• Uczennica klasy czwartej siedzi na podłodze w sali obok drewnianego czerwonego krzesełka
          • Życzę sobie, aby…- projekt polonistyczny w klasie czwartej

          • Jedną z lektur omawianych w klasie czwartej jest powieść A. Maleszki „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”. Przygody Kukiego, Tosi i Filipa rozpalały wyobraźnię uczniów, nic więc dziwnego, że chętnie zaangażowali się w realizację projektu polegającego na stworzeniu modelu tytułowego krzesła.

            Dzieci miały mnóstwo pomysłów i wykorzystały różnorodne materiały: kredki, tekturę, bibułę, styropian, drewno oraz patyczki do lodów. Powstały zarówno krzesełka, na których można było usiąść, jak i mebelki niewielkich rozmiarów. I choć wszystkie miały czerwone elementy, tj. cztery nogi, siedzisko i oparcie, to każde było inne!

            Oczywiście, dzieci nie zapomniały o życzeniach, które zapisały na karteczkach i przymocowały do modeli. Teraz wystarczy tylko cierpliwie czekać, aby ich marzenia się spełniły…

        • Uczniowie klasy 8a stoją na tle tablicy w sali lekcyjnej. W rękach trzymają wykonane przez siebie torby z elementami graficznymi, nawiązującymi do treści lektur
          • Torby jak malowane

          • Egzamin ósmoklasisty już za nami… Uczniowie klasy 8a przygotowywali się do niego solidnie, przypominając sobie m.in. treść lektur, których znajomość jest warunkiem uzyskania dobrego wyniku z testu. Zrobili to w ciekawy i jednocześnie efektywny sposób, tworząc torby z elementami graficznymi nawiązującymi do fabuły książek. Projektując swoje dzieła, ósmoklasiści, chcąc nie chcąc, musieli przypomnieć sobie omawiane podczas lekcji lektury, co z pewnością przydało się podczas egzaminu.

        • Grupa uczniów na tle Bramy Krakowskiej.
          • Siódmoklasiści w Ojcowskim Parku Narodowym

          • W poniedziałek, 24 maja, uczniowie klas siódmych pojechali na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Pierwszym punktem zwiedzania była Grota Łokietka. Żyje w niej około 17 gatunków nietoperzy. W jaskini można było zobaczyć kości niedźwiedzia, które teraz są w skałach, stalaktyty, stalagmity i inne ciekawe wytwory przyrody.

            Kolejnym punktem naszej wyprawy był spacer do Bramy Krakowskiej i dalej doliną Prądnika, która zachwyca architekturą, formacjami skalnymi, jaskiniami zwłaszcza podczas pięknej jesiennej pogody.

            Następnie udaliśmy się na zwiedzanie ekspozycji Ojcowskiego PN oraz projekcję filmu o OPN. Obejrzeliśmy dwa filmy. Pierwszy przedstawiał tworzenie się doliny Prądnika od czasu górnej jury po czasy współczesne, a drugi prezentował Ojcowski Park Narodowy.

            Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie ekspozycji OPN. Mogliśmy zobaczyć zrekonstruowane jaskinie, a w gablotach liczne eksponaty geologiczne z obszaru parku, przedstawiające charakterystyczne skały oraz znajdujące się w nich odciski i odlewy zwierząt jurajskich.

            Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do ruin zamku w Pieskowej Skale oraz pod Maczugę Herkulesa. Budowla otoczona jest malowniczym parkiem. Obecnie jest siedzibą filii Muzeum Zamku Królewskiego na Wawelu. Ostatnim punktem naszej wyprawy była Maczuga Herkulesa, wysoka skała mająca 25 metrów wysokości.

            Wycieczka była bardzo ciekawa, wspomnienia z niej na długo pozostaną w naszej pamięci.

        • Dwie nastoletnie uczennice na tle wiosennej zieleni na placu przy kościele w Bestwince. Dziewczynki trzymają puszkę przeznaczoną na zbiórkę pieniędzy z żółtym napisem Pola Nadziei.
          • Kwesta przy kościele parafialnym w Bestwince w ramach akcji „Pola Nadziei”

          • Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwince, poprzez organizowanie kiermaszów i kwest, od osiemnastu lat aktywnie uczestniczą w ogólnopolskim programie „Pola Nadziei”. Przypomina on o osobach nieuleczalnie chorych, cierpiących w domach i hospicjach. Propaguje postawę otwartą na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka. Symbolem akcji są żonkile.

