- Aktualności
- Rekrutacja do przedszkola - 2024/2025
- Dyżur wakacyjny 2024
- Jadłospis
- Odpłatność za przedszkole
- Nasze przedszkole
- Grupy przedszkolne
- Statut przedszkola
- Personel przedszkola
- Ramowy plan dnia
- Kącik Rodzica
- Zajęcia logopedyczne
- Projekty edukacyjne 2018/2019
- Projekty edukacyjne 2020/2021
- Projekty edukacyjne 2021/2022
- Projekty edukacyjne 2022/2023
„Moja mała ojczyzna” - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
- 18.05.2022 08:45
- .
W ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, nauczyciele ZSP
w Bestwince wzięli udział w wakacyjnych kursach na Malcie. Podczas zajęć pedagodzy doskonalili umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Atmosfera panująca
na zajęciach sprzyjała zawieraniu kontaktów z nauczycielami zarówno z innych krajów, jak i
z Polski.Pani Marcelina Brzozowska nawiązała współpracę z panią Magdaleną Błeszyńską, nauczycielką z przedszkola „Kolorowe Kredki” z Gdańska. Efektem wspólnej pracy stał się międzyprzedszkolny konkurs na kartkę pocztową pt. „Moja mała ojczyzna”.
Celem konkursu była nie tylko popularyzacja tradycyjnej formy komunikacji, jaką jest kartka pocztowa, ale również uwrażliwienie na walory miejsca, w którym żyjemy. Ponadto organizatorzy pragnęli zaprezentować uzdolnienia plastyczne najmłodszych. Dzieci z przedszkola w Gdańsku wykonały piękne kartki z krajobrazem morskim, natomiast przedszkolaki z Bestwinki stworzyły prace z wiejskim i górskim pejzażem.
Wszystkie pocztówki, które do nas dotarły, zostały zaprezentowane na specjalnej wystawie. Można było podziwiać kreatywność dzieci oraz ich niezwykły talent. Wybór laureatów nie był łatwy, ale udało nam się wyłonić zwycięzców.
Laureaci z przedszkola w Bestwince:
Kategoria wiekowa 5-6 latki
-
Fabian Pawlus
-
Anastazja Łuszczak
-
Zuzanna Olek
Wyróżnienie: Lena Czarnecka
Kategoria wiekowa 3-4 latki
-
Maja Tomaszczyk
-
Alicja Kryca
-
Oliwia Dłóciok
Wyróżnienie: Hanna Gruszka
-
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły
Konsultacje dla Rodziców
Zapraszamy Państwa na konsultacje, które będą odbywać się 13 listopada (środa) od godziny 17.00 do 18.00.
"Magia dźwięku-sekrety muzyki na ekranie”-lekcja w kinie
6 listopada 2024 r. czwartoklasiści, piątoklasiści i szóstoklasiści uczestniczyli w multimedialnej lekcji połączonej z seansem filmowym. Zajęcia pt. Magia dźwięku-sekrety muzyki na ekranie odbyły się w czechowickim Multikinie.
Na początku prowadząca zajęcia przedstawiła uczniom początki muzyki filmowej oraz wyjaśniła, kim był taper. Podkreśliła, że ścieżka dźwiękowa jest szerokim pojęciem i obejmuje muzykę, dźwięki, towarzyszące scenom, dialogi oraz ciszę. Przy okazji dzieci dowiedziały się, że pierwszym dziełem, do którego powstała muzyka, był francuski krótkometrażowy niemy film kostiumowy z 1908 roku pt. Zabójstwo księcia Gwizjusza. W dalszej kolejności prelegentka omówiła poszczególne funkcje, jakie może pełnić muzyka. Wśród nich nie zabrakło budowania emocji, tworzenia atmosfery i klimatu, charakterystyki postaci, opowiadania historii za pomocą piosenek. Dodatkowo uczniowie pozna
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...
31 października 2024 r. grupa miłośników teatru zobaczyła II część „Dziadów” Adama Mickiewicza. Sztuka została wystawiona przez aktorów Teatru Polskiego w Bielsku-Białej oraz młodzież z Centrum Edukacji Artystycznej PROSCENION.
Przedstawienie odbyło się w niezwykłej scenerii cmentarza żydowskiego w Bielsku-Białej- Aleksandrowicach, który został założony w połowie XIX wieku. Spoczywają tam osoby zasłużone dla rozwoju miasta, m.in. architekt Karol Korn, projektant sądu, dworca kolejowego, hotelu President oraz kamienic przy ulicy 3 Maja i 11 Listopada.
„Muzyczne uniwersum, czyli o filmowych emocjach”-lekcja w kinie
29 października 2024 r. siódmoklasiści i ósmoklasiści uczestniczyli w multimedialnej lekcji połączonej z seansem filmowym. Zajęcia pt. Muzyczne uniwersum, czyli o filmowych emocjach odbyły się w czechowickim Multikinie.
Na początku prowadzący zajęcia, p. Tomasz Korczyk, przedstawił uczniom początki muzyki filmowej oraz wyjaśnił, kim był taper. Podkreślił, że ścieżka dźwiękowa jest szerokim pojęciem i obejmuje muzykę, dźwięki, towarzyszące scenom, dialogi oraz ciszę. Przy okazji młodzież dowiedziała się, że pierwszym dziełem, do którego powstała muzyka, był francuski krótkometrażowy niemy film kostiumowy z 1908 roku pt. Zabójstwo księcia Gwizjusza. W dalszej kolejności prelegent omówił poszczególne funkcje, jakie może pełnić muzyka. Wśród nich nie zabrakło budowania emocji, tworzenia atmosfery i klimatu, charakterystyki postaci, opowiadania historii za pomocą piosenek. Dodatkowo uczniow
Włóczykije na Koziej Górce
29 października Szkolne Koło PTT Włóczykije skorzystało z pięknej, jesiennej pogody i wybrało się na wycieczkę na Kozią Górkę. Szlakiem prowadził nas Przodownik Turystyki Górskiej Sławomir Dawidek, przekazując wiele ciekawych informacji dotyczących Cygańskiego Lasu, Olszówki i samej Koziej Górki (Stefanki).Na trasie posililiśmy się kiełbaską upieczoną na ognisku.To była udana wycieczka.
Szlakiem krasnali-wycieczka siódmoklasistów do Wrocławia
24 i 25 października uczniowie klasy siódmej zwiedzali stolicę województwa dolnośląskiego- Wrocław. Dwudniowa wycieczka odbyła się w ramach programu „Podróże z klasą”.
Siódmoklasiści rozpoczęli poznawanie miasta od najstarszego i największego pod względem liczby prezentowanych zwierząt ogrodu zoologicznego. Spacer urokliwymi alejkami ZOO w promieniach jesiennego słońca dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń. Młodzież miała okazję zobaczyć, z całkiem bliskiej odległości, jednego z czterech tygrysków sumatrzańskich, o narodzinach których było niedawno głośno w całej Polsce. W całej okazałości zaprezentował się również uczestnikom wycieczki wilk szary, co podobno nieczęsto się zdarza... Oczywiście, będąc w ZOO, nie można pominąć Afrykarium- jedynego obiektu na świecie poświęconego zwierzętom Czarnego Lądu. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w karmieniu kotików afrykańskich, podziwiali