• Podsumowanie projektu Power

• 9 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbyła się konferencja podsumowująca projekt  „ICT- sposób na ucznia – podnoszenie kompetencji zawodowych i językowych kadry szkolnej” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Edukacja szkolna.

Gościliśmy panią mgr Beatę Honkisz Kierownika Pracowni Doradztwa Metodycznego, Konsultanta ds. kadry kierowniczej i j. francuskiego Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego  w Bielsku-Białej, Sekretarza Gminy Bestwina pana mgr. Arkadiusza Maja, dyrektorów szkół Gminy Bestwina: panią mgr Urszulę Kraus, panią mgr Agatę Szypuła, pana mgr. Krzysztofa Fiałkowskiego. Nie zabrakło również nauczycieli językowców uczących w okolicznych placówkach oraz uczestników programu.

Głównym celem projektów realizowanych ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w obszarze edukacji szkolnej jest rozwijanie potencjału osób oraz instytucji poprzez realizację działań polegających na ponadnarodowej mobilności. Nasza szkoła rozpoczęła program we wrześniu 2019 roku. Beneficjenci przybliżyli zebranym założenia przedsięwzięcia, przedstawili sprawozdania z mobilności oraz zrealizowane zadania i cele.

Zrealizowane zadania projektowe:

1. Job shadowing- wyjazd dwóch nauczycieli do Malagi w Hiszpanii (styczeń 2020 r).
          2. Kurs przygotowujący z języka angielskiego w wymiarze 25 godzin, w dwóch grupach.
          3. Szkolenia interkulturowe prezentujące historię, kulturę Malty i Hiszpanii.
          4. Wyjazdy kadry nauczycielskiej w ramach mobilności międzynarodowej na Maltę (kurs języka angielskiego lipiec-sierpień 2021 r.) i do Hiszpanii (kurs ICT, luty 2022 r.).
          5. Dzielenie się z zdobytą wiedzą i doświadczeniami.

Osiągnięte cele:

1. Wzrost kompetencji językowych nauczycieli.
          2. Wzrost umiejętności korzystania z technologii ICT.
          3. Zapoznanie się z innowacyjnymi metodami nauczania oraz nowoczesnymi narzędziami pracy.
          4. Nawiązania kontaktów z nauczycielami z innych krajów - wymiana doświadczeń.
          5. Poszerzenie wiedzy na temat historii i kultury Malty i Hiszpanii.

W kolejnym punkcie spotkania pani mgr Magdalena Kraus, nauczycielka przedszkola w Bestwince, zaprezentowała efekty projektów eTwinning, które zostały zrealizowane w naszym przedszkolu („Easter box”, „Welcome autumn”, „We love winter- winter around the world”). Możemy poszczycić się trzema Europejskimi Odznakami Jakości eTwinning, a dzieci uczą się poprzez zabawę, realizując europejskie programy.

Po prelekcjach nadszedł czas na dyskusję, wymianę doświadczeń i wrażeń.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym. Zapraszamy!