• Wyjazd do Chlebowej Chaty w Górkach Małych

• 06.06.2022 22:46
          • .
          • Cztery grupy przedszkole wzięły udział w wycieczce do Chlebowej Chaty w miejscowości Górki Małe. Było to spotkanie z okruchem tradycji. W przytulnej izbie, przy piecu opalanym drewnem, gospodyni opowiedziała jak wyglądało dawniej zwykłe życie , czym oświetlano dom, jak wyglądał prysznic i ile przysługiwało wody “na łebka”, aż wreszcie jak pomieścić wszystkie dzieci do spania w niewielkiej izbie. Odwiedziny w Chlebowej Chacie były okazją do zapoznania się ze zbożami i ich zastosowaniem oraz z maszynami stosowanymi dawniej przy uprawie i obróbce ziarna.

Dzieci poznały drogę „od ziarenka do bochenka”, samodzielnie wyrabiali ciasto na podpłomyki, własnoręcznie je formowali, a następnie po upieczeniu w kaflowym piecu z wielkim apetytem zajadali z masłem lub miodem popijając kawą zbożową. W stodole, obok chaty był czas na zabawę na starych traktorach, wozach i maszynach. Ta forma aktywności sprawiła małym Turystom wiele radości. Dzieci dowiedziały się również wielu ciekawostek z życia pszczół.

Uczestnicy wycieczki pełni wrażeń i uśmiechu powrócili do przedszkola.

• Kursy nauczycieli w ramach programu Erasmus+

W ramach programu Erasmus+ „KA122-SCH – Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w sektorze edukacji szkolnej” nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w różnych kursach doskonalących.

W czerwcu 2024 roku sześciu nauczycieli wyjechało na Teneryfę, z których trzech uczestniczyło w kursie „Edukacja wielokulturowa i międzykulturowa”. Szkolenie w środowisku międzynarodowym pozwoliło na wzbogacenie doświadczenia i kompetencji w zakresie nowoczesnych rozwiązań, poszerzyło umiejętności językowe, było okazją do nawiązania współpracy z nauczycielami innych krajów oraz do dzielenia się dobrymi praktykami. Podczas warsztatów pedagodzy pracowali nad technikami tworzenia dobrej atmosfery w klasie, przeprowadzali ćwiczenia wykorzystujące dramę do budowania zaufania w zespole, ćwiczyli aktywne słuchanie. Ponadto poznali również metody wspierania kreatywności uczniów oraz sposoby a

• Na trawie widnieją cienie czterech postaci
            • Zbiórka makulatury

Zachęcamy do udziału w zbiórce makulatury, która zostanie zorganizowana w naszej szkole 17 września. Zważoną makulaturę (w paczkach maksymalnie 15 kg) prosimy zostawiać w pobliżu bocznego wejścia do szkoły (od strony zachodniej).

Uczniowie, którzy włączą się do akcji, są proszeni o przekazanie tej informacji wychowawcy klasy w celu odnotowania udziału w zbiórce w dzienniku elektronicznym.

• W sali stoi uczennica. W rękach trzyma dyplom za udział w konkursie.
            • Sukces Amelii

Rok szkolny ledwo się rozpoczął, a my już możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami! Z wielką radością i dumą informujemy, że uczennica klasy siódmej, Amelia Jonkisz, została laureatką wojewódzkiego etapu V Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy.”

• Krajowa Odznaka Jakości eTwinning dla naszej szkoły

Wspaniała wiadomość dla uczniów klasy 2a oraz dla nauczyciela koordynującego projekt p. Magdaleny Kraus, którzy od października do czerwca 2024 r. pracowali nad projektem „Exploring the flavors of health”. Nasza szkoła otrzymała Krajową Odznakę Jakości (KOJ) przyznawaną corocznie przez Krajowe Biuro eTwinning najciekawszym projektom, wykorzystującym innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem oraz działania interdyscyplinarne zintegrowane z programem nauczania, w jakich widoczna jest międzynarodowa współpraca szkół partnerskich w postaci rezultatów, czyli wspólnie wypracowanych zadań z wykorzystaniem technologii TIK.

• Na granatowym tle napis: "Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025". Obok napisu postacie dzieci.
            • Witaj, szkoło!

Nietypowo, bo 2 września, nasza społeczność zainaugurowała nowy rok szkolny. Wszyscy cieszyli się ze spotkania po ponad dwumiesięcznej przerwie.

Na początku uroczystości p. dyrektor dr Renata Cichowska-Gaździak serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do 41 pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli edukację w naszej placówce. Następnie przedstawiła pedagogów i życzyła wszystkim samych dobrych ocen i wielu sukcesów. Przed nami dziesięć miesięcy wytężonej pracy! Powodzenia!

• ul.Dworkowa 3
        43-512 Bestwinka