• Bajkoterapia dla malucha - październik

• 23.10.2023 22:32
          • .
          •

W piątek 19.10.2023r. „Żabki” poznały kolejną bajkę w ramach innowacji „Bajkoterapia dla malucha” Tym razem była to bajka pomagajka „Nowe buty Zosi”, która miała na celu pomóc się porozumieć  pokłóconym dzieciom. Może to dotyczyć kłótni miedzy rodzeństwem, jak sugeruje autor P. Księżyk, ale także kłótni dzieci w przedszkolnej grupie. Bajkę można znaleźć na stronie internetowej https://bajki-zasypianki.pl/klotnie-rodzenstwa/ Dzieci  poza wysłuchaniem czytanej przez nauczycielkę bajki próbowały opisać emocje towarzyszące butom podczas kłótni i po jej zakończeniu. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: Czy Zosia mogłaby dojść do domu koleżanki gdyby buty się ze sobą nie pogodziły?. Kolejnym zadaniem było porównanie swoich butów i zwrócenie uwagi na fakt, że każdy pasuje tylko na jedną stopę.  Następnie dzieci szukały pary do wybranej sylwety buta.  Zajęcia zakończyły się zabawą ruchową ”Znajdź swoją parę”.

Więcej zdjęć w: ALBUM FOTOGRAFICZNY Zapraszamy :)

• Kursy nauczycieli w ramach programu Erasmus+

W ramach programu Erasmus+ „KA122-SCH – Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w sektorze edukacji szkolnej” nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w różnych kursach doskonalących.

W czerwcu 2024 roku sześciu nauczycieli wyjechało na Teneryfę, z których trzech uczestniczyło w kursie „Edukacja wielokulturowa i międzykulturowa”. Szkolenie w środowisku międzynarodowym pozwoliło na wzbogacenie doświadczenia i kompetencji w zakresie nowoczesnych rozwiązań, poszerzyło umiejętności językowe, było okazją do nawiązania współpracy z nauczycielami innych krajów oraz do dzielenia się dobrymi praktykami. Podczas warsztatów pedagodzy pracowali nad technikami tworzenia dobrej atmosfery w klasie, przeprowadzali ćwiczenia wykorzystujące dramę do budowania zaufania w zespole, ćwiczyli aktywne słuchanie. Ponadto poznali również metody wspierania kreatywności uczniów oraz sposoby a

• Na trawie widnieją cienie czterech postaci
            • Zbiórka makulatury

Zachęcamy do udziału w zbiórce makulatury, która zostanie zorganizowana w naszej szkole 17 września. Zważoną makulaturę (w paczkach maksymalnie 15 kg) prosimy zostawiać w pobliżu bocznego wejścia do szkoły (od strony zachodniej).

Uczniowie, którzy włączą się do akcji, są proszeni o przekazanie tej informacji wychowawcy klasy w celu odnotowania udziału w zbiórce w dzienniku elektronicznym.

• W sali stoi uczennica. W rękach trzyma dyplom za udział w konkursie.
            • Sukces Amelii

Rok szkolny ledwo się rozpoczął, a my już możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami! Z wielką radością i dumą informujemy, że uczennica klasy siódmej, Amelia Jonkisz, została laureatką wojewódzkiego etapu V Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy.”

• Krajowa Odznaka Jakości eTwinning dla naszej szkoły

Wspaniała wiadomość dla uczniów klasy 2a oraz dla nauczyciela koordynującego projekt p. Magdaleny Kraus, którzy od października do czerwca 2024 r. pracowali nad projektem „Exploring the flavors of health”. Nasza szkoła otrzymała Krajową Odznakę Jakości (KOJ) przyznawaną corocznie przez Krajowe Biuro eTwinning najciekawszym projektom, wykorzystującym innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem oraz działania interdyscyplinarne zintegrowane z programem nauczania, w jakich widoczna jest międzynarodowa współpraca szkół partnerskich w postaci rezultatów, czyli wspólnie wypracowanych zadań z wykorzystaniem technologii TIK.

• Na granatowym tle napis: "Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025". Obok napisu postacie dzieci.
            • Witaj, szkoło!

Nietypowo, bo 2 września, nasza społeczność zainaugurowała nowy rok szkolny. Wszyscy cieszyli się ze spotkania po ponad dwumiesięcznej przerwie.

Na początku uroczystości p. dyrektor dr Renata Cichowska-Gaździak serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do 41 pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli edukację w naszej placówce. Następnie przedstawiła pedagogów i życzyła wszystkim samych dobrych ocen i wielu sukcesów. Przed nami dziesięć miesięcy wytężonej pracy! Powodzenia!

• ul.Dworkowa 3
        43-512 Bestwinka