• Materiały powstałe w trakcie realizacji projektów

• 1. Prezentacja szkoły:

2. Książeczka elektroniczna "The Legend of the Wawel Dragon":

3. eTwinning corner

4. Projekty logo do "Amazing Countries"

5. „A Friend In Need Is a Friend Indeed – Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie”...

W ramach realizacji projektu eTweening „Epic Poems, Myths and Legends All Over Europe and Mediterranean Area”, klasa 5a przygotowała historyjkę pt. „A Friend In Need Is a Friend Indeed – Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie”. W założeniu powinna ona luźno opierać się na poznanych mitach, legendach i opowiadaniach. Można więc było wykorzystać bohaterów poznanych tekstów, wątek bądź zdarzenie.

Piątoklasiści wymyślili historię niezwykłej przyjaźni Cerbera i Smoka Wawelskiego, którzy, poszukując przyjaciół, spotykają różnych bogów greckich. Po przetłumaczeniu dialogów na język angielski, uczniowie spróbowali zaprojektować historię w formie obrazków przy użyciu aplikacji Storyjumper. Ostatnim etapem projektu było użyczenie głosu bohaterom historii. I tak narratorem została Weronika Jarecka, w rolę  Cerbera wcieliły się Milena Pawełko i Joanna Postka, zaś Smok Wawelski przemówił głosem Rafała Wydmańskiego oraz Filipa Skęczka. Głosy greckich bogów to kolejno: Hades – Amelia Wąsik, Zeus – Michalina Tatoń, Apollo – Rafał Adamiec, Posejdon – Oliwier Kalerus, Ares – Wiktoria Kubiczek, Afrodyta – Amelia Jonkisz. Rysunek na okładkę naszej historii namalowała Michalina Tatoń.

Napisanie historii, jej projekt oraz nagranie głosów było dla uczniów świetną zabawą. Ponadto dało możliwość poznania nowych narzędzi TIK, a także rozwinęło umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Historyjkę można obejrzeć i posłuchać, klikając w poniższy link. Mamy nadzieję, że wszystkim się spodoba.