędzanie wody to za mało”, których celem było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest racjonalne gospodarowanie zasobami wody na Ziemi i jak dużo wody zużywa człowiek do produkcji żywności. Wodę potrzebną do wyprodukowania danej rzeczy nazywamy tzw. wirtualną wodą. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki, „wodne sudoku”, rysowali plakaty, grali, oglądali filmy oraz przeprowadzali doświadczenia z wykorzystaniem wody. Pojawiła się gazetka ścienna z materiałami wypracowanymi na zajęciach.

        • Uczniowie klasy czwartej w strojach postaci z bajek i filmów. W tle widnieje biała tablica.
          • Możesz być, kim chcesz…- dzień tematyczny w naszej szkole

          • Wraz z nadejściem wiosny w naszej szkole zrobiło się kolorowo i wesoło. 21 marca stroje uczniów wyróżniały się ciepłymi barwami: żółcią, czerwienią, zielenią. W powietrzu unosiła się  dobra, pozytywna energia. Z kolei piątek, 1 kwietnia, upłynął pod hasłem POSTACI Z BAJEK I SERIALI.

            Był to kolejny dzień tematyczny, którego inicjatorem jest Samorząd Uczniowski. I tym razem nie zabrakło ciekawych pomysłów i humoru! Bawili się nie tylko uczniowie klas młodszych, starszych i najstarszych, ale i nauczyciele! Nawet Nasze Panie Dyrektor zamieniły się w Głowy Koronowane, jak na ciężar pełnionych funkcji przystało... Zaangażowanie  klas zostanie dodatkowo podsumowane punktacją w trwającym konkursie KLASA Z KLASĄ.

            Opiekunki Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękują nieocenionej ekipie, która kolejny raz wykazała się gotowością do działań i kreatywnością. Uczniowie, w każdej z odwiedzonej przez nich klasie, odegrali scenkę sytuacyjną - minidramę z udziałem  publiczności, swoich Kolegów, Nauczycieli i Dyrekcji.
            Zaangażowani w organizację i jednocześnie bawiący siebie i innych to: Kinga Górna, Monika Kowalczyk, Emilia Pala, Paulina Pudełko, Hanna Walczak, Szymon Bryzek i Mikołaj Kowalski. Dziękujemy i zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

        • Uśmiechnięta nauczycielka stoi na tle zielonej tablicy.
          • Program profilaktyczny "Spójrz inaczej" w naszej szkole

          • Dwanaście nauczycielek z czterech placówek oświatowych naszej gminy wzięło udział w specjalistycznych warsztatach dla realizatorów programu „Spójrz inaczej”. Program posiada rekomendacje Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Instytutu Psychiatrii i Neurologii.

            Warsztaty trwały 6 dni, tj. 12, 13, 14, 15, 18 i 19 marca 2022 r. (zrealizowano 55 godzin dydaktycznych), podczas których doskonalono umiejętności wychowawcze i zdobywano wiedzę merytoryczną niezbędną do realizacji programu. Treści programu wspierają wychowanie, wspomagając rodziców w ochronie dzieci przed ryzykownymi zachowaniami, uczą też młodych ludzi, jak nawiązywać oraz utrzymać dobre relacje z innymi i konstruktywnie rozwiązywać sytuacje trudne. Odwołują się do poszanowania wartości, bazując na doświadczeniach, przeżyciach i realiach rodzimej rzeczywistości. Wykorzystują doświadczenia nauczycieli i rodziców oraz - zgodnie z ich sugestiami - uwzględniają potrzeby polskich dzieci i młodzieży. Dla nauczycieli stanowią pomocne narzędzie w realizacji działań profilaktycznych z wychowankami w klasach, do prowadzenia których są zobligowani.

            Intensywne szkolenie prowadziła pani Katarzyna Jeżowska-Kwaśny - doświadczony psycholog i psychoterapeuta, która aktywnymi metodami przekazywała nam praktyczną wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia zajęć (w tym symulację zajęć w grupie i prowadzenie ich z uczniami). Ostatnie dwa dni warsztatów poświęcone były na poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy na temat substancji psychoaktywnych i profilaktyki uzależnień.

            Całość szkolenia sfinansowano ze środków Gminnego Programu Profilaktyki. Dziękujemy Pani Dyrektor Renacie Cichowskiej- Gaździak za umożliwienie przeprowadzenia szkolenia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bestwince. 

      • Kontakt

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwince, ul. Dworkowa 3
        • (32) 2149280, (32) 2157186
        • ul.Dworkowa 3 43-512 Bestwinka Poland
        • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz: 7.00 – 15.00
      • Logowanie