            W dniu 22 maja 2022 r. uczniowie-wolontariusze pod opieką nauczyciela - Agaty Gajda przeprowadzili kwestę przy kościele parafialnym w Bestwince. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, które doposaża i utrzymuje stacjonarne hospicjum przy ul. Zdrojowej 10 w Bielsku-Białej.

             

        • Wybrani uczniowie z klas 1-3 pozują do zdjęcia w świetlicy szkolnej. Uśmiechają się i trzymają w rękach dyplomy. Za nimi znajduje się duża tablica z napisem:  Konkurs wiedzy "Przyjaciele przyrody".
          • Konkurs wiedzy przyrodniczej w klasach 1-3

          • W czwartek, 19 maja, reprezentanci klas 1-3  wzięli udział w zajęciach, których celem było kształtowanie oraz wdrażanie postaw i nawyków proekologicznych. Podsumowanie zajęć miało formę konkursu wiedzy przyrodniczej pod nazwą „Przyjaciele przyrody”.  

            Biorący w nim udział uczniowie zostali  podzieleni na cztery grupy. Po  zapoznaniu z konkursowymi zasadami przystąpili do wykonywania zadań. Na początku rozwiązali krzyżówkę oraz wyjaśnili znaczenie hasła „ekologia”. Następnie odkrywali ukryte pod kolorowymi kartonikami  wybrane gatunki kwiatów, które należało nazwać. Uczestnicy konkursu wskazywali także wśród nich rośliny, będące pod ochroną. Kolejne wyzwanie to „segregacja odpadów”, które trzeba było zebrać za pomocą specjalnej wędki i dopasować do odpowiednich pojemników. Ostatnie zadanie polegało  na ułożeniu puzzli przedstawiających nawyki i zachowania proekologiczne. Powstałe obrazki zostały zaprezentowane przez poszczególne grupy  i wspólnie omówione. 

            W komisji konkursowej zasiadała pani Ania Kowalska, nauczyciel naszej szkoły oraz pani Joanna Trela, psycholog Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czechowicach-Dziedzicach. Zaproszeni goście czuwali nad prawidłowym przebiegiem konkursu i weryfikowali odpowiedzi uczniów. Na koniec zwrócili również uwagę na to, jak ważna jest dobra współpraca oraz sprecyzowali, na czym powinna się opierać i jakie są jej pozytywne skutki.

             Za aktywny udział w zabawie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

        • Uczniowie oraz grupa strażaków pozują do zdjęcia na tle białego wozu strażackiego z czerwonym oznakowaniem 339s15.
          • Wizyta klas młodszych w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bestwince

          • 13 maja uczniowie klas 1-3 odwiedzili remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Bestwince, gdzie mieli okazję utrwalić posiadaną już wiedzę na temat ochrony przeciwpożarowej. Ponadto usłyszeli wiele informacji dotyczących niebezpiecznej i bardzo odpowiedzialnej pracy strażaków. Dodatkowo zostali zapoznani z zasadami postępowania w sytuacjach, w jakich konieczne jest wezwanie służb ratowniczych.

            Podczas spotkania zobaczyli także wyposażenie wozów bojowych  oraz sprzęt, którego strażacy używają w trakcie wyjazdów do pożarów, powodzi lub wypadków.  Uczniowie zwiedzili również  pomieszczenia remizy. Znajdują się w nich m.in. mundury zakładane podczas akcji strażackich. Poza tym mieli okazję zobaczyć, jak wygląda udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz przekazanie jej  służbom medycznym.

            Pod koniec spotkania uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy. Wszyscy mieli okazję przymierzyć hełm, usiąść w wozie bojowym, a także lać wodą  z węża strażackiego do wyznaczonego celu. Po wizycie w remizie sporo osób  postanowiło w niedalekiej przyszłości wstąpić w szeregi  OSP Bestwinka.

            Chłopcy i dziewczynki z klas młodszych wraz z wychowawczyniami bardzo dziękują  wszystkim strażakom za zaproszenie do jednostki oraz za ogromne zaangażowanie w przygotowanie i zrealizowanie niezwykle interesujących zajęć.

        • Żółto-granatowe oficjalne logo eTwinningu. Dwie postacie trzymają się za ręce, nad nimi widnieją gwiazdy
          • Krajowa Odznaka Jakości dla Przedszkola za projekt eTwinning

          • Z radością informujemy, że Przedszkole Publiczne w Bestwince otrzymało kolejną Krajową Odznakę Jakości eTwinning- Quality Label za międzynarodowy Projekt „We love winter – winter around the world”, który realizowany był w grupie „Motylki” w roku szkolnym 2021/2022. Odznaka jakości przyznawana jest wybitnym projektom eTwinning  i wskazuje osiągnięcie krajowego oraz europejskiego standardu.

