• Nasze przedszkole

" Nasze Przedszkole w pigułce "

Przedszkole Publiczne w Bestwince jest placówką nieferyjną pracującą zgodnie
          z ustalonym kalendarzem roku szkolnego od 1 września do 30 czerwca.

Nasze Przedszkole jest integralną częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwince.
          W bieżącym roku szkolnym uczęszcza do niego 123 dzieci, w pięciu grupach przedszkolnych.

Zgłoszenie dzieci do przedszkola odbywa się w sekretariacie. Pobyt dziecka w ramach podstawy programowej jest bezpłatny. Opłaty ponad podstawę programową określa uchwała Rady Gminy z 26.04.2018 r. Stawka godzinowa poza podstawą programową wynosi 1 zł, wysokość opłaty podlega obniżeniu w zależności od liczby rodzeństwa korzystającego
          z wychowania przedszkolnego i wynosi:

- za drugie dziecko z rodziny 80 % opłaty

- za trzecie i każde następne dziecko z rodziny 50 % opłaty.

Zwalnia się z opłaty rodziców (prawnych opiekunów) dziecka posiadającego orzeczenie
          o niepełnosprawności lub orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

W przedszkolu funkcjonuje dziennik elektroniczny Librus, który służy również do przekazywania    informacji dla rodziców, bieżących komunikatów o pracy przedszkola, uroczystościach, terminach przyjmowania odpłatności. Ponadto informacje zamieszczane są na stronie szkoły, w zakładce Przedszkole.

Przyprowadzanie i odbieranie dzieci winno być sprawowane pod opieką dorosłych.
          Rodzice składają stosowne oświadczenia o odbieraniu dziecka. Dzieci są odbierane przez rodziców zgodnie z podpisanym porozumieniem.

W przedszkolu obowiązuje ustalony harmonogram dnia. Podstawa programowa realizowana jest w godzinach od 8.00 do 13.00.

W wyznaczonych dniach tygodnia odbywają się dodatkowe zajęcia sportowe o charakterze ogólnorozwojowym z akcentem na tenis stołowy i piłkę nożną.

Religia realizowana jest poza podstawą programową według wyrażonej woli rodziców.

Zajęcia dydaktyczne odbywają się w pięciu salach, wyposażonych w odpowiednie pomoce dydaktyczne i zabawki. Do dyspozycji przedszkolaków są dwa nowoczesne place zabaw, jak również  wielofunkcyjne boisko sportowe. Przedszkolaki mogą korzystać
          z dostępnych pomocy naukowych, biblioteki szkolnej oraz publicznej. Zajęcia sportowe, imprezy okolicznościowe i środowiskowe odbywają się w szkolnej sali gimnastycznej.

Przedszkole oferuje atrakcyjne zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, pomoc pedagoga i psychologa. Dla dzieci wymagających pomocy logopedycznej, prowadzone są nieodpłatne zajęcia przez specjalistę logopedę. W przedszkolu prowadzone są również nieodpłatnie zajęcia z języka angielskiego.

Posiłki przygotowywane są ze świeżych produktów, w  oddzielnej kuchni, zgodnie
          z zasadami zdrowego żywienia.

Pory posiłków:

-śniadanie 8.10

-drugie śniadanie 10.00

-obiad 12:00

-podwieczorek 14.00

W 2017 roku przeprowadzone zostały prace remontowe w budynku. Nastąpiła modernizacja toalet oraz zostały powiększone dwie sale. Dzięki przeprowadzonemu remontowi dzieci mogą w 100 procentach czuć się bezpieczne w naszej placówce.