• Niezwykła teczka Pana Kleksa

• Zainspirowani powieścią Jana Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa” uczniowie klasy 4a wzięli udział w niecodziennym  projekcie polonistycznym. Polegał on na stworzeniu według indywidualnego pomysłu  teczki Pana Kleksa, w której miały znaleźć się rysunki i opisy niezwykłych przedmiotów i wynalazków głównego bohatera. Należało też zaprojektować stronę tytułową w taki sposób, aby była związana z lekturą.

Prezentacja teczek wraz z zawartością odbyła się podczas zdalnych zajęć języka polskiego. Należy przyznać, że pomysłowość uczniów, dokładność, a w przypadku wielu talent plastyczny przeszły najśmielsze oczekiwania!

Wybrana forma pracy z książką uświadomiła dzieciom, że lektury są nie tylko żmudnym obowiązkiem, ale mogą również stanowić źródło doskonałej zabawy.

Niezwykle imponujące efekty pracy uczniów można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym. Zapraszamy!