             Partnerzy projektu „We love winter! Winter around the world”:

            ·       Zespół Szkolno-Przedszkolny – Bestwinka, Polska

            ·       CEIP CIUDAD DE NARA Toledo, Hiszpania

            ·       Gradinita cu PP si PN "Crai Nou" Ploiesti, Rumunia

            ·       Dječji vrtić Travno, Zagreb, Chorwacja

            ·       37o Νηπιαγωγείο Θεσσαλονίκης, Thessaloniki, Grecja

            ·       GRADINITA CU P.P. LUMEA COPIILOR, Cluj - Napoca, Rumunia

            ·       Základná škola s materskou školou, Pod Vinbargom 1, Bardejov, Słowacja

            ·       Gradinita cu Program Prelungit Nr.1, Viseu de Sus, Rumunia

            ·        GBS het Christal, Leusden, Holandia

            ·        DG "Parvi Yuni", Dobrich, Bułgaria

            ·       ДГ "Снежанка", Рудозем, Rudozem, Bułgaria

            Projekt „We love winter! Winter around the world”  zjednoczył dzieci w wieku 3-7 lat i trwał 5 miesięcy. Zakładał on wymianę doświadczeń pomiędzy przedszkolami/szkołami z różnych krajów europejskich, doskonalenie kompetencji językowych oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych u młodszych dzieci. Bazował na zimowych zadaniach rozłożonych na zimowe miesiące.

            Międzynarodową współpracę rozpoczęliśmy w listopadzie. Dzieci tworzyły logo projektu, dzieliły się pomysłami na listopadowe prace plastyczne oraz poznawały nietypowe dni obchodzone w danym kraju.

            W grudniu wysyłaliśmy kartki świąteczne do partnerów projektu, przedszkolaki zapoznały się z tradycją spotkania ze Świętym Mikołajem w partnerskich przedszkolach. Stworzyliśmy także wspólny mikołajkowy plakat. Ponadto najmłodsi złożyli sobie życzenia świąteczne w języku angielskim, dzielili się przepisami na świąteczne dania, wspólnie stworzyli eTwinningową tablicę prezentującą kartki świąteczne otrzymane od partnerów projektu.

            W styczniu zorganizowaliśmy wymianę zimowych kart obrazkowych prezentujących słownictwo w języku ojczystym i w języku angielskim. Dzieci uczyły się nawzajem zimowych słów w różnych językach - nasze przedszkolaki poznały słowa w języku hiszpańskim i rumuńskim, a  koledzy z Rumunii i Hiszpanii uczyli się słów w języku polskim. Wspólnie z partnerami projektu, wykorzystując prace dzieci, stworzyliśmy europejski słowniczek obrazkowy w formie książeczki elektronicznej. Została zorganizowana także wymiana zimowych książek anglojęzycznych i zadań wykonanych przez dzieci dotyczących treści książki, opracowanych dla partnerów projektu. Tworzyliśmy zimowe chmury ze słownictwem za pomocą specjalnych narzędzi TIK, dzieliliśmy się pomysłami na zimowe prace plastyczne. Ostatnim zadaniem było stworzenie wspólnej zimowej historyjki, do której dzieci tworzyły ilustracje i wymyślały do nich treść.

            Działania projektowe podejmowane przez partnerów były spójne i skierowane na osiągnięcie założonych celów, a sposoby współpracy różnorodne, wzbudzające ciekawość i entuzjazm przedszkolaków. Efekt końcowy to wspólnie wypracowane materiały z wykorzystaniem najnowszej technologii TIK oraz podsumowanie projektu wraz z ewaluacją.

            Relacja z realizacji projektu:

            https://youtu.be/Bgrl3CdRkp0

             

        • Uczniowie siedzą przy stole i oglądają masę papierową, którą prezentuje w misce kustosz Muzeum
          • Warsztaty czerpania papieru w Muzeum Regionalnym w Bestwinie

          • W piątek, 13 maja, uczniowie klasy 3b wybrali się na pieszą wycieczkę do Muzeum Regionalnego im. ks. Zygmunta Bubaka w Bestwinie. Celem wizyty w tym wyjątkowym miejscu był udział w bezpłatnych warsztatach czerpania papieru, które zorganizował i poprowadził pan Andrzej Wojtyła, kustosz Muzeum.

