• Zakończenie roku szkolego - Zerówki - Kangurki i Zajączki

          Zakończenie roku szkolego - Zerówki - Kangurki i Zajączki

          24.08.2023 23:16
          .

          " Znów minął rok bardzo długi, lecz szczęśliwy i wspaniały

          ostatni raz w naszej sali wszystkie dzieci się spotkały..."


           

          Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej.
          2
          3 czerwiec - był to wyjątkowy dzień dla całej naszej przedszkolnej społeczności.
          Tego dnia odbyło się uroczyste pożegnanie starszaków, które w tym roku odchodzą do szkoły. Dzieci wspaniale zaprezentowały program artystyczny,
          wierszem i piosenką podziękowały Pani Dyrektor, nauczycielom i wszystkim pracownikom przedszkola za opiekę i wychowanie.
          Emocji nie brakowało. Pani Dyrektor oraz Pani vice Dyrektor, nauczyciele i rodzice byli wzruszeni, ale równie dumni z naszych przyszłych absolwentów. Na zakończenie starszaki otrzymały pamiątkowy dyplom. Pani Dyrektor dziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła sukcesów w szkole.
          Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnice przygody jaką jest przecież dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie starszaki 

          UDANYCH WAKACJI I POWODZENIA W SZKOLE!

           

        • Rozstrzygnięcie gminnego konkursu wiosennego   " WIANEK PANI WIOSNY"

          Rozstrzygnięcie gminnego konkursu wiosennego " WIANEK PANI WIOSNY"

          24.08.2023 23:23
          .

          Bardzo dziękujemy wszystkim Dzieciom, Rodzicom oraz Nauczycielom za udział w konkursie.

          Jury miało nie lada wyzwanie, gdyż wszystkie wianki były przepiękne i bardzo pomysłowe. Po długich naradach udało się wyłonić zwycięzców.  Oto oni :

           W grupach 5,6 latków 

          I miejsce : Miłosz Chorąży, Bestwina 

          II miejsce: Sasza Ozimina, Bestwina

          III miejsce: Marta Miarka, Bestwinka 

           

          W grupie 4,3 latków 

           

          I miejsce : Franciszek Furczyk, Bestwinka

           

          Wyróżnienia:

          Bestwinka: Zuzanna Olek, Milena Pilorz, Kinga Zbijowska , Oliwia Dłuciok, Kalina Jezioro, Julia Kapustka, Milena Tomaszczyk.

          Bestwina : Eryka Frydel, Antonina Firlej, Julia Pasierbek, Marcin Flis, Nina Sieracka, Hubert Dzięgiel, Natalia Kuriata, Jagoda Ochman.

          Kaniów: Lena Bobiec, Helena Betka

          Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym dziękujemy za udział w konkursie.

           

          Szczególne podziękowania należą się Panu wójtowi Arturowi Beniowskiemu, który ufundował nagrody dla wszystkich uczestników konkursu. 

           

               

          Zdjęcia przedstawiające wianki wykonane na konkurs gminny.

        • Podpisywanie porozumień dla dzieci nowoprzyjętych do przedszkola

          Podpisywanie porozumień dla dzieci nowoprzyjętych do przedszkola

          23.06.2023 14:58
          .

          Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwince informuje, że w dniach:

          - 29.06.2023 r. w godzinach 7.00-10.00

          - 30.06.2023 r. w godzinach 15.30-17.00

          będą podpisywane porozumienia z rodzicami dzieci nowoprzyjętych do przedszkola na rok 2023/2024.

          Gabinet nr 10.

        • Europejska odznaka jakości eTwinning

          Europejska odznaka jakości eTwinning

          21.06.2023 07:59
          .

          12 czerwca 2023 roku Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwince otrzymał kolejne międzynarodowe wyróżnienie – Europejską Odznakę Jakości eTwinning European Quality Label za zrealizowanie w przedszkolu w roku szkolnym 2021/2022 projektu Welcome Autumn.

          Europejska Odznaka Jakości przyznawana jest przez Centralne Biuro Programu eTwinning szkołom, które wcześniej zdobyły Krajową Odznakę eTwinning
          za podejmowane działania w dziedzinie europejskiej współpracy szkół przy realizacji oryginalnych i nowatorskich projektów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Oznacza to,
          że praca naszego nauczyciela mgr Magdaleny Kraus, naszego przedszkola
          i przedszkolaków została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom. W związku z tym otrzymaliśmy certyfikat, a nasz projekt zostanie pokazany w specjalnym miejscu na EuropejskiejPlatformie Edukacji Szkolnej (European School Education Platform).

           

           

        • eTwinning projekt „Insects around us” realizowany w grupie „Kangurki” w roku szkolnym 2022/2023

          21.06.2023 13:18
          .

                

                                                              

           

          „Insect around us!” to projekt interdyscyplinarny ponieważ uwzględniał treści dotyczące edukacji przyrodniczej, artystycznej, czytelniczej oraz językowej. Przedszkolaki w ramach projektu poszerzały wiedzę o tematyce przyrodniczej, rozwijały umiejętności językowe oraz kreatywność, umiejętność współpracy, a także doskonaliły sprawności manualne dzięki wykonywaniu prac plastycznych z wykorzystaniem ciekawych materiałów, o tematyce przyrodniczej.

          Jednym z pierwszych zadań było wykonanie logo projektu przez każde przedszkole/szkołę. Następnie każdy partner zamieszczał swoją propozycje na platformie Twinspace. Na zakończenie wszyscy uczestnicy (nauczyciele, dzieci) brali udział w głosowaniu, wybierając spośród wszystkich propozycji, większością głosów jedno wspólne logo projektu.

          W kolejnej aktywności podzieliliśmy się na grupy projektowe. Każda grupa miała przydzielonego insekta. Dzieci wraz z nauczycielem poszukiwały w książkach/Internecie ciekawostek na temat przydzielonego im robaczka. Ciekawostki umieściliśmy w przygotowanym przez dzieci plakacie edukacyjnym o wybranym insekcie, naszym insektem była mrówka.
          Z plakatów dzieci, jako produkt wspólny została stworzona encyklopedia insektów.

          „Insect movemets” – w tej formie zabawy dzieci miały za zadanie przedstawić za pomocą ruchów jak ich zdaniem porusza się dany robaczek. Używaliśmy zwrotów w języku angielskim oraz utrwalaliśmy słownictwo, dzieliliśmy się pomysłami z naszymi projektowymi partnerami.

          Projekt „Insects around us” doskonalił także kompetencje językowe u dzieci młodszych. Jednym z takich zadań była wymiana kartek świątecznych – dzieci wspólnie z rodzicami wykonały przepiękne kartki, które zostały wysłane do partnerskich przedszkoli wraz z życzeniami w języku angielskim. Otrzymane kartki zaprezentowaliśmy na specjalnej tablicy eTwinning, umieszczonej
          w holu przedszkola.

          Kolejne zadanie, które szczególnie przypadło dzieciom do gustu to nauka słów dotyczących nazw insektów w nieznanym dotąd języku. Dzieci nawzajem uczyły się słownictwa w swoich językach ojczystych. Przedszkolaki z Hiszpanii uczyły nasze dzieci słownictwa w języku hiszpańskim a przedszkolaki z Polski uczyły słówek w języku polskim przedszkolaków z Hiszpanii z użyciem kart obrazkowych wykonanych przez dzieci, które zostały wysłane do przyporządkowanego partnera w projekcie.

          Podczas wspólnych działań dzieciaki miały okazje także poznać genialną anglojęzyczną książkę „The very hungry catepillar” – każdy nauczyciel przedszkolny zorganizował serię zajęć do tej książki. Przedszkolaki poznały wiele słów oraz zwrotów w języku angielskim, a nauczyciele dzieląc się pomysłami i materiałami stworzyli bank pomysłów z inspiracjami na zajęcia z „The very hungry caterpillar” za pomocą platformy Wakelet.

          W kolejnym działaniu pracowaliśmy w parach. Jedna placówka partnerska rysowała połówkę motyla, druga placówka dorysowywała drugą część. Motyle stały się podstawą stworzenia dziecięcej „Galerii Motyli”.

          W kwietniu w naszym przedszkolu został zorganizowany międzynarodowy konkurs plastyczno-językowy właśnie w ramach projektu eTwinning pt. „My favourite insect”. W konkursie uczestniczyły przedszkola z Chorwacji, Grecji, Rumunii i Bułgarii oraz dzieci z naszego przedszkola. Wybrane prace plastyczne zostały nagrodzone dyplomem oraz książeczką anglojęzyczną.

          Wspólnie z partnerami zorganizowaliśmy spotkanie online, podczas którego dzieci przywitały się ze sobą w języku angielskim oraz zaprezentowały specjalnie przygotowane wiersze
          i piosenki o insektach. To było wspaniałe doświadczenie.

          Ostatnim zadaniem było stworzenie wspólnej elektronicznej książeczki z opowiadaniem
          o robaczkach „Mystery eggs”, do którego ilustracje przygotowały dzieci, wspólnie z nauczycielem wymyślając do nich treść. Kolejny partner projektu kontynuował treść historyjki.

          Na koniec dzieci grały w gry mające na celu utrwalać słownictwo poznane w projekcie oraz w ramach ewaluacji rozwiązały specjalnie przygotowane quizy, które sprawdzały wiedzę zdobytą podczas realizowania projektu o insektach i przyrodzie. Przedszkolaki narysowały także obrazki, na których wyraziły za pomocą rysunków jak bardzo podobał im się projekt.

