Przedszkole
- Aktualności
- Rekrutacja do przedszkola - 2025/2026
- Dyżur wakacyjny 2025
- Rekrutacja do przedszkola - 2024/2025
- Dyżur wakacyjny 2024
- Jadłospis
- Odpłatność za przedszkole
- Nasze przedszkole
- Grupy przedszkolne
- Statut przedszkola
- Personel przedszkola
- Ramowy plan dnia
- Kącik Rodzica
- Zajęcia logopedyczne
- Projekty edukacyjne 2018/2019
- Projekty edukacyjne 2020/2021
- Projekty edukacyjne 2021/2022
- Projekty edukacyjne 2022/2023
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa sztuką"- zadanie nr nr 9b „Biblioteczka artysty” - Motylki
- 04.05.2025 19:28
- .
W kwietniu Grupa Motylki zapoznała się z książką "Mysz Tymoteusz i Jeż Fryderyk na tropie złodziei obrazów". Jest to zadanie 9b (Biblioteczka artysty) w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa sztuką”. Dzieci wysłuchały w ciągu tygodnia całej książki, rozwiązały wspólnie stworzony przeze nauczycielkę quiz oraz wykonały ilustracje do ulubionego fragmentu książki. Później każde dziecko opowiadało o tym co narysowało i wspólnie układaliśmy obrazki według kolejności zdarzeń w książce.
Więcej zdjęć w: ALBUM FOTOGRAFICZNY Zapraszamy :)
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły
Dzień Europy w naszej szkole
Co roku 9 maja obchodzimy Dzień Europy – święto pokoju i jedności w Europie. W 1950 r. Robert Schuman, francuski minister spraw zagranicznych, wygłosił swoją epokową deklarację, która zapoczątkowała proces integracji europejskiej. Tym samym deklaracja Schumana stworzyła podstawy dzisiejszej Unii Europejskiej.
Piątoklasiści w Warowni Pszczyńskich Rycerzy
8 maja uczniowie klasy piątej wyjechali na wycieczkę do Warowni Rycerzy w Pszczynie. Na miejscu uczniowie zapoznali się z budową średniowiecznej zbroi rycerskiej, rodzajami mieczy oraz mieli możliwość przymierzenia strojów z epoki, zarówno męskich jak i damskich.
Po ciekawych prezentacjach przyszedł czas na zajęcia ruchowe. Dzieci brały udział w konkursie wytrzymałości, polegającym na jak najdłuższym utrzymaniu miecza w wyprostowanej ręce oraz uczyły się dawnego tańca. Najwięcej radości sprawiły zawody grupowe – przerzucanie poduszek na stronę przeciwnika oraz wykonywanie ruchów przeciwnych do poleceń animatorki. Ciekawym zadaniem okazało się pieczenie chleba. Każdy uczestnik mógł ulepić swój mały bochenek w wybranym przez siebie kształcie. Po smacznym obiedzie rozpoczęły się zajęcia na świeżym powietrzu. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności, pokonując tor przeszkód, przeciągając li
Świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja
6 maja 2025 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 234 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klas czwartych wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Martą Kubiczek i panią Dagmarą Sikora.
Podczas montażu słowno-muzycznego czwartoklasiści przybliżyli zebranym historię uchwalenia Konstytucji 3 maja, odwołując się w zagranej scence teatralnej m.in. do czasów I rozbioru Polski. Uczniowie podkreślili również, że Konstytucja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) Ustawą Rządową, która miała zreformować ustrój Rzeczypospolitej i wzmocnić jej pozycję w trudnych czasach końca XVIII wieku.
Zachęcamy do udziału w projekcie
REGULAMIN PROJEKTU „WIOSNA NA ROWERZE”
UCZESTNICY PROJEKTU: projekt obejmuje uczniów Szkoły Podstawowej im. Z.Pietrzykowskiego w Bestwince posiadających kartę rowerową (uczniowie klas VI – VIII)
ORGANIZATOR (LIDER) PROJEKTU: p. Małgorzata Węgrzyn – Kędzior oraz Uczniowie klasy 8
CEL PROJEKTU: szerzenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia, wpływu aktywności fizycznej na organizm człowieka, uświadamianie walorów proekologicznych wynikających z jazdy na rowerze, popularyzowanie aktywności ruchowej w środowisku lokalnym
Święta tuż, tuż...
Drodzy Rodzice i Uczniowie, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Wam pogody ducha, niegasnącej nadziei, ciepła i otuchy płynącej od bliskich. Radosnych Świąt!
Włóczykije na Szyndzielni
15 kwietnia 2025 r. członkowie Szkolnego Koła PTT Włóczykije ponownie ruszyli na szlak. Tym razem wybrali się w Beskid Śląski. Swoją wycieczkę rozpoczęli od wejścia na Dębowiec, gdzie dalej wędrowali na Szyndzielnię. Dzięki opowieściom przodownika Sławomira Dawidka, dzieci dowiedziały się, skąd pochodzi nazwa "Szyndzielnia", a później po dotarciu na Klimczok wysłuchały legendy o hetmanie zbójnickim Klimczoku. Młodzi wędrowcy zakończyli swoją wyprawę przy Chacie na Groniu. To była bardzo udana wycieczka!