            Trzecioklasiści najpierw zapoznali się z dziejami powstania papieru i początkami piśmiennictwa. Następnie przystąpili do ręcznego czerpania papieru. Potrzebowali do tego: beczkę z wodą, pulpę papierową, sito oraz odpowiednie miejsce do suszenia. Każdy uczestnik warsztatów zanurzał w beczce sito, na którym osiadała pulpa. Po krótkiej chwili należało sprawnie przerzucić uformowaną masę na przygotowane do tego filce, odcisnąć z nadmiaru wody i pozostawić do wyschnięcia.

            W kolejnej części spotkania uczniowie otrzymali już wcześniej przygotowane, wysuszone arkusze papieru czerpanego.  Ich zadaniem było wykonanie ozdobnej obwoluty, na której  własnoręcznie odcisnęli pieczęć Muzeum Regionalnego w Bestwinie.

            Stanowiło to piękną pamiątkę tej niezwykłej wizyty, która była nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale i cenną lekcją historii. Warsztaty miały także na celu kształtowanie u uczniów postaw proekologicznych, ponieważ recykling odpadów papierowych i tekturowych jest pozytywną inicjatywą, dającą szansę na czystsze środowisko oraz stanowiącą jeden z wielu sposobów  dbania o naszą planetę.

        • Dwóch uczniów klasy 8a stojących w strojach sportowych na najwyższym stopniu podium z medalami na szyi, jeden trzyma w prawej ręce puchar drugi trzyma dyplom.
          • Nasi uczniowie złotymi medalistami Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego

          • 10 maja 2022 roku w Centrum Widowiskowo - Sportowym „Łabędź” w Gliwicach odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Wśród ośmiu zespołów chłopców wystąpiła reprezentacja  Szkoły Podstawowej w Bestwince w składzie Bartosz Hoffmann i Bartosz Maga. Zawody rozgrywane były w fazie eliminacji w dwóch grupach, systemem każdy z każdym.

            Nasi chłopcy, po wyeliminowaniu rówieśników z Knurowa, Chorzowa i Zawiercia, przystąpili do pojedynku półfinałowego z ekipą z Bytomia, którą gładko pokonali w stosunku 3:0. W finale, po raz drugi tego dnia, doszło do spotkania z ekipą z Chorzowa i po zaciętej walce to reprezentanci Szkoły Podstawowej z Bestwinki mogli świętować zdobycie mistrzostwa województwa śląskiego. Tym samym zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego The Best, gdzie trenują pod okiem pani Dagmary Sikory, zapisali się „złotymi zgłoskami” w historii sportu szkolnego w Gminie Bestwina, gdyż po raz pierwszy nasi reprezentanci zostali złotymi medalistami Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego. Ale na tym nie koniec, gdyż na początku czerwca w Rawie Mazowieckiej odbędą się Mistrzostwa Polski, podczas których nasza drużyna rywalizować będzie z 24 zespołami mistrzów i wicemistrzów województw z całej Polski.

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych medali!

             

        • Przebrani uczniowie z drewnianym teatrzykiem.
          • Globalne ocieplenie zamknięte w japońskim teatrzyku

          • Uczniowie klasy ósmej, w ramach tutoringu, odwiedzili przedszkolaki z bajką pt. „Dlaczego zwierzęta mieszkają w domu Maćka?”. Wykorzystali teatrzyk kamishibai - teatr obrazkowy. W drewnianej skrzynce znajdowały się  fragmenty opowiadania o tematyce globalnego ocieplenia.

            Najmłodsi dowiedzieli się, że amazońska puszcza oraz inne lasy tropikalne mają ogromny wpływ na klimat naszej planety. Człowiek, niszcząc przyrodę, zmienia naturalny obieg wody na ziemi, co powoduje m.in. susze. Po przeczytaniu bajki odbyła się pogadanka. Dzieci stwierdziły, że niewłaściwe postępowanie ludzi  może doprowadzić do sytuacji, w której my sami, podobnie jak zwierzęta z bajki, nie będziemy mieli gdzie mieszkać.

        • Uczennice trzymają model układu wydalniczego. Wlewają sok w celu zademonstrowania jego działania.
          • Organizm człowieka bez tajemnic

          • W ramach lekcji biologii uczniowie klas siódmych przygotowali modele układu wydalniczego. Podczas zajęć mogli zobaczyć, jak „mocz” spływa moczowodami do pęcherza moczowego. Z całą pewnością można stwierdzić, że budowa nerki nie stanowi już dla nich żadnej tajemnicy!

