Zapraszamy Państwa na konsultacje, które będą odbywać się 16 marca (środa) od godziny 17.00 do 18.00.
Wyjazd ósmoklasistów na warsztaty do Bielskiej Szkoły Przemysłowej
9 marca br. uczniowie klas ósmych wzięli udział w wyjeździe do Bielskiej Szkoły Przemysłowej, który miał na celu zapoznanie przyszłych absolwentów z bogatą ofertą tej placówki poprzez obserwację różnorodnych zajęć.
Na początek uczniowie uczestniczyli w zajęciach z chemii, które zostały specjalnie dla nich przygotowane. Młodzież poznawała tajniki tej dziedziny nauki poprzez obserwacje doświadczeń wykonywanych przez grupę uczniów tej szkoły, miała też okazję samodzielnie wykonać kilka interesujących doświadczeń. Następnie ósmoklasiści poprzez udział w kolejnych lekcjach zapoznali się z ofertą takich kierunków, jak technik przemysłu mody, technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
Niewątpliwie wszystkie zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie były niezwykle ciekawe, a nauczyciele prowadzący warsztaty odznaczali się ogromną życzliwością i pasją. Mamy więc nadzieję, że poznanie oferty tej najstarszej w okolicy placówki edukacyjnej pomoże naszym absolwentom w wyborze kolejnego kierunku kształcenia i być może wyboru
Wizyta w kinie
9 marca uczniowie klasy czwartej, piątej, szóstej oraz klas siódmych spędzili miłe przedpołudnie w czechowickim Multikinie.
Młodsi mieli okazję wspólnie z Mikołajkiem i jego kolegami szukać skarbu wikingów, który miał uchronić chłopca przed przeprowadzką do innego miasta. I choć bohater książki Rene Goscinn’ego i Jean-Jacquesa Sempe nie odnalazł złota ani żadnych kosztowności, odkrył coś ważniejszego- prawdziwym skarbem okazały się przyjaźnie, które „są jak małe słońca. Nigdy się nie wypalają”…
Z kolei siódmoklasiści uczestniczyli w projekcji filmu inspirowanego prawdziwymi wydarzeniami pt. „Wiki j jej Sekret”. Opowieść o przyjaźni pomiędzy małą dziewczynką a wilkiem uzmysłowiła uczniom, w jaki sposób powinno się dbać o zwierzęta, nawet tak dzikie i groźne jak wilki.
Dzień Kobiet w naszej szkole
Dzień Kobiet w naszej szkole upłynął w miłej atmosferze. Rada Młodzieżowa zadbała, by każda dziewczynka i pani mogła poczuć się wyjątkowo! Były życzenia i słodki poczęstunek. Uczennice wyglądały pięknie, a wielu chłopaków założyło nawet eleganckie koszule!
W tym dniu odwiedziło nas również kilku gości z objętej wojną Ukrainy. Rodziny ukraińskie spędzały zwykle to wolne od pracy święto wspólnie w domu... Niestety, w tym roku było inaczej...
Ta wizyta nie obyła się bez wzruszeń! Rozmawialiśmy w języku angielskim. Uczeń klasy drugiej pobiegł za jedną z pań (ukraińską nauczycielką języka angielskiego) i podarował jej naszkicowane kwiaty! I znowu łzy i wiele emocji… Pani Maria powiedziała łamiącym się głosem: „I’ll keep it”… It’s for good luck”… Słowa podziękowania należą się Przemkowi, który pokazał, jak dzieci potrafią czuć, rozumieć i wykazać się empatią. Drugoklasista wyznał później, że chociaż przygotował rysunek dla kogoś innego, poczuł, że "ta pani tego potrzebowała”...
To był piękny i wzruszający dzień. My, dorośli, wiele możemy nauczyć się od dzieci…
8 marca 2022 był wyjątkowy!
„Pomoc dla Ukrainy”- podsumowanie akcji
W dniach od 1- 4 marca w naszej szkole odbyła się zbiórka pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy”. Dzięki Waszej ofiarności udało się nam przygotować wiele paczek, zawierających produkty dla dzieci, żywność oraz artykuły higieny osobistej. Zebraliśmy także pluszaki, do których dołączyliśmy pokolorowane przez uczniów rysunki ze słowami wsparcia zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim. Mamy nadzieję, że trafią one do najmłodszych i sprawią, by choć przez chwilę zapomniały o piekle wojny.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Uczniom za pomoc, życzliwość i zaangażowanie. Macie naprawdę wielkie serca! Dziękujemy również naszej młodzieży, która posortowała i spakowała produkty oraz p. Grzegorzowi Gawędzie i p. Łukaszowi Greniowi za przetransportowanie paczek.
O organizowaniu kolejnych zbiórek darów rzeczowych będziemy na bieżąco informować.
Pożegnanie karnawału w klasie 3b
Uczniowie klasy 3b pożegnali karnawał. Podczas zajęć utrwalili wiedzę na temat tradycji dotyczących tego okresu, które są kultywowane w Polsce i na świecie. Następnie przy rytmach ulubionych przebojów wzięli udział w zabawach. Wykorzystali różne rekwizyty, m.in. piłki gimnastyczne, śmieszne czapki, kapelusze i kolorowe peruki. Musieli się przy tym wykazać poczuciem humoru, kreatywnością oraz sprawnością fizyczną.
