Mikołaj w przedszkolu

08.12.2022 13:32

We wtorek, 6 grudnia 2022r. odwiedził nas długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj.

Dzieci z entuzjazmem przywitały Mikołaja, a każda z grup zaprezentowała wiersze oraz piosenki przygotowane na tę okoliczność. Mikołaj jak co roku rozdał prezenty i chętnie pozował do zdjęć.

Kochany Mikołaju!

Jeśli to czytasz to bardzo dziękujemy za Twoje odwiedziny i zapraszamy Cię do naszego przedszkola                         za rok!

16.12.2022 10:01

"Czy te duże, czy te małe, wszystkie Misie są kochane"

25 listopada to Święto Pluszowego Misia. Dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie, aby w sposób uroczysty świętować Dzień Pluszowego Misia. Były tańce z misiami, zabawy muzyczno- ruchowe, piosenki i zagadki o misiach. Przedszkolaki poznały również historię powstania pluszowego misia.

Miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, o czym przekonują się dzieci na co dzień. Dlatego w tym wyjątkowym dniu misie były przez dzieci przytulane, kołysane, bo "Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś" :) Dodatkową atrakcją dla naszych przedszkolaków była fotobudka, dzięki której każde dziecko mogło wykonać sobie zdjęcie pt. „I ty możesz zostać misiem”.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

Więcej zdjęć w: ALBUM FOTOGRAFICZNY Zapraszamy :)

04.12.2022 16:16

25 listopada w Szkole Podstawowej w Bestwinie odbył się Gminny konkurs recytatorski pt. "Kto Ty jesteś? Polak mały ". W konkursie tym udział wzięły dwie dziewczynki z zerówki A i B. Zuzia Olek zdobyła pierwsze miejsce, a Kinga Zbijowska trzecie. Dziewczynkom towarzyszyli rodzice, którzy byli bardzo dumni z występu swoich pociech.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej zdjęć w: ALBUM FOTOGRAFICZNY Zapraszamy :)

Kiermasz świąteczny

30.11.2022 09:09

Rada Rodziców oraz społeczność naszego Przedszkola serdecznie zapraszają na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w dniach 5.12-7.12.2022. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na potrzeby przedszkola.

Zapraszamy :)

Aniołkowe granie

20.11.2022 20:34

• Dekoracja-na granatowym tle napis: 3 Maja Święto Konstytucji. Poniżej postacie dzieci z flagami.
            • Świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

29 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy 4a wraz ze swoją wychowawczynią Panią Katarzyną Sieczkowską.

Uczniowie podkreślili, że Konstytucja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) Ustawą Rządową. Dokument to dzieło Sejmu Wielkiego (1788-1792), który po I rozbiorze podjął próbę naprawy państwa. Co ważne, majowa Konstytucja znosiła liberum veto, wolną elekcję, dopuszczała mieszczan do udziału w rządzeniu państwem, a chłopów brała w obronę prawa. Uczniowie przypomnieli atmosferę tamtych czasów a także okoliczności utworzenia Konstytucji.

• Uczniowie klasy 7 wraz z nauczycielem stoją na tle ściany w teatrze
            • Wyjazd siódmoklasistów do teatru

25 kwietnia br. uczniowie klasy 7 w ramach lekcji języka polskiego odwiedzili Teatr Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.

Młodzież miała wielką przyjemność obejrzeć inscenizację „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w reżyserii Pawła Aignera, a dokładnie ballady: „Pani Twardowka”, „To lubię”, „Rybka” „Romantyczność”, „Świtezianka”, „Lilije”, „Rękawiczka” czy „Czaty”. Przesłaniem spektaklu trwającego 80 minut była ponadczasowa sentencja Miej serce i patrzaj w serce. Tym razem na scenie nie występowały lalki, tylko żywi aktorzy.

• Dwie uczennice z puszką w ręku oznaczoną symbolami akcji Pola Nadziei, stoją na schodach przed wejściem do kościoła w Bestwince. W tle, za ogrodzeniem kościelnym, widać sąsiadujące domy mieszkańców.
            • Pomagamy hospicjum w Bielsku-Białej

21 kwietnia 2024 r. uczniowie-wolontariusze przeprowadzili, jak co roku, kwestę przy kościele parafialnym w Bestwince. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, które doposaża i utrzymuje Hospicjum im. Jana Pawła II przy ul. Zdrojowej 10 w Bielsku-Białej. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!