        • Kinowy ekran, na którym wyświetlono slajd z napisem: "Lekcja w kinie"
          • „Co na ekranie z książki zostanie?”- lekcja w kinie

          • 6 maja 2022 r. uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej uczestniczyli w multimedialnej lekcji połączonej z seansem filmowym. Zajęcia pt. Co na ekranie z książki zostanie?- o ekranizacjach i adaptacjach filmowych prowadzone przez Nadię Berardinelli  odbyły się w czechowickim Multikinie.

            Na początku prowadząca zapytała uczniów, skąd można czerpać pomysły na adaptacje filmowe. Żeby na nie odpowiedzieć, uczestnicy musieli uzmysłowić sobie, co odróżnia adaptację od ekranizacji. Okazuje się, że reżyser, szukając inspiracji, odwołuje się do różnych źródeł: książek, komiksów, gier komputerowych i planszowych, utworów muzycznych oraz zabawek. Jedyne, co ogranicza twórców filmów, to wyobraźnia.

            W dalszej części warsztatów aktorka skupiła się na różnicach pomiędzy książkami a filmami, które zostały zrealizowane na ich podstawie. Zdarza się, że reżyser wprowadza nową postać lub zmienia charakter bohatera utworu, pokazuje historię z innej perspektywy lub zmienia zakończenie. Uczniowie uświadomili sobie, że książka i film to często dwa różne dzieła. Po części lekcyjnej nastąpiła projekcja filmu „Wicher. Ostatni rozdział”, którego premiera odbyła się w 2021 roku.

            Niewątpliwie udział w warsztatach przyczynił się do rozwinięcia kompetencji uczniów w zakresie edukacji medialnej.

        • Grupa uczniów w klasie przedstawia przedmioty, w których przynieśli książki i zeszyty. Na pierwszym planie taczki budowlane zapełnione podręcznikami
          • Dzień bez plecaka w naszej szkole

          • 5 maja był w naszej szkole dniem bez plecaka. Słowem, kreatywność górą...

            Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przyszli do szkoły ze wszystkim, co było potrzebne w trakcie lekcji, ale, co ciekawe, nie przynieśli tych rzeczy w plecakach czy torbach.

            W tym szczególnym dniu młodzież mogła więc dać upust swojej fantazji. Pomysły były rzeczywiście zaskakujące, a niektóre wręcz szalone…  

            Akcja “Dzień bez plecaka” ogłoszona przez Samorząd Uczniowski pokazała, że w naszych podopiecznych  drzemią nieograniczone pokłady kreatywności. Zobaczcie, w czym uczniowie przynieśli książki, zeszyty i przybory do pisania. Naprawdę warto!

        • Na granatowym tle widać flagę Polski, do której został przyczepiony orzeł. Napis: 3 Maja Święto Konstytucji
          • Witaj, majowa jutrzenko!

          • Z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawcą przygotowali uroczysty apel poświęcony temu wydarzeniu. O oprawę muzyczną zadbała p. E. Ryś-Jarczok.

            Czwartoklasiści przybliżyli swoim koleżankom i kolegom okoliczności uchwalenia ustawy zasadniczej oraz zapisy, jakie zostały w niej zawarte. Wspomnieli również, że dokument ten był pierwszym w Europie, a drugim na świcie (po Konstytucji Stanów Zjednoczonych), w którym określono zakres działania władz oraz prawa obywatelskie.  Ponadto uczniowie podkreślili, że Konstytucja 3 Maja rozbudziła nadzieje Polaków na niepodległość i wskrzesiła uczucia patriotyczne w społeczeństwie.

        • Polska flaga, na której umieszczono orła w koronie
          • Wiwat maj, Trzeci Maj!

          • Trzeciego maja p. dyrektor Renata Cichowska-Gaździak, p. wicedyrektor Anna Tomaszczyk oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem wzięli udział w oficjalnych obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja.

            Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym w Bestwince. Po liturgii, w asyście pocztów sztandarowych oraz orkiestry dętej, uczestnicy przeszli na cmentarz, gdzie  złożono kwiaty pod pomnikiem "Tym, którzy oddali życie dla wolnej, niepodległej Ojczyzny".  

            Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja świętowaliśmy po to, by przypomnieć, że droga do wolności była długa i trudna.   