Chętni uczniowie mieli okazję zaprezentować również swój talent wokalny, nucąc popularne piosenki. Zadaniem grupy było odgadnięcie ich tytułów. Za każdą poprawnie udzieloną odpowiedź trzecioklasiści losowali jedną literę. Gdy udało im się zebrać wszystkie, ułożyli z nich wyraz „karnawał”.
Zdecydowanie najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa, podczas której troje ochotników zostało przystrojonych przez koleżanki i kolegów nie tylko karnawałowymi gadżetami. Na szczęście bałagan, jaki powstał po tej zabawie, udało się szybko posprzątać.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Zimowisko w naszej szkole
Pod patronatem naszej szkoły został zorganizowany i zrealizowany pięciodniowy turnus wypoczynkowy dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych z terenów naszej gminy. W zimowisku wzięło udział aż 87 uczestników.
Uczniowie mieli możliwość cieszenia się zimowym wypoczynkiem pełnym nowych doświadczeń, odkrywaniem ciekawych miejsc w regionie zarówno podczas wycieczek turystycznych takich jak: ,,Chlebowa Chata” w Górkach Małych, Wodna Akademia w Tychach czy sala zabaw ,,Fikołki” w Bielsku-Białej, jak i zajęć stacjonarnych. Działania zawarte w programie zimowiska były ukierunkowane na informacje z profilaktyki antyalkoholowej oraz antynikotynowej. Dzieciaki brały aktywny udział w warsztatach literackich, które przygotowane zostały przez gminną bibliotekę. Kształtowaniu wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej sprzyjały wyjazdy do kina.
Wychowawcy przewidzieli nie tylko zorganizowaną zabawę, zajęcia plastyczne, taneczne, ale zapewnili także dużą dawkę wiedzy, która podawana była dzieciom w atrakcyjnej formie i utrwalana za pomocą interaktywnych metod pracy. Uczestnicy w ciągu dnia korzystali z posiłków przygotowanych przez kuchnię gminną.
Wizyta nauczycieli w Sewilli
W ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” pt. „ICT- sposób na ucznia – podnoszenie kompetencji zawodowych i językowych kadry szkolnej” realizowanego ze środków europejskich PO WER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020) siedemnastu nauczycieli ZSP w Bestwince wzięło udział w pierwszym tygodniu ferii w kursie ICT w Sewilli w Hiszpanii. Celem kursu było podwyższenie jakości pracy szkoły poprzez wzrost umiejętności korzystania z technologii ICT. Zajęcia były prowadzone przez Idevelop Training S.L. od 14 do 18 lutego br.
W trakcie trwania kursu uczestnicy ćwiczyli praktyczne wykorzystanie narzędzi Google w pracy nauczyciela. Dowiedzieli się, co to jest Google Classroom i jakie możliwości oferuje nauczycielom ta aplikacja. Przygotowali atrakcyjne prezentacje online, plakaty oraz filmy video korzystając z różnych programów( Caneva, Render forest, clipchamp). Nauczyli się przygotowywać quizy dla uczniów przy wykorzystaniu aplikacji Kahoot, blooket oraz Wordwall. Poznali zasady tworzenia własnej witryny Google oraz dodawania do niej tekstu, zdjęć filmów.
Nauczyciele mieli również możliwość poznania hiszpańskiego systemu edukacji, zwiedzając Zespół Szkół SAFA zlokalizowany na terenie Sewilli w centrum Starego Miasta. Placówka ta kształci na wszystkich poziomach edukacji, od przedszkola aż po zasadnicze nauczanie zawodowe. Ze względu na swoją infrastrukturę i wszechstronnie wykształconą kadrę szkoła prowadzi szkolenia z zakresu źródeł energii odnawialnej (energia słoneczna). Duży nacisk kładzie na uświadamianie uczniów, jak ważne jest nasze środowisko naturalne i w jaki sposób możliwe jest zmniejszanie jego zanieczyszczenia poprzez wykorzystanie naturalnych zasobów energetycznych. Nauczyciele z uczniami realizują liczne projekty związane z wykorzystaniem ICT. Dewizą szkoły jest praktyczne wykorzystywanie zdobytej przez uczniów wiedzy w działaniu.
Jednym z założeń wyjazdu było poznanie historii, tradycji i kultury Andaluzji, co stało się możliwe dzięki zorganizowanym wycieczkom. Uczestnicy mobilności odwiedzili Kadyks, Kordobę oraz poznali Stare Miasto w Sewilli. Bezchmurne, słoneczne niebo, wspaniale zabytki, piękna przyroda zachwyciły wszystkich i pozostaną na długo w pamięci uczestników wyjazdu.
Podsumowując, z całą pewnością wyjazd przyczynił się do poszerzenia kompetencji językowych, merytorycznych i metodycznych nauczycieli, co wpłynie na podniesienie jakości pracy naszej szkoły.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie