- Aktualności
- Rekrutacja do przedszkola - 2024/2025
- Dyżur wakacyjny 2024
- Jadłospis
- Odpłatność za przedszkole
- Nasze przedszkole
- Grupy przedszkolne
- Statut przedszkola
- Personel przedszkola
- Ramowy plan dnia
- Kącik Rodzica
- Zajęcia logopedyczne
- Projekty edukacyjne 2018/2019
- Projekty edukacyjne 2020/2021
- Projekty edukacyjne 2021/2022
- Projekty edukacyjne 2022/2023
Pamiętamy...
27.04.2022 09:48.Okres przed świętem zmarłych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla nich. Taki też właśnie cel przyświecał naszemu wyjściu na cmentarz.
Podczas pobytu na cmentarzu przedszkolaki mogły w ciszy i zadumie posłuchać opowieści na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić znicz przy obelisku upamiętniającym mieszkańców naszej wsi, którzy zginęli, walcząc z okupantem niemieckim w czasie II wojny światowej. . Wychowankowie dowiedzieli się także, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.
Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. To była jedna z ważniejszych lekcji wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która z pewnością pozostanie w pamięci dzieci.
E- Twinning
26.04.2022 22:45.Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwince
Europejska odznaka jakości eTwinning
28 października 2021 roku Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwince otrzymał międzynarodowe wyróżnienie – Europejską Odznakę Jakości eTwinning European Quality Label za zrealizowanie
w naszym przedszkolu, w roku szkolnym 2020/2021 projektu Easterbox.Europejska Odznaka Jakości przyznawana jest przez Centralne Biuro Programu eTwinning szkołom, które wcześniej zdobyły Krajową Odznakę eTwinning za podejmowane działania w dziedzinie europejskiej współpracy szkół przy realizacji oryginalnych i nowatorskich projektów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych.
Oznacza to, że praca naszego nauczyciela mgr Magdaleny Kraus, naszego przedszkola i przedszkolaków
została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom.
W związku z tym, otrzymaliśmy certyfikat, a nasz projekt zostanie pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu: www.etwinning.netW projekcie „Easterbox” uczestniczyły szkoły z Chorwacji, Hiszpani, Malty, Litwy
i Rumunii.Krótka relacja z realizacji projektu:
Kolorowa Jesień
26.04.2022 15:13.23 września dzieci przywitały jesień. Wszystkie przyszły ubrane w kolorze czerwonym lub pomarańczowym czyli w kolorach pasujących do nowej pory roku. Dzieci świetnie się bawiły: tańczyły, malowały jesienne drzewa, wyszły na jesienny spacer, zbierały kolorowe liście , bawiły się na świeżym powietrzu.
Dzień Przedszkolaka - wyjazd do Figloparku Family Fun w Oświęcimiu
26.04.2022 15:03.Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Parku Family Fun w Oświęcimiu. Dla niektórych przedszkolaków z grupy młodszej była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia.
Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.
Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków.
Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.
Dzień Przedszkolaka
26.04.2022 22:41.Dzieci z grupy "Biedroneczki" w poniedziałek 20.09.2021r. świętowały Dzień Przedszkolaka. Ten wspaniały dzień rozpoczął się od zabaw ruchowych przy muzyce, następnie dzieci korzystały ze zjeżdżalni i tunelu oraz jeździły samochodzikami i motorami. Chętne dzieci pozowały do zdjęć z rekwizytami. Na zakończenie maluszki otrzymały słodki poczęstunek.
Więcej zdjęć w: ALBUM FOTOGRAFICZNY Zapraszamy :)
Konsultacje dla Rodziców
Zapraszamy Państwa na konsultacje, które będą odbywać się 13 listopada (środa) od godziny 17.00 do 18.00.
"Magia dźwięku-sekrety muzyki na ekranie”-lekcja w kinie
6 listopada 2024 r. czwartoklasiści, piątoklasiści i szóstoklasiści uczestniczyli w multimedialnej lekcji połączonej z seansem filmowym. Zajęcia pt. Magia dźwięku-sekrety muzyki na ekranie odbyły się w czechowickim Multikinie.
