Zebranie z Rodzicami

23.08.2022 12:55

Dnia 29 sierpnia 2022 roku odbędą się zebrania rodziców wszystkich dzieci zapisanych do przedszkola na rok szkolny 2022/2023.

Spotkanie rozpocznie się na sali gimnastycznej o godz 17.00 gdzie pani Dyrektor przekaże najważniejsze informacje dotyczące organizacji pracy w roku szkolnym 2022/2023. Po spotkaniu ogólnym zapraszamy na spotkanie z wychowawcami w poszczególnych grupach. Wychowawcy zapoznają Państwa z dokumentacją przedszkolną oraz omówią sprawy bieżące.

W dniu 29.08.2022  od godz. 15.30 do 17.00 oraz po zebraniu będą podpisywane porozumienia z rodzicami dzieci nowoprzyjętych, a w dniu 30.08.2022 w godz.16.00-17.00 - gabinet nr 5.

WYPRAWKA - DYŻUR WAKACYJNY W BESTWINIE

30.06.2022 22:58

Wyprawka na wakacje

Bestwina 2022r.

1. Papier ksero (połowa ryzy)

2. Papier kolorowy 2 szt.

3. Kredki ołówkowe (1 paczka)

4. Kleje w sztyfcie 2 szt.

5. Farby plakatowe (1 paczka)

6. Plastelina (2 paczki)

7. Chusteczki higieniczne (duża paczka)

8. Chusteczki mokre (1 paczka)

9. Kolorowanki

10. Bidon na wodę  lub butelka z dziubkiem

11. Obuwie zamienne

Bezpieczne wakacje

26.06.2022 23:29

Rozdanie nagród w Powiatowym konkursie "Jem zdowo i kolorowo"

26.06.2022 22:49

W kwietniu 2022r. odbył się  II Powiatowy Konkurs Plastyczny zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. W konkursie pod nazwą „Jem zdrowo i kolorowo” z naszego przedszkola wzięło udział 12 dzieci w wieku 5 i 6 lat. Wyróżnienie otrzymała Julita Gawęda z grupy A, która wraz z rodzicami 10.06.2022r. udała się do starostwa po odbiór nagrody. Gratulujemy. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Wyjazd do Chlebowej Chaty w Górkach Małych

06.06.2022 22:46

Cztery grupy przedszkole wzięły udział w wycieczce do Chlebowej Chaty w miejscowości Górki Małe. Było to spotkanie z okruchem tradycji. W przytulnej izbie, przy piecu opalanym drewnem, gospodyni opowiedziała jak wyglądało dawniej zwykłe życie , czym oświetlano dom, jak wyglądał prysznic i ile przysługiwało wody “na łebka”, aż wreszcie jak pomieścić wszystkie dzieci do spania w niewielkiej izbie. Odwiedziny w Chlebowej Chacie były okazją do zapoznania się ze zbożami i ich zastosowaniem oraz z maszynami stosowanymi dawniej przy uprawie i obróbce ziarna.

Dzieci poznały drogę „od ziarenka do bochenka”, samodzielnie wyrabiali ciasto na podpłomyki, własnoręcznie je formowali, a następnie po upieczeniu w kaflowym piecu z wielkim apetytem zajadali z masłem lub miodem popijając kawą zbożową. W stodole, obok chaty był czas na zabawę na starych traktorach, wozach i maszynach. Ta forma aktywności sprawiła małym Turystom wiele radości. Dzieci dowiedziały się również wielu ciekawostek z życia pszczół.

Uczestnicy wycieczki pełni wrażeń i uśmiechu powrócili do przedszkola.

• Dekoracja-na granatowym tle napis: 3 Maja Święto Konstytucji. Poniżej postacie dzieci z flagami.
            • Świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

29 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy 4a wraz ze swoją wychowawczynią Panią Katarzyną Sieczkowską.

Uczniowie podkreślili, że Konstytucja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) Ustawą Rządową. Dokument to dzieło Sejmu Wielkiego (1788-1792), który po I rozbiorze podjął próbę naprawy państwa. Co ważne, majowa Konstytucja znosiła liberum veto, wolną elekcję, dopuszczała mieszczan do udziału w rządzeniu państwem, a chłopów brała w obronę prawa. Uczniowie przypomnieli atmosferę tamtych czasów a także okoliczności utworzenia Konstytucji.

• Uczniowie klasy 7 wraz z nauczycielem stoją na tle ściany w teatrze
            • Wyjazd siódmoklasistów do teatru

25 kwietnia br. uczniowie klasy 7 w ramach lekcji języka polskiego odwiedzili Teatr Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.

Młodzież miała wielką przyjemność obejrzeć inscenizację „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w reżyserii Pawła Aignera, a dokładnie ballady: „Pani Twardowka”, „To lubię”, „Rybka” „Romantyczność”, „Świtezianka”, „Lilije”, „Rękawiczka” czy „Czaty”. Przesłaniem spektaklu trwającego 80 minut była ponadczasowa sentencja Miej serce i patrzaj w serce. Tym razem na scenie nie występowały lalki, tylko żywi aktorzy.

• Dwie uczennice z puszką w ręku oznaczoną symbolami akcji Pola Nadziei, stoją na schodach przed wejściem do kościoła w Bestwince. W tle, za ogrodzeniem kościelnym, widać sąsiadujące domy mieszkańców.
            • Pomagamy hospicjum w Bielsku-Białej

21 kwietnia 2024 r. uczniowie-wolontariusze przeprowadzili, jak co roku, kwestę przy kościele parafialnym w Bestwince. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, które doposaża i utrzymuje Hospicjum im. Jana Pawła II przy ul. Zdrojowej 10 w Bielsku-Białej. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!