            Galerię zdjęć z majowego święta można zobaczyć na stronie www.bestwina.pl 

             

        • Na stoliku znajduje się czerwona teczka. Na okładce widać dzban malin, a na nim napis Balladyna. Na dole teczki znajduje się zakrwawiony nóż.
          • Sposób na „Balladynę” w klasie 7a

          • Tradycyjna metoda omawiania lektury może wydawać się młodzieży nudna, dlatego w ramach lekcji języka polskiego uczniowie klasy 7a wykazali się kreatywnością i przygotowali lapbooki dotyczące lektury J. Słowackiego „Balladyna”.

            Lapbook to tematyczna książeczka, w której gromadzony jest materiał na dany temat. To alternatywa dla tradycyjnych notatek, jak i prezentacji elektronicznych. W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad. Ważne są: kreatywność, fantazja, zaangażowanie i znajomość tematu. Lapbooka można wykonać, dowolnie dobierając elementy, kolory, komponując z części logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści i chowając w koperty lub papierowe skrytki to, co warte odkrycia lub przemyślenia. Właśnie te ruchome elementy są najatrakcyjniejsze. Sprawiają, że nauka staje się ciekawsza, pełna niespodzianek.

            Dzięki lapbookom rozwijamy różne umiejętności, takie jak pisanie, czytanie, logiczne myślenie, kreatywność, umiejętność selekcjonowania i porządkowania informacji. Mogą nam służyć do powtórki materiału, jak również do jego pogłębienia.

            Jak pokazują zamieszczone zdjęcia, nauka z tak przygotowanych lapbooków to czysta przyjemność! Młodzież spisała się na medal i bardzo kreatywnie podeszła do powierzonego zadania.

        • Uczniowie stoją na tle banera Nadleśnictwa Bielsko-Biała. Trzymają dyplom oraz nagrodę za udział w konkursie
          • Sukces naszych przyrodników

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie przyrodniczym "Edukacja przyrodniczo-ekologiczna w teorii i w praktyce" w ramach obchodów Dnia Ziemi, zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 10 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej.  Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań problemowych wymagających logicznego, twórczego i krytycznego myślenia. Nasi uczniowie zdobyli I miejsce w kategorii "Tropiciele świata zwierząt". Gratulujemy!

        • Planeta Ziemia z widocznymi zielonymi kontynentami i niebieskimi oceanami. Obok niebieskie serduszka
          • Nauka o klimacie w klasie 5a

          • Uczniowie klasy 5a biorą udział w konkursie organizowanym przez Zielone Laboratorium Lafarge. Na lekcjach rozmawialiśmy o frakcjach odpadów, odnawialnych źródłach energii, bioróżnorodności. W efekcie uczniowie nakręcili filmik:

            https://drive.google.com/file/d/1vHwmLYVRVXRRE0fRHH3D6JwSJLOUjVwL/view?usp=sharing.

            Warto zobaczyć!

        • Cztery uśmiechnięte uczennice klasy siódmej siedzą przy stoliku w sali. Na stole leży rozłożona plansza do gry na podstawie lektury. Obok planszy widać karty z pytaniami, instrukcję, kostkę do gry.
          • „Maliny Balladyny”- gry dydaktyczne w klasie 7b

          • W ramach lekcji języka polskiego uczniowie klasy 7b przygotowali gry dydaktyczne nawiązujące do „Balladyny” J. Słowackiego. Projekt stanowił podsumowanie cyklu zajęć, poświęconych omówieniu dramatu romantycznego pisarza.

            Siódmoklasiści z entuzjazmem podeszli do pomysłu stworzenia planszówek na bazie lektury. Praca w grupach umożliwiła rozwijanie umiejętności współpracy, tak ważnej we współczesnym świecie. Należy podkreślić, że zadanie nie zostało ograniczone tylko do przygotowania samej planszy. Zaprojektowanie pudełka, napisanie instrukcji, przygotowanie pytań dotyczących treści lektury, wykonanie pionków i kostki do gry stanowiły nie lada wyzwanie, z którym jednak uczniowie poradzili sobie znakomicie!

            W efekcie powstało kilka ciekawych gier, świadczących niewątpliwie o kreatywności siódmoklasistów. Podczas zajęć każda grupa mogła zaprezentować swoje dzieło oraz zagrać w planszówki przygotowane przez koleżanki i kolegów. Zaangażowanie uczniów świadczyło o tym, że taka forma pracy przypadła im do gustu!

      • Kontakt

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwince, ul. Dworkowa 3
        • (32) 2149280, (32) 2157186
        • ul.Dworkowa 3 43-512 Bestwinka Poland
        • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz: 7.00 – 15.00
      • Logowanie