           

          Działania projektowe podejmowane przez partnerów były spójne i skierowane na osiągnięcie założonych celów, a sposoby współpracy różnorodne, wzbudzające ciekawość i entuzjazm wśród przedszkolaków. Efekt końcowy to wspólnie wypracowane materiały z wykorzystaniem najnowszej technologii TIK oraz podsumowanie projektu wraz z ewaluacją.

           

           


           

          Partnerzy projektu „Insects around us”:

          Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwince - Bestwinka, Polska

          CEIP CIUDAD DE NARA - Toledo, Spain

          1ο Νηπιαγωγείο Πολυγύρου (1st kindergarten of Polygyros) - Polygyros, Grecja

          ◾“Snezhanka” kindergarten - Rudozem, Bułgaria

          Νηπιαγωγείο Κιβωτού (Kindergarten of Kivotos)- Kivotos, Grevena, Grecja

          DV Travno - Zagreb, Chorwacja

          Liceul Teoretic ”Mircea Eliade” - Galați, Rumunia

          Grădinița cu p.p. Lumea copiilor - Cluj-Napoca, Rumunia

          Lazdijų mokykla-darželis “oKregždutė” – Litwa


           

          Zachęcamy do obejrzenia relacji z realizacji projektu:

                                                

          https://youtu.be/IMbgmd2YM88

           

           

          • Dekoracja-na granatowym tle napis: 3 Maja Święto Konstytucji. Poniżej postacie dzieci z flagami.
            • Świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

              29 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy 4a wraz ze swoją wychowawczynią Panią Katarzyną Sieczkowską.

              Uczniowie podkreślili, że Konstytucja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) Ustawą Rządową. Dokument to dzieło Sejmu Wielkiego (1788-1792), który po I rozbiorze podjął próbę naprawy państwa. Co ważne, majowa Konstytucja znosiła liberum veto, wolną elekcję, dopuszczała mieszczan do udziału w rządzeniu państwem, a chłopów brała w obronę prawa. Uczniowie przypomnieli atmosferę tamtych czasów a także okoliczności utworzenia Konstytucji.

          • Uczniowie klasy 7 wraz z nauczycielem stoją na tle ściany w teatrze
            • Wyjazd siódmoklasistów do teatru

              25 kwietnia br. uczniowie klasy 7 w ramach lekcji języka polskiego odwiedzili Teatr Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.

              Młodzież miała wielką przyjemność obejrzeć inscenizację „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w reżyserii Pawła Aignera, a dokładnie ballady: „Pani Twardowka”, „To lubię”, „Rybka” „Romantyczność”, „Świtezianka”, „Lilije”, „Rękawiczka” czy „Czaty”. Przesłaniem spektaklu trwającego 80 minut była ponadczasowa sentencja Miej serce i patrzaj w serce. Tym razem na scenie nie występowały lalki, tylko żywi aktorzy.

          • Dwie uczennice z puszką w ręku oznaczoną symbolami akcji Pola Nadziei, stoją na schodach przed wejściem do kościoła w Bestwince. W tle, za ogrodzeniem kościelnym, widać sąsiadujące domy mieszkańców.
            • Pomagamy hospicjum w Bielsku-Białej

              21 kwietnia 2024 r. uczniowie-wolontariusze przeprowadzili, jak co roku, kwestę przy kościele parafialnym w Bestwince. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, które doposaża i utrzymuje Hospicjum im. Jana Pawła II przy ul. Zdrojowej 10 w Bielsku-Białej. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

          • Dziesięcioro uczniów zbiera śmieci przy drodze. W tle budynki mieszkalne.
            • Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole

              W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, świętowaliśmy Dzień Ziemi na różne sposoby.

              Już na kilka dni przed 22 kwietnia wchodząc do szkoły, nie można było nie zauważyć wiszących modeli naszej planety, które, w ramach zajęć rozwijających z przyrody, wykonali uczniowie klasy czwartej. Do stworzenia kuli ziemskiej dzieci wykorzystały niebieskie balony. Korzystając z globusów i atlasów, za pomocą flamastrów odwzorowały kształty kontynentów. Niewątpliwie niecodzienna dekoracja przypominała wszystkim o konieczności dbania o naszą błękitną planetę.

          • Uczniowie siedzą przy stolikach i kolorują.
            • Światowy Dzień Wody w naszej szkole

              22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W tym roku nasza szkoła również celebrowała to święto. Uczniowie wzięli udział w zajęciach na temat dostępu do wody oraz sposobów jej pozyskiwania. W trakcie lekcji o wirtualnej wodzie dowiedzieli się, ile wody potrzeba do wyprodukowania ubrań, butów, burgera czy komputera. Poruszono również temat ilości wody w naszych posiłkach. Ponadto klasy rozwiązywały quizy dotyczące wody występującej wokół nas. Przyprowadzono również doświadczenia z wykorzystaniem cieczy.

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwince, ul. Dworkowa 3
      • (32) 2149280, (32) 2157186
      • ul.Dworkowa 3 43-512 Bestwinka Poland
      • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz: 7.00 – 15.00
    • Logowanie