• Wyjazd nauczycieli do Sewilii

•             W ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” pt. „ICT- sposób na ucznia – podnoszenie kompetencji zawodowych i językowych kadry szkolnej” realizowanego ze środków europejskich PO WER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020) siedemnastu nauczycieli ZSP w Bestwince wzięło udział w pierwszym tygodniu ferii w kursie ICT w Sewilli w Hiszpanii. Celem kursu było podwyższenie jakości pracy szkoły poprzez wzrost umiejętności korzystania z technologii ICT. Zajęcia były prowadzone przez  Idevelop Training S.L. od 14 do 18 lutego br.

W trakcie trwania kursu uczestnicy ćwiczyli praktyczne wykorzystanie narzędzi Google w pracy nauczyciela. Dowiedzieli się, co to jest Google Classroom i jakie możliwości oferuje nauczycielom ta aplikacja. Przygotowali atrakcyjne prezentacje online, plakaty oraz filmy video korzystając z różnych programów( Caneva, Render forest, clipchamp). Nauczyli się przygotowywać quizy dla uczniów przy wykorzystaniu aplikacji Kahoot, blooket oraz Wordwall. Poznali zasady tworzenia własnej witryny Google oraz dodawania do niej tekstu, zdjęć filmów.

Nauczyciele mieli również możliwość poznania hiszpańskiego systemu edukacji, zwiedzając Zespół Szkół SAFA zlokalizowany na terenie Sewilli w centrum Starego Miasta. Placówka ta kształci na wszystkich poziomach edukacji, od przedszkola aż po zasadnicze nauczanie zawodowe. Ze względu na swoją infrastrukturę i wszechstronnie wykształconą kadrę szkoła prowadzi szkolenia z zakresu źródeł energii odnawialnej (energia słoneczna).  Duży nacisk kładzie na uświadamianie uczniów, jak ważne jest nasze środowisko naturalne i w jaki sposób możliwe jest zmniejszanie jego zanieczyszczenia poprzez wykorzystanie naturalnych zasobów energetycznych. Nauczyciele z uczniami realizują liczne projekty związane z wykorzystaniem ICT. Dewizą szkoły jest praktyczne wykorzystywanie zdobytej przez uczniów wiedzy w działaniu.

Jednym z założeń wyjazdu było poznanie historii, tradycji i kultury Andaluzji, co stało się możliwe dzięki zorganizowanym wycieczkom. Uczestnicy mobilności odwiedzili Kadyks, Kordobę oraz poznali Stare Miasto w Sewilli. Bezchmurne, słoneczne niebo, wspaniale zabytki, piękna przyroda zachwyciły wszystkich i pozostaną na długo w pamięci uczestników wyjazdu.

Podsumowując, z całą pewnością wyjazd przyczynił się do poszerzenia kompetencji językowych, merytorycznych i metodycznych nauczycieli, co wpłynie na podniesienie jakości pracy naszej szkoły.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym. Zapraszamy!