• Konkurs - "Ekosztuka" - grupa Żabki

          05.05.2024 22:26
          .

          Nasza grupa wzięła udział w konkursie Ekosztuka organizowanym przez autorkę projektu edukacyjnego "Zabawa sztuką". W kwietniu wykonaliśmy pracę inspirowaną dziełami Wojciecha Fangora, a dokładniej to pracą "M39". Powstała praca przedstawia plamę ropy naftowej wylewającą się z uszkodzonego tankowca. Po drugiej stronie pracy znajdują się uciekające przed ropą ryby.

          Więcej zdjęć w: ALBUM FOTOGRAFICZNY Zapraszamy :)

        • Projekt edukacyjny- "Zabawa sztuką" - Żabki

          05.05.2024 22:00
          .

          W ramach projektu edukacyjnego "Zabawa sztuką" w kwietniu dużo się działo. Na początku tego miesiąca grupa Żabki wykonała zadanie projektowe nr 10 - "Zakręcony obraz". Wykonaliśmy eksperyment plastyczny przy pomocy wirówki do odsączania sałaty. Wykorzystaliśmy do tego projektu farby plakatowe oraz akrylowe. Kolory wybrane przez dzieci pięknie się mieszały na papierowym talerzyku pod wpływem wytworzonej przez dzieci siły odśrodkowej. Im rzadsza farba tym efekt był bardziej spektakularny. To była niezła zabawa.

          Więcej zdjęć w: ALBUM FOTOGRAFICZNY Zapraszamy :)

        • Projekt edukacyjny "Guzik" - Żabki

          05.05.2024 22:00
          .

          W marcu Guzik spotkał panią Wiosnę, o czym dowiedzieliśmy się z opowiadania „Pracowita Wiosna”. Dzieci jak co miesiąc odpowiadały na pytania do tekstu, wymyślały dalszy ciąg opowiadania oraz rysowały tym razem spotkanie Guzika z Wiosną. Kolejnym zadaniem było namalowanie Pani Wiosny w dużym formacie, co dla dzieci było prawdziwą przyjemnością. Drugim zadaniem, które z chęcią wykonały dzieci było ozdabianie jajek. Żabki wykonały „Kryształowe pisanki”, czyli jajka malowane farbami i pokryte cukrem.

          Więcej zdjęć w: ALBUM FOTOGRAFICZNY Zapraszamy :)

        • "Bajkoterapia dla malucha" - Żabki

          05.05.2024 22:01
          .

          W kwietniu "Bajkoterapia dla malucha" to wysłuchanie przez dzieci opowiadania Ewy Lesińskiej "Duch lasu". Potem odbyła się rozmowa na temat opowiadania- omówienie nieprawidłowego zachowania Adeli oraz zmian jakie zaszły w jej zachowaniu po nocy spędzonej w lesie. Następnie dzieci brały udział w zabawa kształtującej spostrzegawczość  "O jakim domu mówię?". Zajęcia zakończyły się szeregiem zabaw ruchowych z obręczami: "Mój dom", "Spacer", "Powrót do domu”.

           

          Więcej zdjęć w: ALBUM FOTOGRAFICZNY Zapraszamy :)

        • "Bajkoterapia dla malucha” - Żabki

          05.05.2024 22:01
          .

          W marcu w ramach zajęć z "Bajkoterapii dla malucha” dzieci wysłuchały opowiadania Doroty Golisz "Nie chcę mieć rodzeństwa". Następnie rozmawialiśmy na temat rodzeństwa poszczególnych dzieci. Później dzieci brały udział w zabawie ruchowej z obręczami "Znajdź swój domek". Na końcu zajęć podczas zabawy "Mój mały domek" wszystkie dzieci budowały w obręczach domki z klocków. 

          Więcej zdjęć w: ALBUM FOTOGRAFICZNY Zapraszamy :)

          • Dekoracja-na granatowym tle napis: 3 Maja Święto Konstytucji. Poniżej postacie dzieci z flagami.
            • Świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

              29 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy 4a wraz ze swoją wychowawczynią Panią Katarzyną Sieczkowską.

              Uczniowie podkreślili, że Konstytucja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) Ustawą Rządową. Dokument to dzieło Sejmu Wielkiego (1788-1792), który po I rozbiorze podjął próbę naprawy państwa. Co ważne, majowa Konstytucja znosiła liberum veto, wolną elekcję, dopuszczała mieszczan do udziału w rządzeniu państwem, a chłopów brała w obronę prawa. Uczniowie przypomnieli atmosferę tamtych czasów a także okoliczności utworzenia Konstytucji.

          • Uczniowie klasy 7 wraz z nauczycielem stoją na tle ściany w teatrze
            • Wyjazd siódmoklasistów do teatru

              25 kwietnia br. uczniowie klasy 7 w ramach lekcji języka polskiego odwiedzili Teatr Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.

              Młodzież miała wielką przyjemność obejrzeć inscenizację „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w reżyserii Pawła Aignera, a dokładnie ballady: „Pani Twardowka”, „To lubię”, „Rybka” „Romantyczność”, „Świtezianka”, „Lilije”, „Rękawiczka” czy „Czaty”. Przesłaniem spektaklu trwającego 80 minut była ponadczasowa sentencja Miej serce i patrzaj w serce. Tym razem na scenie nie występowały lalki, tylko żywi aktorzy.

          • Dwie uczennice z puszką w ręku oznaczoną symbolami akcji Pola Nadziei, stoją na schodach przed wejściem do kościoła w Bestwince. W tle, za ogrodzeniem kościelnym, widać sąsiadujące domy mieszkańców.
            • Pomagamy hospicjum w Bielsku-Białej

              21 kwietnia 2024 r. uczniowie-wolontariusze przeprowadzili, jak co roku, kwestę przy kościele parafialnym w Bestwince. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, które doposaża i utrzymuje Hospicjum im. Jana Pawła II przy ul. Zdrojowej 10 w Bielsku-Białej. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwince, ul. Dworkowa 3
      • (32) 2149280, (32) 2157186
      • ul.Dworkowa 3 43-512 Bestwinka Poland
      • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz: 7.00 – 15.00
    • Logowanie