• Z hobbitem przez Śródziemie

• W związku z realizacją projektu czytelniczego  w naszej szkole przed uczniami klas szóstych postawiono nie lada wyzwanie, które polegało na stworzeniu makiety krainy, opisanej przez J. R. R. Tolkiena w „Hobbicie”. Zadanie to stanowiło podsumowanie pracy z lekturą na lekcjach języka polskiego.

Największą popularnością cieszyło się urokliwe Bag End-miejsce zamieszkania Bilba Bagginsa. Niektórzy pokusili się o odtworzenie Mrocznej Puszczy, pełnej pająków i innych przerażających stworów. Powodzeniem cieszyło się również niesamowite Rivendell-siedziba elfów z niezwykłym domem Elronda, w którym każdy czuł się dobrze.

Uczniowie, wykonując makiety, korzystali z wielu materiałów, często ekologicznych typu: kamyki, szyszki, gałązki, wrzosy, mech. Oglądając prace szóstoklasistów, śmiało można stwierdzić, że ich wyobraźnia i kreatywność nie ma granic!

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym. Zapraszamy!