Na początku prowadząca zajęcia przedstawiła uczniom początki muzyki filmowej oraz wyjaśniła, kim był taper. Podkreśliła, że ścieżka dźwiękowa jest szerokim pojęciem i obejmuje muzykę, dźwięki, towarzyszące scenom, dialogi oraz ciszę. Przy okazji dzieci dowiedziały się, że pierwszym dziełem, do którego powstała muzyka, był francuski krótkometrażowy niemy film kostiumowy z 1908 roku pt. Zabójstwo księcia Gwizjusza. W dalszej kolejności prelegentka omówiła poszczególne funkcje, jakie może pełnić muzyka. Wśród nich nie zabrakło budowania emocji, tworzenia atmosfery i klimatu, charakterystyki postaci, opowiadania historii za pomocą piosenek. Dodatkowo uczniowie pozna
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...
31 października 2024 r. grupa miłośników teatru zobaczyła II część „Dziadów” Adama Mickiewicza. Sztuka została wystawiona przez aktorów Teatru Polskiego w Bielsku-Białej oraz młodzież z Centrum Edukacji Artystycznej PROSCENION.
Przedstawienie odbyło się w niezwykłej scenerii cmentarza żydowskiego w Bielsku-Białej- Aleksandrowicach, który został założony w połowie XIX wieku. Spoczywają tam osoby zasłużone dla rozwoju miasta, m.in. architekt Karol Korn, projektant sądu, dworca kolejowego, hotelu President oraz kamienic przy ulicy 3 Maja i 11 Listopada.
„Muzyczne uniwersum, czyli o filmowych emocjach”-lekcja w kinie
29 października 2024 r. siódmoklasiści i ósmoklasiści uczestniczyli w multimedialnej lekcji połączonej z seansem filmowym. Zajęcia pt. Muzyczne uniwersum, czyli o filmowych emocjach odbyły się w czechowickim Multikinie.
Na początku prowadzący zajęcia, p. Tomasz Korczyk, przedstawił uczniom początki muzyki filmowej oraz wyjaśnił, kim był taper. Podkreślił, że ścieżka dźwiękowa jest szerokim pojęciem i obejmuje muzykę, dźwięki, towarzyszące scenom, dialogi oraz ciszę. Przy okazji młodzież dowiedziała się, że pierwszym dziełem, do którego powstała muzyka, był francuski krótkometrażowy niemy film kostiumowy z 1908 roku pt. Zabójstwo księcia Gwizjusza. W dalszej kolejności prelegent omówił poszczególne funkcje, jakie może pełnić muzyka. Wśród nich nie zabrakło budowania emocji, tworzenia atmosfery i klimatu, charakterystyki postaci, opowiadania historii za pomocą piosenek. Dodatkowo uczniow
Włóczykije na Koziej Górce
29 października Szkolne Koło PTT Włóczykije skorzystało z pięknej, jesiennej pogody i wybrało się na wycieczkę na Kozią Górkę. Szlakiem prowadził nas Przodownik Turystyki Górskiej Sławomir Dawidek, przekazując wiele ciekawych informacji dotyczących Cygańskiego Lasu, Olszówki i samej Koziej Górki (Stefanki).Na trasie posililiśmy się kiełbaską upieczoną na ognisku.To była udana wycieczka.
Szlakiem krasnali-wycieczka siódmoklasistów do Wrocławia
24 i 25 października uczniowie klasy siódmej zwiedzali stolicę województwa dolnośląskiego- Wrocław. Dwudniowa wycieczka odbyła się w ramach programu „Podróże z klasą”.
Siódmoklasiści rozpoczęli poznawanie miasta od najstarszego i największego pod względem liczby prezentowanych zwierząt ogrodu zoologicznego. Spacer urokliwymi alejkami ZOO w promieniach jesiennego słońca dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń. Młodzież miała okazję zobaczyć, z całkiem bliskiej odległości, jednego z czterech tygrysków sumatrzańskich, o narodzinach których było niedawno głośno w całej Polsce. W całej okazałości zaprezentował się również uczestnikom wycieczki wilk szary, co podobno nieczęsto się zdarza... Oczywiście, będąc w ZOO, nie można pominąć Afrykarium- jedynego obiektu na świecie poświęconego zwierzętom Czarnego Lądu. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w karmieniu kotików afrykańskich, podziwiali