• Projekty edukacyjne 2018/2019

• Wesołe Przedszkolaki w Bestwince

Od 01.09.2018 do 31.08.2019 nasze przedszkole realizowało unijny projekt

„ Wesołe przedszkolaki w Bestwince”.

Celem projektu było zwiększenie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej dla nowoprzyjętych dzieci oraz zwiększenie szans edukacyjnych dzieci już uczęszczających
          do przedszkola. Od 1 września 2018 r. do 31 sierpnia 2019 r. oraz w okresie co najmniej dwuletnim po zakończeniu projektu, zostanie udzielone wsparcie dzieciom w formie specjalistycznych zajęć logopedycznych.

Dzięki projektowi udało się doposażyć sale przedszkolne w wysokiej jakości sprzęt, zabawki, pomoce dydaktyczne i sensoryczne oraz nowoczesne wyposażenie.

Dzieci mogą cieszyć się nowym placem zabaw, w skład którego wchodzą: zestaw zabawowy, huśtawki, zabawki na sprężynach, dwuosobowa huśtawka równoważna
          i ławka. Z pewnością nowa inwestycja przyczyni się do uatrakcyjnienia i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Nowo otwarty oddział przedszkola stał się bardzo atrakcyjny. Przedszkolaki korzystają z multimedialnych gier edukacyjnych dzięki interaktywnej podłodze, która jest odpowiedzią na potrzebę wykorzystywania najnowszych rozwiązań służących rozwojowi dzieci. Interakcja opiera się na połączeniu ruchu z wyświetlanym obrazem. Zabawy polegają
          na zdobywaniu jak największej ilości punktów, omijaniu przeszkód, łapaniu pojawiających się elementów. Nasza interaktywna podłoga wyposażona jest również w wiele gier zespołowych, takich jak: piłka nożna, kręgle, bilard, odkrywanie skarbów jak również gier do nauki języka angielskiego.

Specjalny pakiet animacji pozwala prowadzić edukację poprzez zabawę. Dzieci wprowadzone zostają w świat kolorów, dźwięków i przyrody. Poznają m.in. zwierzęta, pory roku, liczby oraz instrumenty muzyczne. Atrakcyjna forma prowadzenia zajęć pozwala szybciej przyswajać nowe wiadomości, rozwijać spostrzegawczość, integrację sensoryczną, kreatywność, sprzyja również koncentracji uwagi, koordynacji wzrokowej, słuchowej, ruchowej oraz językowej w przypadku terapii logopedycznej. Ponadto kształtuje umiejętności analizy, syntezy       i integracji materiału percepcyjnego, korzystnie wpływa na rozwój orientacji przestrzennej.

Projekt pozwolił również na zakup ciekawych pomocy dydaktycznych, zabawek i mebli. Możemy poszczycić się kolorową, przestrzenną, nowoczesną, a przede wszystkim przyjazną dzieciom salą.

Z pewnością takie warunki przyczynią się do dobrego rozwoju przedszkolaków.

Znalezione obrazy dla zapytania fundusze europejskie społeczne śląsk